Ulubione
Największe błędy podczas doboru oświetlenia do łazienki

Największe błędy podczas doboru oświetlenia do łazienki


Aranżacja łazienka wbrew pozorom nie jest łatwym zadaniem. Na często małej powierzchni muszą znaleźć się niezbędne elementy. Istotną rolę spełnia oświetlenie, które to może optycznie powiększyć wnętrze, uwypuklic jego atuty i zniwelować wady, a źle dobrane wręcz przeciwnie. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się jakie są najczęstsze błędy podczas doboru oświetlenia i dlaczego właśnie ono w łazience musi być dobrze wybrane.

Światło główne


Notorycznie powtarzanym błędem podczas aranżacji łazienki, jest montaż tylko jednego źródła światła. Oświetlenie sufitowe nie jest wystarczające w przypadku, gdy w łazience nie ma okna. Ze względu na charakter pomieszczenia, powinno znaleźć się tam również światło punktowe, boczne, które to oświetli dodatkowo lustro. Dzięki temu łatwiej jest wykonać precyzyjny makijaż czy ogolić się. Kinkiety mogą ze względu na estetykę korespondować ze światłem głównym. Ze względu na szeroki wybór tych produktów, są one nie tylko funkcjonalnym, ale i dekoracyjnym elementem wnętrza.


Źle dobrana barwa światła


Istotna jest nie tylko moc oświetlenia czy jego odpowiedni montaż, ale też sama barwa. To właśnie w łazience, jak w żadnym innym pomieszczeniu w domu ma ona duży wpływ na wykonywane tam czynności. Wiele kobiet wykonuje w łazience makijaż, z tego względu nie powinna być to barwa zimna i ciepła. To właśnie one mogą zniekształcać kolor skóry. Najlepiej sprawdzi się oświetlenie neutralne, które to najbliższe jest naturalnemu. Ten rodzaj oświetlenia sprawia, że łazienka wygląda sterylnie, a wnętrze jest bardziej przestronne.


Wybór oprawy świetlnej


Oprawa, która sprawdzi się w przedpokoju, kuchni czy sypialni niekoniecznie będzie dobra do łazienki. Wybierając odpowiednią, należy wziąć pod uwagę to, że w łazience często panuje wysoka wilgoć. Oprawa może mieć wręcz kontakt z wodą, dlatego tak istotne jest to, by była ona wodoodporna i posiada właściwości, które sprawdzą się w łazience.PRODUKTY Z ARTYKUŁU

Lampa sufitowa Zuma Line GEM C0389-01A-F7AC złota
 
Spot Zuma Line RONDIP SL ACGU10-159  czarny
 
Lampa sufitowa Zuma Line GEM C0389-01A-P7AC czarna
 
Lampa sufitowa Zuma Line NIASA 2 CK20181015-2
 
Plafon Nowodvorski PUEBLA LED 9513
 
 
Lampa sufitowa Zuma Line QUASAR C0506-05A-B5E3 złota
 
Lampa sufitowa Zuma Line MALAWI 2 B180607-2
 
Lampa wisząca Nowodvorski ATTYKA III zwis 3362
 
Plafon Nowodvorski ARENA GRAPHITE SENSOR 8833
 
Lampa sufitowa Zuma Line GEM C0389-03F-B5AC
 
Plafon Nowodvorski VICTORIA gold V plafon 2998
 
Zuma Line SENSI L Lampa sufitowa 19157L
 
Lampa sufitowa Zuma Line CAPRI M 19027-M
 
Zuma Line SENSI M Lampa sufitowa 19157M
 
Lampa sufitowa Zuma Line CANTO  BL180314
 
Zuma Line PARDO L Lampa sufitowa 18365L
 
Zuma Line COMET Lampa sufitowa PL170856-6
 
Plafon Nowodvorski BARON WHITE II plafon 5993
 
Lampa wisząca Nowodvorski BARON III zwis 2770
 
Plafon Nowodvorski ARENA SILVER LED 6771
 
Plafon Nowodvorski FLORES III plafon 3526
 
POWIĄZANI PRODUCENCI