Ulubione
Pomysł na łazienkę dla Twojej pociechy

Pomysł na łazienkę dla Twojej pociechy


Każdy, kto posiada już dziecko doskonale wie, jak istotna okazują się higiena i bezpieczeństwo pociechy w domowej łazience. Jednak gwarancja czystości to tylko połowa sukcesu. Jak urządzić wnętrze łazienki nie tylko higienicznie czyste, ale i na tyle ciekawe, aby nasza pociecha chciała z radością z niej korzystać? Podpowiadamy najciekawsze naszym zdaniem rozwiązania!

Bez żadnych wątpliwości łazienka, z której korzysta Twoje dziecko, musi być łazienką bezpieczną. Odporność dzieci to kwestia szczególnie społecznie wrażliwa, warto zatem ewentualne ryzyko przenoszenia niechcianych bakterii ograniczyć do koniecznego minimum. Zwłaszcza jeśli w domu posiada się niezwykle ciekawego, małego odkrywcę…

Urządzając łazienkę dla naszej pociechy warto wziąć pod uwagę trzy ważne kwestie: funkcjonalność, bezpieczeństwo i wystrój.  Nasz maluch, chociaż pozornie potrzeby ma podobne do naszych, bez wątpienia potrzebuje zdecydowanie innego podejścia do funkcjonalnej łazienki – umywalka czy miska WC powinny być umieszczone na odpowiedniej wysokości, tak by ułatwić naszemu dziecku korzystanie z potrzebnych urządzeń sanitarnych. To niezwykle trudne zaaranżować niewielką przestrzeń nie tylko w pełni funkcjonalnie, ale jeszcze designersko i młodzieżowo. 

ŁazienkiABC.plTutaj - ku funkcjonalności, bez wątpienia bardzo przydatne okażą się chociażby podnóżek, który ułatwi dziecku sięgnięcie do umywalki czy funkcjonalny regał po jednej stronie umywalki, na którym dziecko będzie trzymało własne przybory lub zabawki do kąpieli – zasada, aby dziecko miało w łazience wszystko na wyciagnięcie ręki, jest jedną ze sprawdzonych zasad rodzin z dziećmi. Z doświadczenia wiemy również, że nie bez przecenienia okaże się duże lustro w łazience, w którym nasza pociecha będzie się chętnie przeglądała podczas mycia zębów. 

Aby ułatwić dziecku codzienną higienę warto pomyśleć również o tym, aby ręcznik dla naszej pociechy umieścić nieco niżej niż pozostałych domowników – tak, aby zwyczajnie ułatwić dziecku możliwość wytarcia dłoni. Z praktycznych gadżetów pomysłowym okazuje się również podest toaletowy czy  antypoślizgowe nakładki do brodzika, które stają się nieocenioną pomocą w trakcie wszelkich wodnych potyczek.

Warto również pamiętać, że skóra naszego dziecka jest niezwykle wrażliwa na wszelkie chemiczne związki  - warto zatem rozważyć całkowitą rezygnację z wszelkiego rodzaju detergentów i chemii. W łatwy sposób można je zastąpić domowymi środkami do czyszczenia. Całkiem mądrym rozwiązanie zdaje się być również wymiana zwykłej miski WC na bezkołnierzową miskę – taką chociażby z systemem Rimfree.

Kiedy mowa o bezpieczeństwie, warto pomyśleć czy istnieje 100% szans na zabezpieczenie naszego dziecka w łazience. Oczywiście, że takiej pewności nigdy nie będziemy mieli. Jeśli jednak jest sposób, aby jeszcze bardziej podnieść poziom bezpieczeństwa naszego dziecka w łazience, dlaczego mielibyśmy nie spróbować? Obecnie zdecydowana większość producentów sanitarnych posiada w swojej ofercie drzwi prysznicowe czy nawet całe kabiny prysznicowe i parawan, które na etapie produkcji pokryte są bezpieczną powłoką, która w razie ewentualnego zbicia zapobiega rozsypywaniu się szkła. Następuje wówczas efekt niczym zbitej szyby w samochodzie - w przypadku uszkodzenia ścianki szkło nie pokruszy się, chroniąc dzieci przed skaleczeniem. To najwyższy stopień bezpieczeństwa, które możemy zagwarantować naszemu dziecku.
 
ŁazienkiABC.pl
 
Mimo wszystko, pomiędzy  zabezpieczaniem ostrych krawędzi w naszej łazience, a kupowaniem bezpiecznych ścianek prysznicowych do naszej łazienki, warto nie zapominać o tym, że zdecydowana większość naszych pociech z kąpieli w łazience czerpie ogromną radość.

Każda bowiem kąpiel to dla naszego malucha nie tylko chwila odprężenia spędzonego pod czujnym okiem rodzica, ale przede wszystkim – chwila radości. Aby umilić dziecku chwile spędzone w łazience dobrze jest zadbać, aby wnętrze to było przestronne, kolorowe i odporne na wszelkie pomysły naszych dzieci. Wielu producentów dostępnych w polskiej ofercie sanitarnej dba już o to, aby  w swojej ofercie mieć produkty przeznaczone dla naszych pociech – od zabawnych desek WC, przez antypoślizgowe naklejki do wanny czy brodzika, po zabawne uchwyty na ręcznik skończywszy.

Pomyśl  co spodoba się Twojemu dziecku i stwórz mu wymarzone wnętrze!
 


POWIĄZANI PRODUCENCI