Łazienka w stylu art deco - coraz bardziej popularna

2018-01-15
Łazienka w stylu art deco - coraz bardziej popularna
Weronika Sosnowska zdjecie
Weronika Sosnowska
Łazienka w stylu art deco - coraz bardziej popularna

Łazienka w stylu art deco - coraz bardziej popularna

2018-01-15

Łazienkę dziś można urządzić w dowolny sposób. Nie musi być ona koniecznie nowoczesna i minimalistyczna. Dużym powodzeniem cieszą się też style, które są inspirowane poprzednimi epokami. Takie wnętrza są wyjątkowe i mają swój niepowtarzalny charakter. Jednym z nich jest art deco.

Nurt ten jest pełen przepychu. Królują w nim naturalne materiały i bogate zdobienia. Ważny jest każdy szczegół wykończenia. Zwraca się uwagę na detale takie jak: klamki, kurki, uchwyty do mebli. W łazience urządzonej w takim stylu na podłodze, mogą znaleźć się też charakterystyczne płytki czarno-białe. Pożądane są geometryczne wzory. Styl ten to lata 20 i 30. Idealnie sprawdzą się drewniane meble z wyraźnym rysunkiem słojów, chromowane dodatki i lśniące materiały.

Jakie kolory nadają się do łazienki art deco?

Łazienka art deco utrzymana jest w stonowanej i spokojnej kolorystyce. Nie ma tam miejsca na intensywne i mocne barwy. Dobrze wygląda tam szarość, we wszystkich odcieniach, kolor biały, czarny, beże. Mogą pojawić się też złocenia lub chromowane dodatki. Można powiedzieć, że dzięki tej kolorystyce, wszystkie akcesoria łazienkowe, będą jeszcze bardziej podkreślone. Szary jest idealnym tłem dla każdej barwy. Potrafi wyeksponować to co chcemy. Jest też na tyle neutralny, że nie oddziałuje na nas w żaden sposób. Ani nie pobudza, ani też nie uspakaja. Jest to barwa, która nie jest ciepła, ani zimna.  Dobrze jeśli w łazience mamy możliwość wstawienia roślin o rozłożystych liściach. Kolor zielony bowiem, także w dodatkach może być pożądany.


Baterie w łazience art deco

Wiele marek wprowadza kolekcje, które swoją stylistyką nawiązują do art deco. Cieszą się one wciąż niesłabnącą popularnością. Wygląd ich jest na tyle ciekawy, że potrafi zainspirować do aranżacji wnętrza w tym stylu. W naszym sklepie jednymi z częściej sprzedawanych są baterie łazienkowe Omnires. Marka ta posiada serię Art Deco, która występuje w trzech wariantach kolorystycznych: złotym, miedzi antycznej i chromu błyszczącego. Baterie swoim kształtem nawiązują do takich jakie z pewnością mogłyby znaleźć się w łazience międzywojnia. Jednocześnie są to produkty niezwykle innowacyjne, które zostały wyposażone w wiele współczesnych technologii, dzięki którym są niezwykle funkcjonalne.

Ceramika sanitarna pełna przepychu

W łazience art deco powinna pojawić się wanna. I to najlepiej, żeby był to model wolnostojący na zdobionych nóżkach. Wanny takie wyglądają niezwykle elegancko. Kąpiel w nich jest też prawdziwą przyjemnością. Wanna może być akrylowa lub też marmurowa. W pobliżu wanny mogą stać rośliny. Jeśli zdecydujemy się na postawienie wanny na środku łazienki, to idealnym rozwiązaniem będzie bateria wolnostojąca, stylizowana na art deco.

Ważne są dodatki

Nie musi być ich dużo. Ważne żeby swoim wyglądem nawiązywały do tego nurtu. Zdobione żyrandole, lampki z abażurami, dekoracyjne klamki, chromowane lub złocone uchwyty do mebli- to jest to, co idealnie będzie dopełniało całe wnętrze. Lustro może mieć zdobioną, złotą ramę. Na ścianach mogą pojawić się plakaty, obrazy nawiązujące do tego nurtu. Koniecznie muszą mieć dekoracyjne ramki. Na blatach mogą pojawić się wazony.

Styl art deco cieszy się od kilku lat coraz większym zainteresowaniem. Nie ma w tym nic dziwnego. Wnętrze urządzone w ten sposób jest niezwykle eleganckie i pełne przepychu. Jest też jednocześnie kontrą dla nowoczesnych i minimalistycznych aranżacji. Są to pomieszczania „z duszą” i praktycznie każda osoba w takiej łazience poczuje się wyjątkowo. Łazienka art deco jest miejscem, w którym łatwo i przyjemnie możemy się zrelaksować i poczuć luksusowo. Aranżacja takiego wnętrza, nie musi być kosztowna. Warto postawić na kilka detali najwyższej jakości. Jednak meble drewniane, można z całą pewnością zastąpić takimi, które posiadają tylko drewniane dekory i idealnie je imitują. Wanna może być akrylowa, a nie marmurowa. Ważne żeby zachować typową stylistykę.

 

 

WIĘCEJ W KATEGORII Baterie łazienkowe

Jak urządzić łazienkę w stylu spa?

Czytaj

Powiązani producenci

Besco
Massi
Novoterm
Omnires
Opoczno
Poolspa
Roca

Powiązane kategorie

Zamów
Zamów