Ulubione
$dane.dane_autor.zdjecie_glowne: Sara Górska zdjecie
$dane.dane_autor.imie: Sara
$dane.dane_autor.nazwisko: Górska
Wszystkie artykuły tego autora
Najlepsza umywalka, czyli jaka?

Najlepsza umywalka, czyli jaka?


Wydawać by się mogło, że wybór odpowiedniej umywalki to niezwykle prosta rzecz – nic jednak bardziej mylnego! Według słownika języka polskiego umywalka to przedmiot wyposażenia domu służący do mycia rąk i twarzy. Ta banalnie prosta definicja jest jedyną prostą rzeczą w całym procesie wyboru odpowiedniej umywalki.

Umywalka jest zatem kluczowym elementem wyposażenia łazienki. To od niej zależy nie tylko funkcjonalność całego pomieszczenia, ale również jego design. Dobrze zaplanowana i urządzona łazienka zapewnia odpowiedni komfort użytkowania. Właściwie dobrane akcesoria pozwalają na uzyskanie wspaniałego efektu estetycznego bez rezygnacji z funkcjonalności.

Wielkość umywalki jest tą cechą, która decyduje w głównej mierze o jej wyborze. W drugiej kolejności istotne okazują się być styl, a także kolorystyka pomieszczenia w której nowa umywalka ma zagościć.

Szerokość tradycyjnych umywalek wynosi najczęściej około 50-60 centymetrów. Ten parametr jest szczególnie istotny, gdy chcemy wykorzystać naszą umywalkę do mycia głowy lub prania. Niewielkie umywalki mające 35-40 centymetrów sprawdzą się znakomicie w małych łazienkach lub w toalecie.  Osobny temat to duże pokoje kąpielowe – tam zmieszczą się modele o szerokości nawet 100 cm lub coraz modniejsze ostatnio rozwiązania łączące na jednym blacie dwie umywalki.

Co okazuje się istotne na etapie wyboru odpowiedniej umywalki to wiedza, że umywalkę należy umieścić w maksymalnej odległości 450 cm od pionu kanalizacyjnego. Powinny być montowane na wysokości do 85 cm. Swobodne korzystanie umożliwia pozostawienie 70 cm wolnej przestrzeni przed umywalką oraz 30 cm z boku.

Wymiary umywalki to tylko jedna z ważnych cech podczas wyboru tego elementu. Równie ważny okazuje się sposób montażu – to, czy chcemy umywalkę powiesić czy postawić. Istnieje wiele sposobów montażu umywalek, uzależnione są od rozmiaru produktu, sposobu doprowadzania wody oraz przebiegu instalacji wodociągowej i kanalizacyjnej.
 
ŁazienkiABC.pl - umywalka stawiana na blat
Umywalka stawiana na blat
 
Najczęściej wybieranym sposobem montażu umywalki jest umieszczenie umywalki na szafce specjalnie dopasowanej do jej kształtu. To dobry wybór, gdy chcemy uzyskać dodatkowe miejsce przeznaczone na przechowywanie kosmetyków czy ręczników. Do umywalek meblowych przeznaczone są specjalnie zaprojektowane i wykonane z odpowiednich, wilgocioodpornych materiałów szafki – całość zestawu zawsze tworzy eleganckie i funkcjonalne połączenie.
 
ŁazienkiABC,.pl - umywalka wpuszcza w blat
Umywalka wpuszczana w blat

Jeśli jednak marzy nam się współczesny design czy niezwykle estetyczne wykończenie wnętrza warto zwrócić uwagę na  umywalki wpuszczane w blat (np. seria Nova Top i Primo) lub bezpośrednio na nim stawiane (np. wybrane umywalki serii Cocktail ). To rozwiązanie cieszy się wciąż niegasnącym zainteresowaniem wśród nawet najbardziej wymagających Klientów. W prosty sposób można z przeciętnego wnętrza uczynić niezwykle eleganckie pomieszczenie.  Umywalki wpuszczane w blat są doskonałym rozwiązaniem ze względu na łatwość montażu, a spośród innych umywalek wyróżnia je masywność - z pewnością będą wyrazistym akcentem każdego wnętrza.

 
łazienkiABC.pl - umywalka wisząca
Umywalka wisząca

Umywalki wiszący od zawsze są często wybierane przez zainteresowanych Klientów. To typ umywalek, które mocuje się do ściany za pomocą odpowiednich śrub, bądź montuje na postumencie, który może być ciekawym elementem dekoracyjnym wnętrza. Ten rodzaj umywalek doskonale sprawdzi się w małych łazienkach lub toaletach, gdyż ich wykorzystanie gwarantuje uzyskanie dodatkowej przestrzeni.

Łatwo się domyśleć, że biały to kolor umywalek najchętniej wybierany przez klientów – zdecydowana większość produktów dostępna jest w tym standardowym kolorze, w końcu biel utożsamiana jest przede wszystkim z czystością. Nie znaczy to jednak, że na biały kolor jesteśmy skazani – dla indywidualistów każdy szanujący się producent posiada w swojej ofercie umywalki w mniej popularnych kolorach: czarnym czy nawet czerwonym.  Dla zachowania czystości na dłużej warto również zadbać, aby wybrany przez nas produkt posiadał powłokę, która zapobiega osadzaniu się kamienia i osadów z mydła, a także zwyczajnie ułatwia czyszczenie.


PRODUKTY Z ARTYKUŁU

Umywalka 60x47 Roca ZOOM MADALENA WM810MD3Z000001 bez otworu na baterię
W magazynie
Umywalka 60x47 Roca ZOOM MADALE...Umywalka 60x47 Roca ZOOM MADALENA WM810MD3Z000001 bez otworu na baterię
265,00 PLN295,20 PLNOszczędzasz 10%
Najniższa cena w ciągu 30 dni przed obniżką: 265,00 PLN
 
POWIĄZANI PRODUCENCI