Ulubione
Łazienka oczami mężczyzny – aranżujemy typowo męskie wnętrze!

Łazienka oczami mężczyzny – aranżujemy typowo męskie wnętrze!


Mężczyźni zazwyczaj spędzają mniej czasu w łazience niż kobiety. Nie oznacza to jednak tego, że nie zwracają uwagi na styl aranżacji, na estetykę wnętrza. Z pewnością w inny sposób powinna być urządzona łazienka dla kobiet i dla mężczyzn. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat - koniecznie zapoznaj się z naszym poniższym wpisem. Zapraszamy!

Co powinno znaleźć się w męskiej łazience?

Mężczyźni tak naprawdę lubią proste formy, minimalizm. Z tego względu idealna męska łazienka powinna być nowoczesna, może być to też wnętrze loftowe, industrialne. Powinny znaleźć się tam wysokojakościowe materiały, stonowana kolorystyka. Nie ma tam miejsca na zbyt dużą ilość dekoracji, mebli, pojemników do przechowywania.

Pomimo mniejszej ilości wyposażenia, każdy jej element powinna cechować wysoka jakość wykonania oraz ciekawa estetyka. Projektanci, którzy aranżując tego typu wnętrza stawiają na materiały naturalne. Wykorzystują drewno, metalowe akcenty, a także stare materiały, które dostają drugie życie poprzez odpowiednie odnowienie.

 

Funkcjonalność przede wszystkim!

Wszystkie elementy w męskiej łazience powinny dobrze spełniać swoją rolę, powinny być wyposażone w specjalne technologie, dzięki którym użytkowanie ich będzie wysoce komfortowe.

Z tego względu meble łazienkowe muszą być nie tylko wykonane z materiałów odpornych na wilgoć czy wahania temperatury, ale także i wyposażone w systemy samozamykaczy, push to open. Dobrze, jeśli szafki pod umywalkę posiadają pełen wysuw szuflad oraz specjalne organizery, dzięki którym możliwe jest zagospodarowanie powierzchni przeznaczonej do przechowywania.

Funkcjonalność oznacza nie tylko komfortowe użytkowanie, ale także i bezproblemowe utrzymanie danych produktów w czystości. Z tego względu dobrze, jeśli w męskiej łazience znajdą się elementy ceramiki sanitarnej, które posiadają specjalną powłokę ochronną. Powłoki te mają właściwości hydrofobowe. Krople wody na ich powierzchni łączą się z sobą i spływając zabierają z sobą zanieczyszczenia. Miski WC czy umywalki z powłoką ochronną nie kosztują dużo więcej od tych “zwykłych”, a sprawiają, że czyszczenie danych elementów wyposażenia nie jest w żadnym stopniu problematyczne.

 łazienka dla faceta

Wanna czy kabina prysznicowa w męskiej łazience?

Tak naprawdę nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Wiele zależy bowiem od indywidualnych preferencji, od wielkości łazienki, a także i od zasobności portfela. Pomimo tego, że wanna jest synonimem relaksu i jest pożądanym elementem wyposażenia w łazienkach dla pań, w łazienkach typowo męskich znajduje się rzadko. Zastępują ją kabiny prysznicowe, z których można skorzystać szybciej i które tak naprawdę zajmują mniej miejsca.

Jeśli oczywiście łazienka nie należy do najmniejszych, można pokusić się o wstawienie kabin prysznicowych Walk - In, które nie tylko prezentują się niezwykle nowocześnie, ale także i korzystanie z nich jest prawdziwą przyjemnością. Tzw. kabiny otwarte posiadają zazwyczaj dwie lub jedną ściankę. Z tego względu wchodząc do nich nie pokonuje się żadnych barier. Są to idealne modele do nowoczesnych wnętrz, idealnie sprawdzają się także w łazienkach dla osób starszych czy niepełnosprawnych.

Na rynku znajduje się obecnie spory wybór kabiny prysznicowych z czarnymi profilami. Modele te idealnie wpisują się w cały zamysł męskiej łazienki. Wyróżniają się swoim designem, same w sobie są też elementem dekoracyjnym. W ofercie naszego sklepu posiadamy czarne kabiny Radaway, a także takich marek jak: Rea, Deante, Massi czy Omnires.

 

Kolorystyka w męskiej łazience

Trzeba podkreślić, że to właśnie o męskich wnętrzach mówi się, że mają ciekawy design, że są urządzone ze smakiem, nieprzesadzone. Panowie bowiem być może nie przepadają za błyszczącymi elementami wyposażenia, ale z pewnością za takimi, które są wykonane z najlepszych materiałów, które cechuje wysoka jakości.

Kolorystyka w męskiej łazience powinna być stonowana - i to chyba najlepsze jej określenie. W takim pomieszczeniu dobrze sprawdzą się szarości, beże, biele, brązy, ale także i czerń, grafit czy antracyt. W pomieszczeniu tym mogą sprawdzić się także i odważniejsze kolory, jak czerwień. Męskie wnętrza z pewnością nie są nudne, a dobrze zaplanowane, funkcjonalne i w większości - nowoczesne.

Oglądając wiele projektów męskich łazienek, można pokusić się o stwierdzenie, że często pojawiają się w nich surowe materiały, takie jak: cegła czy beton. Takie elementy zresztą sprawdzają się także w typowo loftowych aranżacjach.

 męska łazienka

Nowości techniczne i technologiczne w męskich wnętrzach

Panowie uwielbiają wszelkie nowinki techniczne. Z tego względu nie może ich zabraknąć w typowo męskiej łazience. Warto jest postawić na baterie sensoryczne, czyli modele bezdotykowe. Jeszcze kilka lat temu bakterie te sprawdzały się głównie w centrach handlowych, kinach czy innych miejscach użyteczności publicznej, w której ważne było optymalne utrzymanie czystości w łazience a także jak najniższe zużycie samej wody.

Oczywiście baterie sensoryczne kosztują więcej od tych klasycznych, jednak ta różnica cenowa potrafi się bardzo szybko zwrócić w postaci niższych rachunków za wodę. Użytkując baterie bezdotykowe zużywa się tylko tyle wody, ile się potrzebuje. Poza tym modele te są także mniej problematyczne, jeśli chodzi o samo czyszczenie. W końcu nie trzeba dotykać uchwytu czy kurka, żeby uruchomić odpływ wody. Poza tym baterie te posiadają ciekawy design, który z pewnością wpisze się w całość aranżacji męskiej łazienki.

 

Jakie dodatki do męskiej łazienki?

Wybór dodatków, akcesoriów łazienkowych jest ogromny! Poszczególne produkty różnią się między sobą nie tylko kolorystyką i ogólnym designem, ale także i materiałem, z jakiego zostały wykonane. Z pewnością w męskiej łazience sprawdzą akcesoria łazienkowe funkcjonalne, wysokojakościowe oraz takie, które będą pasowały do całości aranżacji.

Lepszym rozwiązaniem będą dodatki w stonowanych kolorach, jednak niekoniecznie takie, które będą korespondowały już z barwami wnętrza. Dodatki w męskiej łazience mogą być też bowiem ciekawym kontrapunktem kolorystycznym.POWIĄZANI PRODUCENCI