Ulubione
Połączenie nowoczesnego i klasycznego stylu w aranżacji łazienki - jak to zrobić?

Połączenie nowoczesnego i klasycznego stylu w aranżacji łazienki - jak to zrobić?


Urządzając łazienkę trzeba podjąć wiele, często niełatwych decyzji. Jedną z nich jest ta dotycząca stylu aranżacji. Oglądając najnowsze katalogi wnętrzarskie wiele osób zachwyca się stylistyką modernistyczną, minimalizmem. Jest to wystrój, który jednak nie pasuje wszystkim do końca. Są też osoby, którym podobają się poszczególne elementy, produkty nowoczesne, a także klasyczne. Okazuje się, że nie zawsze trzeba iść na kompromis i z powodzeniem można urządzić łazienkę, która będzie połączeniem klasycznego i nowoczesnego stylu. Jeśli zastanawiasz się jak to zrobić - koniecznie zapoznaj się z naszym poniższym wpisem!

Eklektyczne łazienkowe wnętrze

Dzięki połączeniu stylu nowoczesnego z klasycznym, z każdego z nich można “wyciągnąć” najważniejsze dla nas zalety. Dla jednych osób minimalizm, funkcjonalność będzie istotna podczas wyboru mebli do łazienki. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ modele nowoczesne zazwyczaj są projektowane w taki sposób, by mogły pomieścić jak najwięcej, poza tym są to produkty, które wyposażone są w technologię, dzięki którym użytkowanie ich jest prawdziwą przyjemnością.

W eklektycznych łazienkach zazwyczaj znajdują się też urządzenia sanitarne, czyli miski WC, które są nowoczesne. Podwieszana miska nie tylko wygląda lżej od klasycznego sanitariatu, to jeszcze zajmuje znacznie mniej miejsca. Poza tym jest łatwiejsza podczas czyszczenia. Nowoczesne elementy wyposażenia więc nie tylko posiadają specyficzną estetykę, ale przede wszystkim są wysoce funkcjonalne.

W łazienkach eklektycznych, w których łączone są style nowoczesne za klasycznymi, często to właśnie detale stają się tymi typowymi smaczkami, na które zwracamy uwagę i które nadają wnętrzu charakteru. Mogę być to stylizowane, ciekawie zdobione akcesoria łazienkowe, lustro w oryginalnej ramie, ale także i oświetlenie.

Ciekawie prezentują się bogato zdobione żyrandole, które wyglądają jakby były zabrane z jakiegoś pałacowego wnętrza. Tego typu oprawa oświetlenia potrafi zrobić przysłowiową robotę. Wnętrzom minimalistycznym zarzuca się zazwyczaj to, że są zbyt surowe, zimne. Z pewnością dodatki klasyczne mogą je ocieplić, sprawić, że nabierają zupełnie innego charakteru. Tego typu dodatki nie muszą być produktami nowymi. Wręcz korzystniej jest, jeśli są to autentyczne produkty po prababci, takie, które przeleżały wiele lat na strychu.

 klasyczne drewno w łazience

Wolnostojąca wanna retro w minimalistycznej łazience?

Ciekawym przykładem idealnie obrazują łączenie dwóch zgoła innych stylów jest wstawienie do łazienki nowoczesnej, minimalistycznej wanny wolnostojącej retro na nóżkach.

Praktycznie każdy jest w stanie wyobrazić sobie takie połączenie. W tym przypadku dwa style, które nie powinny do siebie pasować, wyglądają bardzo ciekawie. Z pozoru minimalistyczne, katalogowe wnętrze, uzupełnione jest o wannę, która nie tylko jest elementem funkcjonalnym, ale przede wszystkim niezwykle dekoracyjnym. W tak zaaranżowanej łazience niepotrzebne są dodatki, inne ozdoby, bo to właśnie wanna jest “wisienką na torcie”.

Często łączone są również łazienki, które praktycznie w całości są urządzone nowocześnie ze stylizowanymi meblami. Szafka z frezowanymi drzwiczkami i dekoracyjnymi uchwytami będzie wyglądała ciekawie w łazience, w których cała reszta elementów wyposażenia jest nowoczesne, minimalistyczna.

 

Nowoczesna strefa sucha, klasyczna strefa mokra w łazience

W każdej łazience powinna być oddzielona strefa mokra od suchej. Ogólnie możemy powiedzieć, że strefa sucha to ta, z której korzystamy najczęściej. W jej skład wchodzi umywalka z szafką, lustrem, a także miska WC i bidet. Strefa mokra to także miejsce relaksu, odpoczynku, znajduje się tam kabina prysznicowa lub wanna.

Te dwie strefy powinny być wyraźnie oddzielone, jeśli oczywiście w łazience nie występują naturalne wnęki czy przedzielenia. Jest wiele sposobów na to, aby chociażby wizualnie wyróżnić te dwie strefy. Jednym i chyba najczęstszym jest stosowanie płytek o innych kolorach, fakturach, wykorzystanie innego typu oświetlenia czy dodatków. Można też postawić na podział ze względu na styl aranżacji.

Strefa mokra to miejsce, gdzie się odpoczywa, relaksuje po ciężki m i męczącym dniu. Z tego względu warto jest zadbać o sprzyjającą ku temu aranżację. Z pewnością dobrym rozwiązaniem będzie postawienie w tym miejscu na elementy wyposażenia klasyczne, które tak jak żadne inne kojarzą się z luksusem, wygodą. Dobrze w strefie mokrej będzie prezentowała się wanna wolnostojąca vintage, a także i ciekawe oświetlenie do niej (więcej informacji  na temat oświetlnienia strefy mokrej znajdziesz w jednym z naszych poprzednich wpisów. Można zadbać też o dobór stylizowanych dodatków.

Strefa sucha natomiast może być urządzona typowo nowocześnie. Warto w niej postawić na elementy praktyczne, na pojemne szafki, umywalki z ochornną powłoka i miski podwieszane, które nie posiadają kołnierza. miejsce to powinno być zawsze czyste, schludne. Kosmetyki, środki chemiczne czy ręczniki dla gości zawsze powinny być schowany. W strefie tej dobrze sprawdzają się kolory jasne oraz dobre oświetlenie. Dzięki temu wszystkie czynności higieniczne można wykonać sprawniej, bardziej precyzyjnie.

 klasyczna wanna wolnostojąca

Nowoczesne i klasyczne wyposażenie łazienek.

W ofercie naszego sklepu internetowego ŁazienkiABC.pl znajduje się szeroki wybór wyposażenia łazienkowego nowoczesnego, jak i klasycznego. Posiadamy nie tylko meble najlepszych producentów, ale także i ceramikę sanitarną, kabiny prysznicowe, oświetlenie czy dodatki różniące się od siebie nie tylko materiałem wykonania, ogólnym designem, ale także i kolorystyką.

Szeroki wybór produktów sprawia, że z łatwością można wybrać te, które pozwolą stworzyć łazienkę eklektyczną, wyjątkową. W przypadku wątpliwości dotyczących zakupu danego produktu, można skorzystać z fachowego doradztwa naszych handlowców. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą sklepu oraz do kontaktu mailowego lub telefonicznego!POWIĄZANI PRODUCENCI