Ulubione
Odpływ ścienny czy liniowy – który wybrać?

Odpływ ścienny czy liniowy – który wybrać?


Współczesna oferta rozwiązań do strefy kąpieli wręcz pęka w szwach – od wanien, przez zróżnicowane brodziki, aż po odpływy. Te ostatnie są szczególnie interesujące, ponieważ dzielą się na trzy rodzaje – punktowe, liniowe i ścienne. Liniowe i ścienne z kolei to ostatnio najchętniej wybierane rozwiązania strefy kąpieli. Czym się różnią i które z nich wybrać, by zaprojektować wymarzoną łazienkę?

odpływ do łazienki Geberit

Co to jest odpływ liniowy?

Jak sama nazwa wskazuje, odpływ liniowy to prosta, smukła linia, służąca do odprowadzania wody. Jest zwykle umieszczona na podłodze – kilka centymetrów przed ścianą lub bezpośrednio przy niej. Taki odpływ wyróżnia się przede wszystkim tym, że dzięki swojej długiej rynnie może zbierać wodę ze znacznej powierzchni kabiny prysznicowej lub wnęki. To jest jedna z wielu zalet takiego rozwiązania. W ofercie Geberit odpływy liniowe znaleźć można w serii Geberit CleanLine. Ich szczególną właściwością jest także charakterystyczna konstrukcja – syfony Cleanline są wyposażone w specjalną tkaninę uszczelniającą, zintegrowaną z odpływem, która zabezpiecza całość przed przeciekaniem.

Jedną ze szczególnie ważnych funkcjonalności jest także możliwość zdjęcia jedynie koszyczka odpływowego a nie całej rynny. Oznacza to, że czyszczenie jest dużo łatwiejsze – wystarczy przepłukać tylko drobny element zamiast całej konstrukcji. Pozostałą część odpływu wystarczy przetrzeć ściereczką. To prosty sposób na nieuciążliwe czyszczenie łazienki!

 odpływ ścienny Geberit

Odpływ ścienny – co to jest?

Jak sama nazwa wskazuje, odpływ ścienny Geberit jest zamontowany nie na podłodze ale na ścianie. Aby całość mogła stać pewnie i bezpiecznie, konieczne jest dołączenie czegoś, co ustabilizuje konstrukcję. Wybór był bardziej niż oczywisty – powszechnie ceniony za swoją trwałość stelaż Geberit Duofix został odpowiednio zmondernizowany, by podtrzymywać strukturę odpływu. Występuje w dwóch wariantach – niskim, przygotowanym wyłącznie z myślą o odpływie, oraz wysokim – dostosowanym do instalacji baterii podtynkowej.

Podobnie jak w odpływie Cleanline tutaj również znajduje się tkanina uszczelniająca – odpowiednio zabudowana zagwarantuje pełną szczelność całej konstrukcji. Podobieństwo znaleźć można również jeśli chodzi o czyszczenie – wystarczy podnieść pokrywę dekoracyjną, by dokładnie wyczyścić jego wnętrze.

 odpływy Geberit

Który odpływ wybrać do łazienki?

Bez względu na wybór jednego lub drugiego, łazienka z pewnością zyska przestrzeń do wygodnej, komfortowej kąpieli. Jednak należy pamiętać, że odpływ ścienny to rozwiązanie do nieco większych pomieszczeń – wymaga on zapewnienia kilkudziesięciu centymetrów kwadratowych miejsca do instalacji stelaża podtynkowego. Warto jednak go zastosować szczególnie w wypadku wyboru wielkoformatowych płytek łazienkowych, aby uniknąć ich cięcia i nieestetycznych fug tam, gdzie ich nie chcesz.PRODUKTY Z ARTYKUŁU

Stelaż podtynkowy H112 do WC, Sigma 8 cm Geberit DUOFIX 111.796.00.1
Szybka wysyłka z własnego magazynu
Stelaż podtynkowy H112 do WC, S...Stelaż podtynkowy H112 do WC, Sigma 8 cm Geberit DUOFIX 111.796.00.1
1099,00 PLN1814,50 PLNOszczędzasz 39%
 
Przycisk spłukujący przedni Geberit DELTA50 115.119.DW.1 czarny RAL 9005
 
Stelaż podtynkowy do WC UP100 DELTA H112 Geberit DUOFIXBASIC 111.153.00.1
Szybka wysyłka z własnego magazynu
Stelaż podtynkowy do WC UP100 D...Stelaż podtynkowy do WC UP100 DELTA H112 Geberit DUOFIXBASIC 111.153.00.1
649,00 PLN1041,44 PLNOszczędzasz 37%
 
Przycisk spłukujący przedni Geberit DELTA50 115.119.21.1 chrom błyszczący
 
Zestaw wykończeniowy odpływu ściennego do wyklejenia płytkami Geberit 154.338.00.1
 
Odpływ liniowy 160 Geberit CLEANLINE 20 154.453.KS.1
 
POWIĄZANI PRODUCENCI