Ulubione
Odpływ ścienny Geberit UNIFLEX

Odpływ ścienny Geberit UNIFLEX


Uciekaj wodo do dziury

Obserwując ostatnie trendy w branży łazienkowej, nietrudno o wniosek, że współczesnym projektantom bardzo bliski jest powstały w latach 60-tych ubiegłego wieku nurt w sztuce nazywany minimalizmem. Na trend ten obojętny nie pozostaje także Geberit, który zaprezentował już swój łazienkowy monolit i praktycznie równocześnie stworzył coś zdecydowanie mniej okazałego i w dużej mierze ukrytego – ścienne odpływy natryskowe.
Zasada im mniej tym lepiej jest wciąż żywa i bardzo mocno wpływa na wygląd dzisiejszej łazienki. Proste bryły ceramiki, regularne kształty armatury, czy też symboliczne, niekiedy wręcz surowe dodatki to podstawy wystroju wnętrza pokoju kąpielowego w naszym domu. W dzisiejszych czasach nawet ściany kabiny prysznicowej powinny być jak najmniej widoczne, stąd coraz częściej będąc u znajomych podążających za modowymi zasadami dotyczącymi łazienki doświadczamy bardzo bliskich spotkań z przezroczystymi, szklanymi kabinami na linii nos-ściana.

Aktualnie upowszechnia się nawet pogląd, że kabina prysznicowa powinna być pozbawiona brodzika lub widocznego, a więc brzydkiego i absolutnie niewskazanego odpływu subtelnie – jak się nam do tej pory wydawało – schowanego wśród ceramicznych płytek. W tak trudnych dla klasycznego wizerunku łazienki czasach atrakcyjnym pomysłem jawi się być ścienny zestaw odpływowy firmy Geberit, który nie jest niczym innym, jak ukrytym w ścianie syfonem odprowadzającym wodę. Jedynym widocznym, a przy tym przyjemnym dla oka elementem pozostaje niewielki otwór przypominający mysią dziurę, a do tego przyozdobioną efektowną pokrywą w kilku wariantach kolorystycznych.

Dodać trzeba, że zestaw taki odznacza się bardzo wysokim współczynnikiem nieprzeciekania, co w praktyce oznacza wieloletnie użytkowanie bez żadnej niechcianej kałuży na środku łazienki. Przy tym niestraszne mu ewentualne ruchy konstrukcyjne lub też osiadanie, a to ze względu na elastyczny charakter połączenia z izolacją wodną podłogi i ściany. Bezproblemowe dostosowanie do konstrukcji ściany to kolejna z zalet systemu Geberit. Kolejną jest estetyka jedynej widocznej części odpływu, która w zależności od naszego wyboru może być wykonana w szczotkowanej stali nierdzewnej, chromie błyszczącym, bieli alpine oraz w wersji pozwalającej na wklejenie materiału, którym wyłożona jest ściana kabiny. Niemniej ważną kwestią przemawiającą na korzyść kompletu szwajcarskiego producenta jest łatwość z jaką można utrzymać w czystości syfon wyposażony dodatkowo w element do wyłapywania włosów.

 
Tomasz A. Konwicki


POWIĄZANI PRODUCENCI