Ulubione
Niski brodzik prysznicowy - Poznaj największe zalety!

Niski brodzik prysznicowy - Poznaj największe zalety!


Wybór pomiędzy kabiną prysznicową a wanną nie jest łatwy i zależny od wielu czynników. Szacuje się, że dane urządzenie sanitarne wybierane jest przede wszystkim ze względu na wielkość łazienki, ale także jej ustawność czy preferencje domowników. W małych, blokowych łazienkach z pewnością lepiej sprawdzi się kabina prysznicowa, która to po prostu zajmie mniej miejsca.

Decydując się na jej zakup jednak należy podjać decyzję dotycząca dobory bordzika. Wybór ich jest obecnie spory i nie tak łatwy, jak się to zdaje na pierwszy rzut oka. W naszym dzisiejszym wpisie postaramy się przedstawić i przybliżyć tematykę związaną z brodzikami niskimi, ich zalety, wady oraz rodzaje. Jeśli jesteś ciekawa/y czy warto wybrać te ostatnio modne produkty - zapoznaj się z naszym poniższym wpisem!

Niski brodzik - idealny wybór do łazienki dla niepełnosprawnych?

Faktem jest, że społeczeństwo polskie, ale i nie tylko coraz szybciej się starzeje. Ludzi 65+ przybywa z każdym rokiem. Z tego względu przed producentami z branży łazienkowej stają nowe wyzwania, związane właśnie z dostosowaniem swoich produktów do specjalistycznych potrzeb seniorów. Tak naprawdę już teraz na rynku jest szereg produktów, które sprawdzą się w łazienkach dla seniorów czy osób niepełnosprawnych. Jednymi z nich są niskie brodziki.

Wiele osób może zadać sobie pytanie, dlaczego niekiedy nowoczesne, designerskie brodziki prysznicowe polecane są do łazienek dla seniorów. Otóż ze względu na to, że brodziki są niskie, płytkie, wejście do kabiny nie jest związane z pokonaniem barier, jak jest w przypadku, gdy kabina posiada brodzik wysoki. Łazienka dla niepełnosprawnych czy starszych nie musi odbiegać estetyką od współczesnych, nowoczesnych wnętrz.

Może być równie ciekawa pod względem wizualnym, a do tego bezpieczna i funkcjonalna! Praktycznie wszyscy producenci brodzików posiadają w swoim asortymencie modele niskie. Tak naprawdę dziś coraz trudniej jest znaleźć dobrej jakości brodzik głęboki niż ten płytki.

 brodzik dla seniora

Zalety i wady niskich brodzików z akrylu

Decydując się na zakup brodzika należy zastanowić się nie tylko nad jego wysokością, rozmiarem, ale także i materiałem z jakiego ma być zrobiony. Te, które zaliczane są do najbardziej popularnych, wykonane są z akrylu lub konglomeratu. W tym miejscu chcemy skupić się na brodzikach niskich akrylowych. Modele te, jak i materiał z jakiego zostały wykonane posiada wiele zalet. Akryl ma zwartą, jednolitą strukturę. Nie posiada porów. Ze względu na to jest niezwykle bezproblemowy podczas czyszczenia i pielęgnacji.

Kolejną zaletą akrylu, jest to, że jest on ciepły. Stając bosą stopą na brodzik nie poczucia dyskomfortu. Ze względu na gładką powierzchnię, posiada także właściwości antybakteryjne. Jest tym samym bezpieczny w użytkowaniu. Warto wspomnieć także o tym, że niskie brodziki akrylowe są lekkie, tym samym łatwo można je transportować i montować. Mało osób o tym wie, że w przypadku zarysowania, pęknięcia - można samodzielnie naprawić brodzik akrylowy. Wystarczy kupić specjalny zestaw naprawczy, z którym praktycznie każdy poradzi sobie świetnie.

Decydując się na brodzik akrylowy, należy jednak zwrócić uwagę na producenta, od którego pochodzi. Na rynku jest bowiem wiele tego typu brodzików, które niestety tylko udają 100% akryl. w rzeczywistości akrylowa jest tylko ich warstwa zewnętrzna. Nie zawsze na pierwszy rzut oka widać jakiej jakości jest dany brodzik. Dlatego tak ważne jest miejsce zakupu. Warto postawić na sklepy branżowe, w których dostępne są produkty, pochodzące tylko i wyłącznie od znanych i sprawdzonych producentów.

 

Czy warto postawić na niski brodzik z konglomeratu?

Oczywiście, że tak! Chociaż wiele osób stwierdzi, że brodziki te są dużo droższe od tych akrylowych, a do tego bardzo ciężkie. Wszystko zależy jednak od indywidualnych preferencji oraz charakteru aranżacji, bo właśnie brodziki konglomeratowe wychodzą za wyjątkowe pod względem designu. Dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych. Z tego względu tak często wybierane są do współczesnych łazienek, w których panuje czerń, szarości czy inne kolory.

Konglomerat jest materiałem bardzo trwałym, odpornym na uszkodzenia, odpryśnięcia. Z pewnością modele te sprawdzą się w łazienkowych wnętrzach przez wiele lat. Niskie brodziki z konglomeratu są także bezproblemowe podczas czyszczenia. Dużą zaletą tych modeli jest to, że na powierzchni konglomeratu nie rozwijają się bakterie, grzyby czy pleśnie, o co niestety w pomieszczeniach, wk torych panuje duza wilgoć jest łatwo.

 kabina z niskim brodzikiem

Niskie brodziki - alternatywa dla odpływów liniowych!

W nowocześnie zaaranżowanych łazienkach coraz częściej możemy się spotkać z kabinami prysznicowymi, w których zamiast brodziką znajduje się odpływ liniowy. Takie rozwiązanie ma wiele zalet. przede wszystkim cała podłoga w łazience może być spójna, harmonijna. Do takiej kabiny można też bez problemu wjechać np. wózkiem inwalidzkim. Jest to dla wielu osób nie tylko rozwiązanie ciekawe wizualnie, ale przede wszystkim praktyczne.

Kwestia czystości, pielęgnacji jest także dużo prostsza, niż ma to miejsce w przypadku brodzików. Niestety odpływy liniowe nie są produktami, które można zamontować wszędzie. Szczególnie jeśli mowa o modernizacji łazienki, często pojawia się problem związany z wysokością stropu. Chociaż producenci wprowadzają odpływy z niskim syfonem, to jednak i on nie wszędzie się zmieści.

Alternatywą są niskie, płytkie brodziki, które także gwarantują praktycznie bezprogowe wejście do kabiny. W ofercie naszego sklepu znajduje się ich wiele. Zostały podzielone ze względu na rozmiar, kształt, kolor czy materiał wykonania - z tych właśnie względów każdy, nawet najbardziej wymagający klient znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą!POWIĄZANI PRODUCENCI