Ulubione
Pastelowa łazienka – Jak ją zaaranżować?

Pastelowa łazienka – Jak ją zaaranżować?


Aranżując łazienkę w pierwszej kolejności  wybieramy odpowiednią kolorystykę do wnętrza. Kolor powinien być zgodny nie tylko z naszym gustem, ale także i z wielkością pomieszczenia. Jeszcze kilkanaście lat temu łazienka była głównie wnętrzem białym. Biel bowiem jest kolorem, który kojarzony jest z czystością, sterylnością i świeżością. Poza tym jak powszechnie wiadomo - ma wpływ na optyczne powiększenie przestrzeni. Obecnie nawet w niewielkich łazienkach spotkać się można z ciemną i głęboką kolorystyką. Zauważyć można, że coraz chętniej wybierane są także pastele. Jeśli to właśnie pastelowa łazienka jest Twoim marzeniem - koniecznie zapoznaj się z naszym poniższym wpisem. Zapraszamy!

Pastelowa łazienka - dla kogo taka kolorystyka?

Wielu osobom wydaje się, że kolory takie jak pastele zarezerwowane są tylko dla kobiet czy dzieci. Okazuje się, że odpowiednio ich używając można zaaranżować ciekawą, nowoczesną łazienkę. Jeśli chcesz urządzić łazienkę w pastelowych kolorach, możesz wybrać jasne, delikatne odcienie takich kolorów jak: błękit, róż, mięta, lawenda lub pudrowy róż.

Możesz zdecydować się na jeden z tych kolorów jako główny i użyć go na przykład na ścianach lub na glazurze, a pozostałe kolory mogą stanowić dodatki, takie jak ręczniki, zasłony czy akcesoria łazienkowe. Możesz też połączyć kilka pastelowych kolorów, tworząc spójną i subtelną paletę barw. Ważne, aby unikać łączenia zbyt wielu różnych pastelowych odcieni, ponieważ może to sprawić, że wnętrze będzie wyglądało przytłoczone i chaotyczne. Aby uzyskać eleganckie i spójne wnętrze, warto zadbać o odpowiednie dodatki, takie jak kwiaty czy świeczki, które dodadzą łazience przyjemnego charakteru. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat pastelowej łazienki - koniecznie zapoznaj się z jednym z naszych wcześniejszych wpisów: Pastelowe kolory w aranżacji łazienki

kremowo pastelowa łazienka

Pastelowe meble łazienkowe

Meble są obowiązkowym elementem każdej łazienki. Dzięki nim można uporządkować wnętrze. Dobrze dobrane mają też wpływ na charakter aranżacji. Jednymi z ciekawszych, które obecnie znajdują się na rynku, są pastelowe meble do łazienki. Jeśli chcesz uzupełnić pastelową łazienkę o meble o delikatnych, pastelowych kolorach, masz wiele możliwości. Możesz wybrać meble o jasnych kolorach, takich jak błękit, róż, mięta czy lawenda. Dostępne są również meble w pudrowych odcieniach, takich jak beż czy szarość. Możesz zdecydować się na jednolite kolory mebli lub połączyć je z elementami w innych pastelowych odcieniach. Ważne, aby dobierać meble o prostych, delikatnych kształtach, aby nie przytłoczyły one wnętrza i nie zaburzały spójności pastelowej palety barw. Możesz również dodać akcesoria, dodatki, takie jak kwiaty czy ozdobne poduszki, aby nadać łazience przyjemnego charakteru.

Wybierając meble do łazienki, należy jednak pamiętać, by nie kierować się tylko ich wyglądem, ogólnym designem, ale także i parametrami technicznymi. Podczas wyboru istotne jest to czy meble zostały wykonane z materiału odpornego na wilgoć, ale nie tylko. Dobre meble do łazienki posiadają bowiem funkcję cichego domyku czy pełen wysuw szuflad. Funkcje te mają wpływ na komfort użytkowania mebla, ale także i na jego trwałość.

różowa pastelowa łazienka

Pastelowe płytki ścienne

Co powinno pojawić się na ścianie w pastelowej łazience? Najpopularniejszym rozwiązaniem jest postawienie na pastelowe płytki. Pastelowe płytki ścienne są świetnym sposobem na dodanie delikatnego i subtelnego charakteru do łazienki. Możesz wybrać płytki o jasnych, pastelowych kolorach, takich jak: błękit, róż, mięta czy lawenda. Płytki w pudrowych odcieniach, takich jak beż czy szarość, również mogą być dobrym wyborem.

Możesz zdecydować się na jednolite płytki lub połączyć je z innymi pastelowymi odcieniami, tworząc interesujące wzory lub dekoracje. Ważne, aby dobierać płytki o prostych, delikatnych kształtach, aby nie przytłoczyły one wnętrza i nie zaburzały spójności pastelowej palety barw. Pamiętaj również o odpowiednim doborze kolorów pozostałych elementów wystroju, takich jak meble czy dodatki, aby stworzyć spójne i eleganckie wnętrze.

W pastelowej łazience na ścianach nie muszą pojawić się tylko  i wyłącznie płytki. Obecnie na rynku dostępne są także pastelowe farby do łazienek. Farby te są odporne na działanie wilgoci, a poza tym na ścieranie. Farba w łazience ma wiele zalet. Przede wszystkim takie rozwiązanie jest tańsze, niż położenie płytek. Tym samym wtedy, gdy mamy ochotę na zmianę, możemy jej dokonać bez kucia ścian i remontu o sporym zakresie. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o tym, co może znajdować się łazience zamiast płytek - koniecznie zapoznaj się z jednym z naszych poprzednich wpisów: Co na ściany w łazience zamiast płytek?

pastelowe dodatki łazienkowe

Pastelowe akcesoria łazienkowe

Pastelowa łazienka to nie tylko pastelowe płytki, meble, ale także i akcesoria. Pastelowe akcesoria łazienkowe są świetnym sposobem na dodanie delikatnego i subtelnego charakteru do wnętrza łazienki. Możesz wybrać ręczniki, zasłony czy kosze na pranie w jasnych, pastelowych kolorach, takich jak błękit, róż, mięta czy lawenda.

Pudrowe odcienie, takie jak beż czy szarość, również mogą być dobrym wyborem. Możesz zdecydować się na jednolite kolory akcesoriów lub połączyć je z innymi pastelowymi odcieniami, tworząc interesujące wzory lub dekoracje. Ważne, aby dobierać akcesoria o prostych, delikatnych kształtach, aby nie przytłoczyły one wnętrza i nie zaburzały spójności pastelowej palety barw. Pamiętaj również o odpowiednim doborze kolorów pozostałych elementów wystroju, takich jak meble czy płytki, aby stworzyć spójne i eleganckie wnętrze.

Pastelowe akcesoria łazienkowe mogą być uzupełnieniem danej kolorystyki lub wręcz przeciwnie - ciekawym kontrapunktem kolorystycznym.