Ulubione
Łazienka niczym dżungla – nowe trendy w projektowaniu łazienek!

Łazienka niczym dżungla – nowe trendy w projektowaniu łazienek!


Swój wpis pragniemy rozpocząć stwierdzeniem, że współczesna łazienka może być urządzona na bardzo wiele sposobów. Różnorodność dostępnych materiałów, bogactwo produktowe, a także mnogość wnętrzarskich inspiracji sprawiają, że coraz częściej łazienka zachwyca swoją stylistyką. Z pewnością nie jest to już tylko miejsce, w którym wykonuje się dane czynności higieniczne, ale przestrzeń, w której można odpocząć, zrelaksować się i zapomnieć o problemach codziennego dnia. Z tych względów tak dużą wagę dziś projektanci wnętrz przywiązują do wystroju łazienki, która ma byćź miejscem funkcjonalnym, ale i designerskiem, niesztampowym i komfortowym.

Dziś pod lupę bierzemy styl botaniczny, który od kilku sezonów cieszy się wciąż rosnącą popularnością. Jeśli zastanawiasz się dlaczego warto właśnie w takiej stylistyce urządzić swoją łazienkę - koniecznie zapoznaj się z naszym dzisiejszym wpisem!

Ogród lub tropikalna dżungla w Twojej łazience!

Jeszcze do niedawna łazienki urządzane były w bardzo podobnym stylu. Były jasne, zazwyczaj wręcz białe. W takich pomieszczeniach ,,wiało chłodem”. Łazienka miała bowiem przede wszystkim spełniać swoją podstawową rolę, przy tym powinna być wysoce ergonomiczna, kwestie estetyczne schodziły więc na dalszy plan. Dzisiaj zagadnienia związane z aranżacją tego pomieszczenia, są zgoła inne! Łazienka ma być miejscem, które ma określony styl, który jest zazwyczaj spójny z estetyką całego domu/mieszkania i zgodny z gustem domowników. Coraz więcej osób sięga po odważniejsze sposoby aranżacji łazienek i bardzo dobrze! Bo właśnie to pomieszczenie, jak żadne inne powinno być jak najbardziej komfortowe i powinno odzwierciedlać preferencje domowników.

Całkowitą odwrotnością jasnych, chłodnych łazienek jest stylistyka botaniczna, urban jungle. Tak urządzone wnętrze jest ciepłe, egzotyczne, sprzyja relaksacji. Jest to namiastka salonu SPA we własnym domu. Dobrze zaaranżowane wnętrze będzie wyglądało także luksusowo, dzięki zastosowaniu kilku trików i materiałów.

kwiaty do łazienki

 

Drewno i zieleń w łazienkowej przestrzeni!

Dżungla kojarzy się z zielenią, różnymi jej odcieniami, a także i z drewnem. Oczywiście w łazience inspirowanej dżunglą, ogrodem botanicznym nie może zabraknąć takiej kolorystyki i takich materiałów. Myśląc o podłodze najkorzystniej jest postawić na egzotyczne gatunki drewna. To właśnie ono potrafi wprowadzić do wnętrza wyjątkowy charakter. Jednak należy zdać sobie od razu z tego sprawę, że egzotyczne drewno jest drogie, a rodzime gatunki nie nadają się do wnętrz, w których pojawia się wilgoć i wahania temperatury.

Alternatywą dla tropikalnych rodzajów drewna są np. płytki, które doskonale je imitują. Takie rozwiązanie ma wiele zalet. Przede wszystkim płytki takie są bezproblemowe podczas czyszczenia i odporne na wiele czynników, tak jak zwykłe płytki łazienkowe. Poza tym cena ich jest korzystna i przystępna.

W łazience inspirowanej dżunglą nie może także zabraknąć naturalnej roślinności! Jest to wręcz obowiązkowy element takiej aranżacji. Tak naprawdę wiele roślin egzotycznych idealnie radzi sobie nawet w łazienkach, w których nie ma okna. Wiele gatunków sprawdza się dużo lepiej w łazienkach niż w salonach czy sypialniach, w których znajdują się zazwyczaj. Wilgoć, ciemność oraz ciepłe powietrze sprawiają, że rośliny te prezentują się wyjątkowo, bardzo szybko rosną i mają bardziej głęboki odcień zieleni, który jest tak pożądany właśnie w takiej stylistyce. Oczywiście jeśli tylko w łazience znajduje się okno ilość gatunków roślin, które mogą się znaleźć w tym pomieszczeniu jest jeszcze większa. Można wtedy pokusić się o połączenie kilku rodzajów, tworząc efekt namiastki dżungli.

Rośliny powinny znaleźć się w łazienkach typu ,,ogród botaniczny” bez względu na jej rozmiar. Oczywiście osoby, które posiadają niewielkie, blokowe łazienki mają nieco utrudnione zadanie. Wtedy to można pomyśleć o zawieszeniu w ciekawy sposób kwiatów lub postawienie na niewielką roślinność.

remont łazienki

Duże liście, egzotyczne ptaki - motywy łazienki urban jungle

Duże liście bananowca, palm czy kolorowe egzotyczne ptaki to główne motywy związane ze stylistyką urban jungle. Obecnie nie ma żadnego problemu, by znaleźć produkty, płytki czy różnego typu printy, które je posiadają. Oczywiście warto podczas każdej aranżacji postawić na jeden mocny akcent w postaci np. rzucającego się w oczu kolorego printu, który znajdzie się w strefie prysznica, umywalki czy w okolicach miski WC. Oczywiście w strefie mokrej warto jest pokusić się o zakup płytek z takimi właśnie dekorami lub specjalnych szkieł, dostępne są także specjalne fototapety, które dedykowane są właśnie do łazienek.

W związku z tym, że łazienka coraz częściej przypomina pokojowe wnętrza, postawić można na plakaty, obrazy, które także będą nawiązywały do stylistyki wnętrza. Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, że w łazience na ścianach mogą znaleźć się nie tylko płytki, ale także i farba. Oczywiście korzystniej, jeśli nie będzie ona znajdowała się na pod prysznicem, jednak w okolicy WC czy umywalki jak najbardziej. Ciemna, butelkowa, matowa zieleń właśnie w tych strefach z pewnością będzie prezentowała się wyjątkowo!

Wiele osób zapomina także o tym, że motywy liści najłatwiej jest wprowadzić do łazienki poprzez dodatki, akcesoria, których jest bardzo dużo, czy po prostu wieszając takie właśnie ręczniki.

Analizując dobre projekty łazienek urban jungle, zaobserwować można, że w praktycznie każdej tego typu stylizacji znajduje się spora liczba luster. To bowiem właśnie one ustawione w pobliżu rośliny dają wrażenie większej ich ilości. Dzięki lustro jedna roślina może wręcz wyglądać jak kilka. Do zielonej łazienki idealnie pasują lustra o różnych kształtach, które mają złote obramowanie, tak samo dobrze będą prezentowały się złote baterie, zawieszki, wieszaki, dozowniki do mydła. Dzięki złotej barwie wnętrze będzie prezentowało się bardziej elegancko, luksusowo.POWIĄZANI PRODUCENCI