Ulubione
Odśwież łazienkę na wiosnę!

Odśwież łazienkę na wiosnę!


Marzysz o wiosennej świeżości w łazience? Nic prostszego! Mamy na to sprawdzone sposoby. Nie zawsze żeby poczuć różnicę trzeba robić kosztowne remonty – malowanie ścian, wymiana płytek ceramicznych czy armatury łazienkowej to oczywiście kilka możliwości, jednak znamy tańsze i szybsze sposoby na odświeżenie łazienki.


Wiosenne porządki - czysta łazienka!


Przede wszystkim wiosna kojarzy nam się z porządkami i jest to oczywisty trop w kierunku zmiany na lepsze. Nic nie wygląda gorzej niż zagracona łazienka - w przypadku mieszkania zawsze mniej na widoku znaczy więcej! Warto na początek przejrzeć kosmetyki i środki czystości – możemy przypadkiem znaleźć produkty dłuuugo po terminie i bez żalu się ich pozbyć, robiąc tym samym miejsce na estetyczne elementy wyposażenia wnętrza łazienkowego – np. kwiaty. Wyprana zasłonka, firanka i zawsze świeże ręczniki to podstawa – czystość wyczuwa się w powietrzu.


Rośliny w łazience 


Znany sposób na przywołanie wiosny w łazience – żywe kwiaty. Nie ważne czy będą to cięte róże w wazonie, czy całoroczna roślinka nie wymagająca większej uwagi i pielęgnacji. Nic prostszego. Warto pamiętać, że nie wszystkie kwiaty potrzebują światła dziennego – niektórym zdecydowanie wystarcza światło sztuczne. Niezbyt wymagającą nasłonecznienia roślinką jest popularna i łatwo dostępna Dracena. Również sztuczne kwiaty spełnią swoje zadanie, a dodatkowo bardzo łatwo usuniesz z nich kurz – po prostu opłukując je pod prysznicem. 


Dodatki i dekoracje do łazienki 


Produkowane przez producentów z myślą o tym, żeby były funkcjonalne ale również by ozdabiały naszą łazienkę. Do wyboru mamy pojedyncze dywaniki ale też całe komplety – osobny dywanik pod umywalkę, WC i przy brodziku. Należy jednak uważać żeby nie przesadzić – szczególnie jeśli nasza łazienka jest niewielka. Jeśli podłoga wymaga szczególnego kamuflażu warto nawet postawić na jeden większy dywan – choć jeszcze nie tak dawno było to nie do pomyślenia – dzisiaj jest to ceniony trend w designie. Zasłonki, ręczniki, ozdobne flakoniki perfum – możliwości jest ogrom. Jeśli łazienka jest duża, z powodzeniem możemy zainwestować we większe elementy ozdobne, np. duże świeczki stawiane na podłodze wspaniale spełniają funkcję dekoracyjną. 


Lustro – odwróć uwagę, przyciągnij spojrzenia
 


Odpowiednio dobrane lustro – dobrej wielkości i pasujące do wystroju, skutecznie odwróci uwagę od innych, mniej atrakcyjnych elementów łazienki. Jeśli dodatkowo jest duże – jest to strzał w dziesiątkę. Optycznie powiększy pomieszczenie, przez co wyda się bardziej przestronne i… mniej zagracone jeśli bałagan robimy nagminnie przy każdym wyjściu z domu ;). Jeśli nasze lustro będzie dodatkowo posiadało oświetlenie LED - gwarantujemy że przyciągnie każde spojrzenie. 


Wszystkim osobom planującym wiosenne zmiany w łazience życzymy powodzenia i ciekawych pomysłów! Jeśli jednak odświeżanie łazienki Was nie przekonuje lub łazienka naprawdę wymaga remontu zapraszamy do nas – pomożemy dobrać ładne i funkcjonalne artykuły do łazienki. W sklepie ŁazienkiABC.pl znajdziesz wszystko czego potrzebujesz!


PRODUKTY Z ARTYKUŁU

 
Lustro okrągłe LED 70 cm Etap NOVA LP-1 z zegarkiem
 
Lustro prostokątne 80x55 LED Etap SIMPLY LP-17