Polecane odpływy liniowe Kessel!

2021-12-02
Polecane odpływy liniowe Kessel!
Weronika Sosnowska zdjecie
Weronika Sosnowska
Polecane odpływy liniowe Kessel!

Polecane odpływy liniowe Kessel!

2021-12-02

Współczesna łazienka znacznie różni się od tej, która znajdowała się w domach Polaków kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu. Obecnie łazienka ma być nie tylko funkcjonalna, ale i estetyczna, wręcz designerska, spójna z obecnymi trendami wnętrzarskimi. Urządzenie jej często jest nie lada wyzwaniem nie tylko dla przeciętnego Kowalskiego, ale także i doświadczonych projektantów wnętrz. W dzisiejszym wpisie chcemy przybliżyć tematykę związaną z kabinami prysznicowymi bez brodzika, zamiast którego montowane są odpływy liniowe. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat odwodnienia liniowego - koniecznie zapoznaj się z naszym wpisem!

Wady i zalety kabiny prysznicowej bez brodzika

W ostatnich sezonach w urządzaniu łazienek króluje stylistyka nowoczesna, minimalistyczna. W takich właśnie wnętrzach to właśnie mniej znaczy więcej. Istotne są elementy wyposażenia dobrej jakości, produkty designerskie, jednak niezbyt dekoracyjne. Wszystko co znajduje się w łazienkach nowoczesnych, powinno być ergonomiczne.

W tego typu wnętrzach nie powinna znajdować się kabina prysznicowa z głębokim brodzikiem. Nie wpisuje się on bowiem w stylistykę modernistyczną. Producenci brodzików wprowadzili jakiś czas temu brodziki płytkie, niskie, które prezentują się zupełnie inaczej. Inną opcją i alternatywą dla płytkich brodzików są odwodnienia. Pragniemy zaznaczyć na samym początku, że montaż odpływów liniowych powinien być zawsze dużo wcześniej zaplanowany, już na etapie projektu łazienki. Zawsze najkorzystniej, jeśli fachowiec oceni strop, jego grubość i inne czynniki, ponieważ niestety nie wszędzie montaż takiego odwodnienia jest możliwy.

Z pewnością jednak, jeśli jest możliwość montażu odpływu liniowego, to warto jest to zrobić. Rozwiązanie takie ma wiele zalet. Przede wszystkim w całej łazience można zastosować te same kafle podłogowe. Tym samym przestrzeń wygląda spójnie, nie ma rozgraniczenia na biały brodzik i resztę podłogi, tylko jest jedna całość. Ma to wpływ oczywiście na optyczne powiększenie wnętrza, ale nie tylko. Płytki łatwiej też jest wyczyścić, niż brodzik, a materiał z jakiego zostały wykonane, jest też odporniejszy na wiele czynników.

Wielu ekspertów uważa, że odpływy liniowe, a także punktowe odwodnienia są kierunkiem i przyszłością większej ilości łazienek, niż ma to miejsce obecnie. Funkcjonalność, estetyka, a także i bezproblemowe czyszczenie sprawiają, że opcje tę rozważa coraz więcej osób remontujących łazienki. Oczywiście przede wszystkim ze względów montażowych odpływy liniowe spotkać można częściej w łazienkach, znajdujących się w domach jednorodzinnych, a także w szpitalach, hotelach, sanatoriach.

Odpływy liniowe nie są produktami pozbawionymi wad. Do wad zalicza się przede wszystkim sam montaż, który wiąże się z wyższymi kosztami, odpowiednim wyprofilowaniem posadzki, a także i koniecznością skorzystania z pomocy fachowca czy zastosowaniu hydroizolacji.

 kabina prysznicowa z odpływem Kessel

Łazienka dla niepełnosprawnych - kabina bez prysznica

Badania socjologiczne pokazują, że z każdym rokiem przybywa osób starszych. Społeczeństwo polskie się starzeje i to szybciej, niż jeszcze nie tak dawno zakładano. Związane jest to z wieloma aspektami, wyzwaniami. Jednym z nich z pewnością jest optymalne zaaranżowanie łazienki w taki sposób, by była jak najbardziej funkcjonalna oraz bezpieczna dla osób starszych, mających nierzadko problemy z motoryką.

Kabiny prysznicowe bez brodzika wybierane są nie tylko ze względu na swoją nowoczesną estetykę, ale także i funkcjonalność. To bowiem one sprawdzają się także idealnie w łazienkach, z których korzystać mogą osoby niepełnosprawne czy starsze. Wchodząc do takiej kabiny, w której umieszczony jest odpływ liniowy, nie trzeba pokonywać żadnych barier. Z tego też względu rozwiązania takie są powszechnie stosowane w szpitalach, sanatoriach, z których korzystają osoby z problemami motorycznymi.

Coraz częściej odpływy liniowe w łazienkach łączy się z otwartymi kabina typu Walk-In. Modele te posiadają najczęściej jedna ściankę. Z takich kabin z łatwością mogą korzystać nie tylko osoby starsze, ale także i jeżdżące na wózku.

W jaki sposób działa odpływ liniowy?

Odpływy liniowe nie są urządzeniami skomplikowanymi. Wybierając je, oczywiście powinno decydować się modele dobrej jakości, które pochodzą tylko i wyłącznie od sprawdzonych producentów, takie jak np. odpływy liniowe Kessel.

Odpływy liniowe są sposobem na grawitacyjne odprowadzenie z łazienki wody. Woda spływa do rynienki, która umieszczona jest w odpływie liniowym, a potem spływa do kanalizacji. Elementem zewnętrznym tych odwodnień jest sam ruszt. Ruszt może być też ciekawym elementem dekoracyjnym. Może być wykończony w różnej kolorystyce, może mieć też różne wzory. Z tego względu można ruszty dopasować do praktycznie każdej łazienkowej aranżacji. Coraz częściej w ofercie czołowych producentów znajdują się odpływy liniowe z oświetleniem LED.

 odpływ liniowy aranżacja

Odpływy liniowe Kessel - jedne z lepszych dostępnych na rynku

W ofercie naszego sklepu znajduje się szeroki wybór odpływów liniowych. Jak podkreślają eksperci, jednymi z lepszych są odpływy liniowe Kessel. Modele te są połączeniem ciekawej estetyki oraz najwyższej jakości wykonania.

Odpływy liniowe Kessel zostały wykonane ze stali nierdzewnej. Materiał ten jest nie tylko trwały i odporny na wiele czynników, poza tym nie koroduje oraz wygląda estetycznie, nawet po wielu latach użytkowania. W ofercie czołowych producentów odwodnień pojawiają się modele niskie, które ze względu na wysokość syfonów można zamontować w praktycznie każdej łazience. Skrócenie syfonu znacznie rozszerzyło możliwości montażowe i z tych względów rozwiązania te są także coraz częściej stosowane.

Przed odpowiednim wyborem odpływu liniowego, warto jest zapoznać się szczegółowo nie tylko z opisem, z jego parametrami technicznymi, ale także i z opiniami użytkowników, które to zamieszczana są na wielu forach branżowych czy sklepach z wyposażeniem łazienkowym.

WIĘCEJ W KATEGORII Odwodnienia

Jak naprawić pęknięty brodzik?

Czytaj

Powiązani producenci

Kessel

Powiązane kategorie

Zamów
Zamów