Ulubione
Oświetlenie łazienkowe LED czy tradycyjne?

Oświetlenie łazienkowe LED czy tradycyjne?


Urządzając łazienkę tak naprawdę, każdy nawet najmniejszy element jej wyposażenia jest ważny. Aranżując wnętrze, w pierwszej kolejności myślimy o ceramice sanitarnej, podejmujemy decyzję co do zakupu wanny czy prysznica a także dobieramy kolorystykę płytek. Często wybór odpowiedniego oświetlenia pozostawiany jest na samym końcu. A to właśnie od niego zależy odpowiednie wyeksponowanie stref, a także i ostateczny klimat wnętrza czy optyczne jego powiększenie. Podpowiadamy jakie zalety posiada oświetlenie łazienkowe LED a jakie halogenowe!

Halogenowe oświetlenie łazienkowe – czy nadal warto?

Jeszcze kilka lat temu halogeny były innymi produktami od tych dzisiejszych. Wcześniej często sam czas zapalania ich trwał na tyle długo, że nie zawsze okazywały się być praktycznymi. Te współczesne świecą równomiernie i zapalają się szybko. Do niewątpliwych zalet należy zaliczyć także to, że dają światło najbardziej zbliżone do naturalnego, dlatego są najbardziej odpowiednie dla wzroku. Istotne jest także to, że nie zmieniają koloru skóry czy przedmiotów znajdujących się w łazience. Dzięki temu wykonanie chociażby makijażu jest dużo prostsze. Są to produkty, których czas użytkowania jest znacznie dłuższy niż tradycyjnych żarówek, pobierają także znacznie mniej od nich energii.

Pomimo najbardziej zbliżonego do naturalnego światła – oświetlenie halogenowe nie powinno być stosowane w postaci kinkietów montowanych w pobliżu lustra czy jako oświetlenie nad lustrem. Tak umiejscowione będzie bowiem powodowało cienie na twarzy. Najkorzystniej jest halogeny zastosować jako oświetlenie punktowe sufitu. Do wad halogenów zalicza się także sporą emisję ciepła.

Wady i zalety oświetlenia LED

Popularne jest stwierdzenie, że to właśnie oświetlenie LED jest najbardziej optymalne i to nie tylko do łazienki, ale także i do każdego pomieszczenia w domu. To właśnie one są niezwykle energooszczędne a także i wytrzymałe. Niektóre modele mogą świecić nawet 35 lat, co w porównaniu do żarówek halogenowych, a tym bardziej tradycyjnych jest wręcz niewyobrażalne. Chociaż rozwiązanie to wydaje się wręcz idealne, nie jest pozbawione wad. Największą z nich jest cena. Oświetlenie LED może być nawet siedmiokrotnie wyższe niż w przypadku żarówki tradycyjnej. Właśnie z tego względu pomimo swoich zalet nie są tak popularne jak mogłoby się zdawać.

W łazienkach idealnie sprawdzają się listwy LED - owe. Takie, które posiadają odpowiednią klasę szczelności idealnie sprawdzą się w miejscach szczególnie narażonych na działanie wilgoci. Mogą znajdować się zarówno w pobliżu strefy umywalki, doświetlać kabinę prysznicową czy przestrzeń w pobliżu wanny.

Oczywiście każda łazienka jest inna i tym samym potrzebuje innej oprawy. Często jednak warto jest połączyć oświetlenie LED z tym halogenowym. Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety. Halogeny sprawdzą się idealnie, jako punktowe oświetlenie sufitowe, natomiast żarówki LED mogą zostać wykorzystane przy lustrach, w żyrandolach, z kolei listwy LED - owe idealnie doświetlą strefę mokrą.PRODUKTY Z ARTYKUŁU

Lampa wisząca Zuma Line MARL P17212
Szybka wysyłka z własnego magazynu
Outlet
Lampa wisząca Zuma Line MARL P1...Lampa wisząca Zuma Line MARL P17212
109,00 PLN
 
Kinkiet 10 cm Zuma Line OTAN 20079-WH biały
Szybka wysyłka z własnego magazynu
Outlet
Kinkiet 10 cm Zuma Line OTAN 20...Kinkiet 10 cm Zuma Line OTAN 20079-WH biały
71,00 PLN89,00 PLNOszczędzasz 20%
 
 
 
 
Kinkiet Azardo AGA AZ1075 czerwony
 
Kinkiet Azardo AGA AZ1074 czarny
 
 
Kinkiet Azardo AGA AZ1073 biały
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Lampa wisząca Zuma Line CRYSTAL P0076-01A-F4FZ srebna
 
 
Lampa wiszaca Zuma Line RIANO P0454-08D-SDAA 8-punktowa
 
POWIĄZANI PRODUCENCI