Ulubione
Nowe trendy w aranżowaniu łazienek!

Nowe trendy w aranżowaniu łazienek!


Co roku pojawiają się nowe trendy, które dotyczą urządzania łazienek. Tradycją stały się światowe targi, np. te organizowane w Bolonii, na których prezentowane są wszystkie nowinki z łazienkowego świata. W tym roku ze względu na pandemię koronawirusa nowe trendy aranżacyjne zostały przedstawione w sieci. Można stwierdzić, że wiele z motywów, które były modne w roku 2020, będą także na topie w roku 2021. Niektóre z kierunków modowych zostały rozbudowane i są szeroko komentowane w branżowych portalach. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat nowych trendów w aranżacji łazienek - koniecznie zapoznaj się z naszym dzisiejszym wpisem!

Czerń, czerń, czerń…

Od kilku sezonów zauważyć można, że coraz więcej producentów wprowadza na rynek produkty wyposażenia łazienek, które są czarne. Do tej pory mieliśmy do czynienia z czarnymi bateriami, brodzikami, dodatkami, a także kabinami. Okazuje się, że w kwestii czerni w łazience nie powiedziano jeszcze ostatniego słowa. W roku 2021 modne będa także czarne płytki! Wybór ich już teraz jest spory.

Nie chodzi zresztą tylko o płytki wykończone na połysk, ale takie, które idealnie imitują naturalny czarny kamień z wszystkimi jego liniami, przejaśnieniami czy marmur. Te, które będą najbardziej w trendach, to płytki z matowym wykończeniem, eleganckie, niezwykle estetyczne i ciekawe same w sobie.

Oczywiście nie w każdym łazienkowym wnętrzu będą prezentowały się dobrze. Jak powszechnie wiadomo kolor czarny optycznie zmniejsza. Z tego względu można wybrać te płytki po to, by zaakcentować jedną ze ścian, daną strefę, np. umywalki, lub wybrać czarne płytki do łazienki, która jest przestronna. Czarne płytki i armatura dobrze prezentują się razem z białą ceramiką. Tworzą razem niebanalną przestrzeń, która z pewnością sprzyja relaksacji. Tego typu łazienki wyglądają niczym prywatne strefy komfortu, domowe SPA.

W małych, blokowych wnętrzach lepiej jest postawić na czarną armaturę czy dodatki, które także potrafią “zrobić robotę”. Wymiana tylko tych elementów potrafi zmienić bardzo przestrzeń, nadając jej klimatu nieco loftowego.

aranżacja łazienki

 

Biel, biel, biel…

Nowoczesne aranżacje łazienkowe tworzone przez wybitnych projektantów z całego świata pokazują, że nie tylko czerń będzie modna w roku 2021. Okazuje się, że znów jak najbardziej w trendach będą łazienki typowo białe. Biel kojarzona jest ze sterylnością, czystością, higieną, z tego względu od lat kolor ten chętnie wybierany jest do aranżacji łazienek. Przez kilka ostatnich sezonów jednak starano się go zastąpić szarościami, beżami czy drewnem. Teraz okazuje się, że tzw. total white look znów jest wyznacznikiem dobrego stylu, jednak trzeba przyznać, że w roku 2021 ma mieć nieco inną formę.

Wcześniej eksperci zarzucali, że białe łazienki są po prostu nudne, sztampowe, nic się w nich nie dzieje. Te, które zostały zaprojektowane przez światowych projektantów nie ma mowy o nudzie, chociaż jest w nich biała ceramika sanitarna, białe meble i płytki. Okazuje się, że wybierając tylko jeden kolor do wnętrza, można osiągnąć spektakularne efekty. Wystarczy tylko wybrać płytki o różnych strukturach i wykończeniu. Można jedną strefę, którą chce się wyróżnić, np strefę prysznica czy umywalki uwypuklic przy użyciu płytek o połyskującym wykończeniu z ciekawą struktura. Na innych ścianach mogą znaleźć się matowe białe płytki, np w geometrycznych wzorach, na podłodze jeszcze inne. Takim sposobem, pomimo że wszędzie jest tylko biel, nie jest nudno a wręcz przeciwnie, jest szalenie ciekawie.

Biała łazienka jest idealną propozycją szczególnie dla właścicieli małych, blokowych łazienek, które zazwyczaj nie należą do dużych. Biel plus oświetlenie sprawi, że nawet mało ustawna i małutka łazienka będzie wyglądała na wszechstronniejszą.

nowoczesne wyposażenie łazienki

 

Ekotrendy w łazience

Tak naprawdę proekologiczne produkty w łazience nie są niczym nowym. Jednak w roku 2021 będzie z pewnością pojawiało się coraz więcej produktów, które będą zaprojektowane w taki sposób, by podczas ich użytkowania można było zmniejszyć zużycie wody, energii, a także by nie było konieczności stosowania drażniących detergentów podczas ich mycia.

Do produktów proekologicznych zaliczyć mona bezrantowe miski WC, które dzięki specjalnemu wyprofilowaniu muszli są niezwykle łatwe podczas czyszczenia. Można spłukać je dokładnie mniejszą ilością wody, np. zamiast jak wcześniej 6 litrami wody, przy misce bezkołnierzowej wystarczą już tylko 3 litry wody. Jest to bardzo duża oszczędność, która nie ma żadnego wpływu na komfort użytkowania danego sanitariatu.

Kolejnymi produktami są baterie. Chodzi szczególnie o te umywalkowe i natryskowe. Wymiana baterii na takie, które wyposażone są w technologię ograniczającą zużycie wody ma same plusy. Okazuje się bowiem, że dzięki nim można zmniejszyć ilość zużywanej wody nawet o 40%! Jest to duży plus dla naszej Planety, ale także i oszczędność na rachunkach, a wiadomo, że cena za wodę z roku na rok jest coraz wyższa. Producenci baterii łazienkowych prześcigają się we wprowadzaniu na rynek modeli proekologicznych, które ze względu na chociażby sporą popularność i coraz większą konkurencyjność, kosztują coraz to mniej.

Baterie, które warto jest wybrać, powinny posiadać różnego typu ograniczniki przepływu gorącej wody, termostaty oraz perlatory na końcach wylewki. Mało osób zdaje sobie z tego sprawę, że już sam perlator, przyczynia się do znacznych oszczędności. Jego zadaniem jest mieszanie wody z powietrzem. W rezultacie wypływająca woda, ma większa objętość, jest perlista i przyjemna w kontakcie ze skórą, a my zużywamy jej mniej.

Decydując się na zakup ceramiki sanitarnej, kabiny prysznicowej warto zwrócić uwagę czy dany produkt posiada powłokę ochronną. Zadaniem powłok jest utworzenie hydrofobowej powierzchni, która ma wielki wpływ na czyszczenie. Przede wszystkim do czyszczenia takich kabin prysznicowych czy ceramiki sanitarnej, nie trzeba używać drażniących detergentów, które są w wielu przypadkach niebezpieczne, szczególnie wtedy gdy z łazienki korzystają małe dzieci czy osoby starsze. Rezygnowanie z detergentów chemicznych z pewnością ma też dobry wpływ na ekologię.POWIĄZANI PRODUCENCI