Ulubione
Modne łazienki w roku 2022 - poznaj najgorętsze trendy aranżacyjne!

Modne łazienki w roku 2022 - poznaj najgorętsze trendy aranżacyjne!


Tak naprawdę w aranżacjach łazienek było już niemal wszystko. Z tego względu ciężko jest wprowadzić na rynek produkt do wyposażenia łazienek, który nie tylko zaskoczy swoim designem, ale i funkcjonalnością. W roku 2022 - podobnie zresztą jak w 2021 niezwykle ważna będzie funkcjonalność danych urządzeń, ich bezproblemowe czyszczenie. Poza tym łazienka powinna być miejscem komfortowym, ma być wręcz namiastką SPA. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat trendów aranżacyjnych, które będa modne w roku 2022 - koniecznie zapoznaj się z poniższym wpisem! Zapraszamy!

Komfort przede wszystkim!

Poprzedni rok pokazał nam, jak ważnym miejscem w domu jest łazienka! To właśnie w niej (bez względu na metraż) możemy zrelaksować się, odpocząć po trudach dnia codziennego. Okresy naprzemiennej izolacji, praca zdalna oraz wiele ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa, sprawiły, że miejsce, w którym możemy pobyć sami, w którym też możemy zażyć relaksującej kąpieli - jest niezwykle ważne.

Z tych względów coraz częściej w nowo zaaranżowanych łazienkach stawia się przede wszystkim na komfort wyposażenia. W latach poprzednich Polacy chętniej wybierali kabiny prysznicowe, obecnie znów do łaska wracają wanny, o ile jest tylko na to miejsce wybierane są wanny wolnostojące. Modele te są synonimem luksusu, komfortu, a także i ciekawego designu. Szeroki wybór wanien wolnostojących znajduje się w ofercie naszego sklepu. Modne w roku 2022 będą nie tylko wanny białe, ale także czarne, złote czy srebrne. Wanna wolnostojąca może być jednym elementem dekoracyjnym łazienki. Oczywiście o ile jest sama w sobie dobrze dobrana i ciekawie wyeksponowana.

Przed wyborem odpowiedniej wanny wolnostojącej należy zapoznać się z jej parametrami technicznymi. To bowiem przede wszystkim od nich zależny będzie komfort związany z użytkowaniem jej, bezproblemowe czyszczenie czy trwałość produktu. Jednymi z lepszych wanien wolnostojących są te pochodzące od takich producentów jak: Roca, Besco, Cersanit, Massi czy Polimat. Jednymi z ciekawszych są wanny łazienkowe Polimat, które są alternatywą w łazienkach dla osób starszych czy niepełnosprawnych dla kabin prysznicowych. Modele te posiadają bowiem drzwiczki, dzięki którym można wygodnie wejść do środka. Tym samym wchodząc do takiej wanny nie trzeba pokonywać żadnych barier, co jest niezwykle ważne dla osób z problemami motorycznymi.

 aranżacja modnej łazienki

Wygodna strefa umywalki

Mówiąc o komforcie łazienki, mamy na myśli nie tylko wannę, jej rodzaj, wielkość czy materiał z jakiego została wykonana. Istotna jest także cała strefa umywalki. To bowiem właśnie z niej korzystamy najczęściej w ciągu dnia. To przy umywalce zaczynamy i kończymy dzień. Jest to też ta strefa, która znajduje się zazwyczaj wejścia do łazienki. Z tych względów jej aranżacja powinna być bardzo szczegółowo zaplanowana.

Już w poprzednich sezonach sporym zainteresowaniem cieszyły się umywalki nablatowe. Produkty te ze względu na swoją specyfikę sprawdzają się w praktycznie każdej łazience - bez względu na jej wielkość. Można wręcz powiedzieć, że są idealnym rozwiązaniem, także dla małych łazienek, ponieważ nie zajmują miejsca w samej szafce - jak ma to miejsce, na przykład w przypadku umywalek meblowych.

Umywalki nablatowe są także niezwykle komfortowe podczas użytkowania. Podczas wykonywania danych czynności higienicznych nie trzeba się aż tak bardzo schylać, jak w przypadku innych modeli. Wszystko dzięki temu, że umywalki nablatowe nie tylko jak sama nazwa wskazuje - montowane są nad blatem, to jeszcze posiadają wysoki rant. Podczas wyboru należy kierować się zasadą mówiącą, że im mniejsza umywalka - tym wyższy powinien być jej rant.

W ofercie naszego sklepu znajdują się umywalki nablatowe, które posiadają specjalną ochronną powłokę. To właśnie dzięki niej z łatwością można usunąć wszystkie zanieczyszczenia. Powłoka taka ma właściwości hydrofobowe i zabezpiecza umywalkę przed mało estetycznymi zaciekami z mydła.

 modna wanna wolnostojąca

Styl eko - trend przyszłości

Od dawna wiadomo, że nic nie jest w stanie ukoić tak nerwów, jak właśnie kontakt z naturą. Z tego względu nie może zabraknąć materiałów naturalnych w nowoczesnych aranżacjach łazienek. Powinny pojawić się tam takie materiały jak: kamień, ceramika, naturalne drewno.

Materiały te potrafią stworzyć łazienkową przestrzeń utrzymaną w praktycznie każdej stylistyce. Same materialy natomiast mają wpływ na nasze samopoczucie. Nie mówiąc już o tym, że wymienione materiały są także niezwykle praktyczne, funkcjonalne, bezproblemowe podczas czyszczenia. Jedyne wątpliwości budzi naturalne drewno. Nie każdy jego rodzaj sprawdzi się w łazience. Drewno powinno być egzotyczne, poza tym dobrze zabezpieczone przed działaniem wilgoci. Wszystko po to, by elementy drewniane nie zaczęły puchnąć i wyglądać mało estetycznie.

Coraz częściej naturalne drewno jest zastępowane materiałami je imitującymi. Jest tak w przypadku płytek czy mebli do łazienki. Produkty te są tańsze, a także i trwalsze. Mówiąc o stylu eko, nie można zapomnieć także o tym, że coraz częściej w łazienkach pojawiają się kwiaty.

Inne gatunki roślin mogą pojawić się wtedy, gdy w łazience znajduje się okno, inne powinny być wybrane wtedy, gdy w łazience okna nie ma. Łazienka jest dość specyficznym pomieszczeniem. To właśnie w niej występuje wysoka wilgoć, a także i spore wahania temperatury. Okazuje się jednak, że taki “klimat” idealnie pasuje wielu egzotycznym rodzajom roślin, które właśnie dopiero w łazienkach pięknie rosną.

Roślinność w łazience ma ogromny wpływ na to jak się tam czujemy. Jak wiadomo kolor zielony uspokaja, koi nerwy, a sam widok roślin sprawia, że czujemy się błogo i przyjemnie. Tym samym rośliny jak najbardziej są obowiązkowym elementem wyposażenia łazienki, która być namiastką domowego SPA. Istnieją sposoby, także na to, by rośliny dobrze czuły się i w łazienkach bez okien - trzeba się tylko bliżej przyjrzeć tej tematyce.POWIĄZANI PRODUCENCI