Ulubione
Podtynkowe zestawy natryskowe, stelaże i baterie umywalkowe - które wybrać?

Podtynkowe zestawy natryskowe, stelaże i baterie umywalkowe - które wybrać?


Podczas aranżacji łazienki trzeba podjąć wiele, często niełatwych decyzji. Jedną z nich oprócz doboru płytek i danych elementów wyposażenia jest wybór baterii. Te, które znajdują się na rynku różnią się między sobą nie tylko ogólnym designem, ale także kolorystyką, wielkością czy sposobem montażu. Baterie podtynkowe z każdym rokiem zyskują na popularności, jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat armatury podtynkowej, a także i innych elementów które montowane są w ścianach - koniecznie zapoznaj się z poniższym wpisem. Zapraszamy!

Wady i zalety baterii podtynkowych!

Trzeba przyznać, że łazienka jest tym pomieszczeniem w całym domu, które na przestrzeni lat przeszło największą metamorfozę. Kiedyś było to miejsce, w którym wykonywane były dane czynności higienicznie, ewentualnie robiono pranie czy suszono je. Obecnie łazienka spełnia znacznie więcej funkcji. Przede wszystkim jest to miejsce, w którym chcemy zrelaksować się, odpocząć po ciężkim dniu. Łazienka jest więc naszą prywatną strefą SPA. Powinna być nie tylko funkcjonalna, ale także i estetyczna.

Szczególnie w niewielkich łazienkach ciężko jest uzyskać taki efekt. Na małej powierzchni muszą bowiem pomieścić się wszystkie elementy wyposażenia, które są niezbędne. Ciężko jest sprawić, by wnętrze posiadało określony charakter, chociaż oczywiście nie jest to niemożliwe.

W niewielkich łazienkach często spotkać można baterie podtynkowe. Modele te posiadają wiele zalet i z każdym sezonem cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Baterie podtynkowe nie tylko zajmują mniej miejsca, ale także prezentują się niezwykle estetycznie. Ze względu na design sprawdzają się wielu współczesnych łazienkowych aranżacjach, w szczególności w łazienkach nowoczesnych, w których ważny jest minimalizm.

To oczywiście nie jedyne zalety armatury podtynkowej. Baterie prysznicowe podtynkowe, umywalkowe czy wannowe są uznawane przez fachowców za wyjątkowo trwałe. Wystarczy wspomnieć o tym, że ich “serce”, mechanizm, który zazwyczaj w modelach klasycznych ulega uszkodzeniu jest schowany w ścianie. Tym samym jest on zabezpieczony przed negatywnym działaniem wielu czynników. Wiele osób wychodzi też z błędnego założenia, że w przypadku najdrobniejszej awarii konieczne będzie kucie ścian. Wybierając modele markowe z pewnością, nie trzeba będzie się o to martwić. Poza tym warto wspomnieć także o tym, że baterie podtynkowe czyści się dużo łatwiej. Przede wszystkim po prostu jest mniej elementów zewnętrznych, Porównując baterie natryskowe na drążku a baterię prysznicową podtynkową widać sporą różnicę.

Podtynkowe zestawy natryskowe Grohe

Oczywiście baterie łazienkowe podtynkowe nie są produktami, które są pozbawione wad. Do jednych z ważniejszych zaliczyć można ich cenę. Jest ona wyższa od baterii klasycznych natynkowych. Jak wspominaliśmy wcześniej są to produkty wyjątkowo trwałe, także jest to jednak zakup, który w perspektywie czasu jest opłacalny. Poza tym podtynkowe baterie łazienkowe są trudniejsze, jeśli chodzi sam montaż. Jest to prawda, taki montaż jest także najkorzystniej zaplanować dużo wcześniej.

W ofercie naszego sklepu znajduje się szeroki wybór baterii do łazienki podtynkowych. Do tych, które wyróżniają się jakością wykonania oraz ciekawym designem z pewnością zaliczyć można baterie podtynkowe Grohe, a także takich marek jak Kludi, Hansgrohe, Omnires czy Deante.

Jednymi z chętniej wybieranych zestawów podtynkowych natryskowych w naszym sklepie należą: Deante Cynia oraz zestaw natryskowy podtynkowy Excellent Keria w kolorze czarnym czy zestaw podtynkowy natryskowy Omnires Contour w kolorze złoto szczotkowane. Czarne zestawy natryskowe cieszą się od kilku sezonów ogromnym zainteresowaniem. Pasują do aranżacji nowoczesnych oraz loftowych.

 

Stelaże podtynkowe - czy warto?

Jeszcze kilkanaście lat temu miski WC były rzadkością. Obecnie to właśnie one cieszą się największa popularnością i są chętnie wybierane jako wyposażenie zarówno mniejszych, jak i dużych łazienek. Miski WC podwieszane montuje się na specjalnych stelażach, które znajdują się w ścianie. Samo rozwiązanie ma wiele zalet. Jedną z głównych zalet jest estetyka sanitariatu. Ze względu na to, że stelaż razem ze spłuczką znajduje się w ścianie, jedynymi elementami zewnętrznymi jest miska WC oraz przycisk spłukujący.

Poza tym takie rozwiązanie pozwala na oszczędność miejsca, co jest niezwykle ważne w niewielkich łazienkach. Nie dość, że podwieszane miski WC zajmują mniej miejsca, to jeszcze ze względu na to, że widoczna jest podłoga - prezentują się lżej, mają więc wpływ na optyczne powiększenie wnętrza. Podtynkowe zestawy WC sprawdzają się w praktycznie każdej łazienkowej aranżacji.

W naszym sklepie największą popularnością cieszą się stelaże takich marek jak: Geberit, Grohe, Tece czy Cersanit. Posiadamy także specjalne kompletne zestawy podtynkowe, które zazwyczaj znajdują się w konkurencyjnych cenach.

nowoczesna armatura podtynkowa

Dobierając miskę WC do stelaża należy zwrócić uwagę na to, czy miska posiada kołnierz wewnętrzny. Te, które polecane są przez fachowców zostały go pozbawione, dzięki czemu spłukiwanie powierzchni miski WC jest prostsze i możliwe przy użyciu mniejszej ilości wody. Poza tym takie miski są bardziej higieniczne, nie posiadają bowiem wewnętrznego rantu, w którym mogą gromadzić się i namnażać groźne dla zdrowia drobnoustroje.

Jest wiele mitów dotyczących montażu podtynkowego baterii czy stelaży WC. Informacje o nich często odnoszą się do produktów takich, które znajdowały się na rynku wiele lat temu, takich które nie pochodziły od dobrych producentów. Obecnie na rynku w większości elementy, które przeznaczone są do montażu podtynkowego nie tylko bardzo dobrze spełniają swoją rolę, ale są wręcz trwalsze od standardowych kompaktów czy baterii natynkowych.

Modele podtynkowe wybierane są jednak zazwyczaj nie ze względu na parametry pracy czy trwałość, ale estetykę. Trzeba przyznać, że dzięki nim urządzić można łazienkę, która będzie utrzymana w danym charakterze. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu!POWIĄZANI PRODUCENCI