Ulubione
Mozaika w łazience – oryginalny sposób wykończenia lustra i ścian!

Mozaika w łazience – oryginalny sposób wykończenia lustra i ścian!


Mozaika w łazience nie jest czymś nowym ani odkrywczym. Tak naprawdę ten rodzaj wykończenia ścian czy obudowy wanien był popularny 20 - 30 lat temu, cieszy się też dużym zainteresowaniem dziś. Jeśli zastanawiasz się nad mozaiką w swojej łazience, chcesz poznać wady i zalety takiego rozwiązania - nie czekaj i koniecznie zapoznaj się z naszym poniższym wpisem. Zapraszamy!

Jaka mozaika do łazienki nowoczesnej a jaka do łazienki klasycznej?

Dlaczego mozaika wciąż pojawia się we współczesnych projektach łazienek? Przede wszystkim dlatego, ponieważ dostępna jest w ogromnej gamie kolorystycznej. Z tego powodu można ją idealnie dopasować do charakteru danego wnętrza. Poza tym dzięki niej stworzyć można niebanalne aranżacje. Każdy rodzaj mozaiki - pozwala na stworzenie innej przestrzeni. Jest to dobre rozwiązanie, zarówno dla wnętrz nowoczesnych, jak i klasycznych. Do wyboru są wersje matowe, szkliwione, o strukturze lustra - różniące się kształtem i wielkością. Coraz większym zainteresowaniem obecnie cieszy się mozaika drewniana, kamienna czy szklana. Produkty te wybierane są przede wszystkim do łazienek nowoczesnych.

Wybierane są także ze względu na swoje właściwości, podobnie jak klasyczne płytki łazienkowe. Są bowiem odporne na działanie wody, wahania temperatury. Poza tym są bezproblemowe, jeśli chodzi o utrzymanie ich w czystości.

efektowna mozaika

Mozaika w łazience - zalety

Mozaika w łazience to bardzo popularny i elegancki wybór wykończenia powierzchni. Mozaiki łazienkowe mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak: ceramika, szkło, kamień naturalny czy metal, a także w różnych kolorach i wzorach. Mozaika pojawia się nie tylko na ścianach w łazience, ale także i jest też częstym wyborem, jeśli chodzi o obudowę wanny czy brodzika, ściany w kuchni. Coraz częściej pojawia się także mozaika wokół lustra. Natomiast najmodniejszym w ostatnich sezonach wzorem jest mozaika plastry miodu. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat tego wyjątkowe materiały wykończeniowego - zapoznaj się z jednym z naszych wcześniejszych wpisów: Mozaika - łazienka na miarę Twoich marzeń

Projektanci wnętrz chętnie wykorzystują mozaikę w łazienkach do uwypuklenia, zaakcentowania danej strefy. Ciekawie prezentuje się ściana w kabinie prysznicowej, w strefie umywalki czy jako ramka lustra.

mozaika łazienkowa

Mozaika wokół lustra - czy warto się na nią zdecydować?

Lustro jest jednym z ważniejszych elementów łazienkowego wyposażenia. Chyba nikt zresztą nie jest w stanie wyobrazić sobie tego pomieszczenia właśnie bez lustra. Spełnia ono bardzo ważne funkcje. Nie tylko dzięki niemu możemy przeglądać się i precyzyjnie wykonać dane czynności higieniczne, ale także ma wpływ na optyczne powiększenie wnętrza czy jego charakter. Odpowiednio dobrane może być również ciekawą dekoracją.

Mozaika wokół lustra to popularny sposób na urozmaicenie i udekorowanie łazienki. Mozaika może stanowić ramkę lub dekoracyjny element wokół lustra, dodając mu wyjątkowego charakteru. Przy wyborze mozaiki do dekoracji wokół lustra ważne jest, aby dopasować jej kolor i styl do pozostałych elementów łazienki, takich jak kafelki, armatura czy meble. Można wybrać jednolity kolor, kontrastujące odcienie lub wzór, który będzie tworzył ciekawe połączenie z resztą łazienki. W nowoczesnych  i zazwyczaj monochromatycznych łazienkach ciekawie będą prezentowały się kontrastujące ramki lustra. To właśnie one mogą być główną dekoracją wnętrza. Będą przyciągały wzrok i sprawiały, że minimalistyczne wnętrze, nie będzie szablonowe.

mozaika wokół lustra

Popularny rodzaj mozaiki - plastry miodu

Na przestrzeni lat zmieniały się nie tylko płytki ścienne czy podłogowe, ale także i mozaika. Obecnie największym zainteresowaniem cieszy się mozaika plaster miodu. Jest to specyficzny rodzaj mozaiki, charakteryzujący się geometrycznymi kształtami w formie sześciokątów, przypominających plaster miodu. Mozaiki tego typu są zazwyczaj wykonane z kamienia lub ceramiki, a ich kolorystyka może być różna, od jednolitych po kolorowe i wzorzyste. Ciekawie prezentuje się także mozaika plaster miodu z lustrzanym wykończeniem. Z jej pomocą można stworzyć ciekawe wzory przechodzące ze ściany na podłogę.

Mozaika plastry miodu jest bardzo popularna ze względu na swoje unikalne wzornictwo i elegancki wygląd. Często stosuje się ją w łazienkach, kuchniach czy salonach, gdzie służy jako dekoracyjna powierzchnia na ścianach, podłogach czy wokół kominków. Tak naprawdę nie ma jednej reguły, która powiedziałaby wprost, gdzie mozaika powinna zostać położona. Jest to w dużej mierze indywidualna decyzja domowników.

Przy wyborze mozaiki w kształcie plastra miodu, ważne jest, aby zwrócić uwagę na jakość materiału i staranność wykonania, ponieważ mozaika ta wymaga precyzyjnego dopasowania i montażu. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług profesjonalnego wykonawcy, który będzie w stanie przeprowadzić montaż zgodnie z zasadami sztuki.PRODUKTY Z ARTYKUŁU

Mozaika 29,8x29,8 Domino BLINK BEIGE
 
Mozaika gresowa 30x30 Dunin LORDY ASTONA CARRARA GP
 
POWIĄZANI PRODUCENCI