Ulubione
Najchętniej kupowane baterie do umywalki w 2020 roku

Najchętniej kupowane baterie do umywalki w 2020 roku


Początek jesieni to czas wielkich podsumowań. W naszym sklepie staramy się robić je cyklicznie, by pomóc naszym Klientom w dokonywaniu zakupów. Śledzimy uważnie, szczególnie preferencje Klientów, które dotyczą zakupu baterii umywalkowych. To właśnie one są najważniejszym elementem armatury łazienkowej i to ich wybór często poprzedzony jest poznaniem opinii czy rankingów - z tego względu jest więc niezwykle ważny. Z drugiej strony, jest to dla nas niezwykle ciekawe, jak z roku na rok zmieniają się preferencje Klientów.

Jeśli zastanawiasz się, nad tym które baterie umywalkowe cieszyły się największym zainteresowaniem w roku 2020 - koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem!

Baterie umywalkowe - podtynkowe czy natynkowe?

Baterie umywalkowe możemy podzielić na wiele grup. Podziałem, które jest chyba najogólniejszy jest ten, który dotyczy sposobu montażu. I tu wymienić można:

  • Baterie montowane natynkowo,
  • Baterie montowane podtynkowo.

Jeden i drugi sposób montażu ma swoich zwolenników, plusy i minusy. Z całą pewnością minusem montażu podtynkowego, jest to, że konieczne jest zrobienie miejsca poprzez wykucie go w ścianie na “serce” baterii. Elementem zewnętrznym baterii montowanej podtynkowo jest wylewka oraz uchwyt. Rury i całe oprzyrządowanie schowane są w ścianie. Modele te idealnie nadają się do wnętrz nowoczesnych i minimalistycznych.

Zaletą ich jest również to, że są łatwiejsze w utrzymaniu czystości, a także przez ekspertów uznawane są za trwalsze. Wszystkie elementy mechaniczne i takie, które najczęściej się psują schowane są w ścianie. Nie są one wystawione na negatywne działanie wody.

Natomiast baterie montowane natynkowo są wciąż niezwykle popularne. Jednym z tego powodów jest bezproblemowy montaż, z którym praktycznie każdy sobie poradzi i to bez użycia specjalistycznych narzędzi. Kolejnym atutem tych produktów jest ich cena. Baterie, które montuje się natynkowo są wciąż sporo tańsze od podtynkowych.

Wciąż możemy zaobserwować większe zainteresowanie bateriami montowanymi natynkowo niż podtynkami. Chociaż z roku na rok proporcje te zmniejszają się. Spowodowane jest to także tym, że podtynki są po prostu bardziej higieniczne, co w obecnych czasach nie jest bez znaczenia.

 

Popularne baterie stojące

Mówiąc o rodzajach baterii umywalkowych, nie można nie wspomnieć o tych stojących. Modele te są praktyczne i proste podczas montażu. Zazwyczaj montuje się je w pobliżu umywalek nablatowych, tych w kształcie mis. Wśród modeli sztorcowych znajdują się też bezdotykowe, sensoryczne. Przez ekspertów to właśnie one uznawane są na najbardziej ekologiczne. Chociaż baterie bezdotykowe nie należą do najtańszych, to jednak koszt ich zakupu potrafi się zwrócić w dość krótkim czasie w postaci niższych rachunków za wodę.

 

3 modele baterii najczęściej kupowane w roku 2020

Do najczęściej wybieranych baterii w roku 2020 wciąż zaliczyć można sztorcowe. Spowodowane jest to rosnącą popularnością szafek z blatami i umywalek nablatowych, to bowiem do nich ten model pasuje najbardziej. Klienci naszego sklepu często korzystają z oferty takich producentów jak: Deante, Grohe, Kludi czy KFA. Natomiast modelem, który możemy wskazać jednoznacznie jest Deante Alpinia. Jest to bateria sztorcowa wysoka, która zachwyca majestatyczną formą i prostym designem. Model ten został wyposażony w ceramiczną głowicę oraz napowietrzacz.

Baterie umywalkowe podtynkowe cieszą się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem. Mit dotyczący ich awaryjności dawno upadł. Nie tylko klienci decydują się na ten model ze względu na design, ale także i parametry techniczne. Do baterii podtynkowej, która w naszym sklepie cieszy się wciąż niesłabnącym zainteresowaniem zaliczyć można Omnires Parma. Bateria ta wyposażona jest w perlator ograniczający zużycie wody. Sprzedawana jest w zestawie z elementem podtynkowym.

 

Z baterii ściennych największą popularnością cieszy się Deante Chaber. Model ten ze względu na design sprawdzi się zarówno we wnętrzach nowoczesnych, jak i klasycznych.POWIĄZANI PRODUCENCI