Ulubione
Nowy trend w aranżacji – kolorowe umywalki

Nowy trend w aranżacji – kolorowe umywalki


Pomimo upływu lat i wciąż zmieniających się trendów, wciąż najpopularniejszą łazienką jest ta urządzona w bieli. Barwa ta kojarzy się nam przede wszystkim z czystością i sterylnością – jest więc pożądana szczególnie w łazience. Mimo, że białe wnętrza mają wiele zalet, może warto jednak przełamać wnętrze jakimś dodatkiem kolorystycznym. Dobrym pomysłem jest wybór umywalki, która będzie nie tylko kolorowym dodatkiem, ale także i dekoracją wnętrza.Kolor umywalki czy kształt?

Na rynku jest teraz ogromny wybór umywalek. Są dostępne w tak wielu kształtach jak i kolorach, że czasem można się pogubić w gąszczu ofert. Postawić lepiej na ciekawy kształt czy kolor? Tak naprawdę wszystko zależy od tego co się nam podoba. W tej kwestii jest pełna dowolność. Umywalka może być czerwona, czarna czy zielona i mieć jednocześnie ciekawy kształt. W łazience, która jest biała na pewno takie połączenie nie będzie zbyt przesadzone. Umywalka stanie się wtedy elementem, który będzie wzbudzał zainteresowanie i zachwyt naszych gości. Decydując się np. na zieloną umywalkę można pójść o krok dalej i postawić na dodatki w morskich kolorach. Mogą być to różne odcienie zieleni czy błękitu. W taki sposób, bez większego wysiłku nasza łazienka może nabrać całkiem innego charakteru. Tym samym będzie to miejsce, które stanie się połączeniem klasyki a także nowoczesności. Umywalka, która posiada oryginalny kształt i kolor potrafi ożywić wnętrze i nadać mu świeżości.

Umywalka ceramiczna czy szklana?

Umywalki mogą być wykonane z wielu nietypowych materiałów. Najbardziej popularne są te ceramiczne, i to właśnie one znajdują się najczęściej w Polskich domach. Ceramika jako materiał ma wiele zalet. Jest trwała i odporna na wiele negatywnych czynników. Oprócz tego nie ma problemu z czyszczeniem jej i przez długi czas wygląda jak nowa. Coraz częściej jednak wybierane są umywalki szklane. Wykonane są na ogół ze specjalnego szkła, które jest grubsze i specjalnie zabezpieczone. Dzięki temu są one wytrzymałe, odporne na zarysowania. Wydawać by się mogło, że te umywalki kosztują dużo. Jednak wraz z coraz większą ich popularnością cena ich jest coraz niższa i wręcz porównywalna do modeli ceramicznych.Umywalki konglomeratowe – coraz bardziej popularne

Konglomerat jest materiałem, z którego wykonuje się od jakiegoś czasu różne elementy wyposażenia łazienki czy kuchni. Materiał ten nic innego jak marmur, czy granit połączony z żywicą poliestrową. Dzięki dodawanym do niego pigmentom, może posiadać różną kolorystykę. Umywalki z konglomeratu są niezwykle odporne nie tylko na wysokie temperatury, ale także na środki chemiczne czy zarysowania. Takie umywalki mogą być dostępne w wielu ciekawych kształtach. Chociaż cena ich jest wyższa, niż umywalek wykonanych z ceramiki czy szkła, to ich jakość sprawia, że będą idealnym elementem wyposażenia przez wiele lat.

Umywalka jest jednym z ważniejszych elementów wyposażenia łazienki. Tak naprawdę bez niej łazienka nie może być funkcjonalna. To właśnie przy niej rozpoczynamy i kończymy dzień a także wykonujemy wiele czynności. Umywalka na ogół znajduje się w centralnym miejscu razem z baterią oraz szafką podumywalkową i to właśnie na nią kierujemy wzrok od razu do pomieszczenia. Dlatego może warto jest postawić na taki model, który sprawi, że nasza łazienka będzie stylowa i niepowtarzalna.PRODUKTY Z ARTYKUŁU

Umywalka nablatowa 40x34 Rea SOFIA REA-U0154 czarna
 
Umywalka nablatowa 38x24 Kerra KR 42
Wycofany ze sprzedaży
Umywalka nablatowa 38x24 Kerra ...Umywalka nablatowa 38x24 Kerra KR 42
339,00 PLN366,95 PLNOszczędzasz 7%
 
POWIĄZANI PRODUCENCI