Ulubione
Mozaika - łazienka na miarę Twoich marzeń

Mozaika - łazienka na miarę Twoich marzeń


Rok 2015 zdecydowanie należy do mozaik! Stanowią one wspaniałe, estetyczne uzupełnienie wszelkiego rodzaju płytek łazienkowych ale nie tylko – niektórzy decydują się na mozaikę w całej łazience. Choć przyznajemy – nie jest to tani sposób na odświeżenie wnętrza łazienki. Wybór mozaiki, w zależności od powierzchni to dość droga sprawa, jednak efekt wart jest każdych środków!

 

 

Sztuka mozaiki jest jedną z najstarszych i niezwykle estetycznych sposobów ozdabiania powierzchni. Termin mozaika odnosi się do tworzenia większej całości z wielu mniejszych elementów. Na mozaikę najczęściej składają się drobne kamyczki o różnorodnej kolorystyce i fakturze – często są to kawałki szkła, ceramiki lud drewna. Doskonale wygląda również w połączeniach materiałów pozornie niepasujących do siebie. Aktualnie mozaika odkrywana jest ponownie i staje się coraz bardziej modną, niekiedy ekskluzywną formą wykańczania wnętrz. Najczęściej spotkać możemy ją właśnie we wnętrzach kuchennych i łazienkowych.

 

Mozaiki, większości z nas kojarzą się z ciepłym, południowym klimatem i jak widać słusznie. Sztuka mozaiki jest praktykowana od wieków, a jej początki szacowane są na 3000 lat p.n.e. w Mezopotamii. Dawniej mozaiki wykonywane były najczęściej z marmuru, złota, srebra i alabastru. Przez wieki technika mozaiki była udoskonalana, w międzyczasie rozwinęła się również technologia – tworzenie mozaiki nigdy nie było prostsze niż w obecnych czasach.

 

 

Ponad 160 mozaik

 

Wychodząc naprzeciw naszym Klientom, w odpowiedzi na ich wielokrotne zapytania zdecydowaliśmy o dodaniu do naszego asortymentu mozaik firmy Midas. Różnorodność kolorów i materiałów z których zostały wykonane, z pewnością pozwoli naszym Klientom na wybór mozaiki idealnej do swojego wnętrza. W bogatej ofercie firmy Midas znajdziemy mozaiki z najpopularniejszych materiałów – szkła, kamienia oraz drewna (bambus prasowany). Dzięki naturalnym surowcom mozaiki pięknie się prezentują, dzięki czemu jesteśmy przekonani o tym, że zadowolą nawet najbardziej wymagającego Klienta.

 

Wzory i rozmiary

 

Mozaiki dostępne są w kilku wariantach rozmiarowych i oczywiście wielu kolorach. Wymiary jednej płytki to najczęściej 30 cm, 33 cm czy 43,5 cm. W naszym asortymencie znajdziecie płytki – mozaiki wielokolorowe, złożone z małych kosteczek jak i również mozaiki o nieregularnym kształcie, np. złote czy srebrne. Nie brakuje również mozaik jednokolorowych - we wszystkich kolorach jakich tylko możecie potrzebować do stworzenia swojej wymarzonej kuchni czy łazienki. PRODUKTY Z ARTYKUŁU

 
POWIĄZANI PRODUCENCI