Ulubione
Nietypowe modele kabin prysznicowych

Nietypowe modele kabin prysznicowych


Kabiny prysznicowe znane są w Polsce od początku lat 90. To właśnie wtedy przez rodzime firmy zaprezentowane zostały one szerszej publiczności. Praktycznie od początku cieszyły się sporym zainteresowaniem, co obserwujemy do dziś. Dla osób urządzających łazienkę, wciąż głównym dylematem, jest ten dotyczący zakupu wanny lub kabiny prysznicowej. Jest sporo zwolenników zarówno pierwszego, jak i drugiego rozwiązania.

Współcześnie kabina prysznicowa nie musi być tylko kwadratowa, półokrągła czy prostokątna. W ofercie czołowych producentów znajdują się bowiem modele nietypowe, które ze względu na swój kształt wpisują się w aranżację łazienek nieustawnych. Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na ich temat? Jeśli tak - koniecznie zapoznaj się z poniższym wpisem!

Zalety posiadania kabin prysznicowych

Zwolennicy kabin prysznicowych podkreślają, że największą ich zaletą jest to, że nie zajmują zbyt dużo miejsca w łazience. Oczywiście jest to jeden z ważniejszych atutów kabin, szczególnie wtedy, gdy do dyspozycji mamy niewielką, blokową łazienkę. Nawet w najmniejszym pomieszczeniach, zazwyczaj udaje się zamontować kabinę prysznicową.

Nie musi być to jednak produkt, który jest ciasny i mało wygodny. Ze względu na duży wybór kabin prysznicowych na rynku, wybierać można spośród modeli kompaktowych oraz takich, które z powodzeniem sprawdzą się w przestronnym salonie kąpielowym i będą w nim alternatywą i poważną konkurencją dla luksusowej wanny.

Zaletą korzystania z kabiny prysznicowej jest z całą pewnością także czas trwania kąpieli. Z natrysku można skorzystać szybko i przy okazji zużywa się mniejszą ilość wody, niż w przypadku kąpieli w wannie.

Wiele osób podkreśla także, że to właśnie kabiny prysznicowe prezentują się ciekawie we wnętrzach nowoczesnych i minimalistycznych. Są z całą pewnością też lepszym wyborem, jeśli chodzi o urządzanie łazienki dla osób starszych czy niepełnosprawnych. Kabiny pozwalają tym osobom na dłuższą samodzielność.

 

Nietypowe kabiny - przyścienna, czterościenna

Posiadając dużą łazienkę, można zamontować praktycznie każdy rodzaj kabiny prysznicowej. Jedną z tych nietypowych jest kabina czterościenna. Zazwyczaj kabiny mają tylko dwie ścianki, pozostałe to np. wykorzystana część narożnika. Natomiast kabinę czterościenną zamontować można nawet na środku łazienki. Wybierając taki model można urządzić wnętrze oryginalne i niesztampowe. Kabina czterościenna stwarza zupełnie inne możliwości. Jest też elementem wyposażenia, na który zwraca się uwagę po wejściu do wnętrza. Użytkowanie jej jest komfortowe, ze względu na zazwyczaj bezproblemowy dostęp do niej.

Kabiny przyścienne zbudowane są na planie półkola, prostokąta czy kwadratu. Modele te, jak sama nazwa wskazuje zamontowane są przy ścianie. Podłożem w tym przypadku może być zarówno brodzik, jak i posadzka, w zależności od wybranego modelu. Bateria natomiast montowana jest na jednej ze ścian. Kabiny te występują w wielu rozmiarach, kształtach. Różnią się także materiałem, z jakiego zostały wykonane. Te, które polecane są przez ekspertów, to kabiny, które zostały wykonane z hartowanego szkła, a nie tworzyw sztucznych. Materiał wykonania ma wpływ nie tylko na design produktu, ale także i właściwości użytkowe. Szkło, szczególnie to pokryte powłoką ochronną jest bezproblemowe podczas czyszczenia oraz dużo bardziej higieniczne.

 

Kabina na wymiar?

Aranżacja łazienki często jest nie lada wyzwaniem. Jest to zadanie problematyczne, szczególnie wtedy, gdy mamy do czynienia z pomieszczeniem, w którym znajdują się np skosy, lub układ jest daleki od standardowego. Nawet w mało typowej łazience, warto jest wykorzystać każdy centymetr przestrzeni, ze względu na to, że pomieszczenia te zazwyczaj, nie należą do dużych. W takiej sytuacji można skorzystać z opcji zamówienia kabiny na wymiar. Firma Radaway posiada taką opcję w swojej ofercie. Dzięki niej można zamówić i dobrać dokładnie taką kabiną, jaka pasuje do wnętrza.

Kabiny na wymiar kosztują więcej od standardowych, jednak to właśnie dzięki nim, można mieć łazienkę skrojoną według własnych potrzeb.POWIĄZANI PRODUCENCI