Ulubione
Pomysły na czyszczenie zlewu granitowego

Pomysły na czyszczenie zlewu granitowego


Kuchnia od jakiegoś czasu jest wizytówką domu, zaraz obok salonu i łazienki. Rola jej wzrosła razem ze zmianą stylu budownictwa. Niegdyś było to pomieszczenie małe i znajdujące się najczęściej w oddalonej części mieszkania. Nie przywiązywano zbyt dużej uwagi do tego jak kuchnia wygląda. Przygotowywano tam tylko posiłki.

Dzisiaj kuchnie nader często są otwarte i połączone z salonem. Jeśli są oddzielnie, to są pomieszczeniami z funkcjonalnym oknem i na pewno nie mają małej powierzchni. Kuchnia jest ważna. Współcześnie nie jest to tylko miejsce, w którym się gotuje. To właśnie tam integruje się rodzina i spędza razem czas przy posiłkach, lub wspólnych pracach. Ważne są więc walory estetyczne, które wpływają na ogólny odbiór całego mieszkania. Każdy element wyposażenia jest istotny. Nie może być tam rzeczy przypadkowych. Jakość powinna iść w parze z estetyką.


Moda na zlewy granitowe

W kuchniach możemy spotkać dzisiaj głównie dwa rodzaje zlewozmywaków: granitowe i stalowe. Stalowe są stosunkowo tanie. Nie są jednak odporne na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne. Także podczas niewłaściwego obchodzenia się z nim, może po jakimś czasie nie prezentować się zbyt dobrze. Zlewozmywaki granitowe, stają się coraz bardziej popularne. Dzieje się tak nie bez przyczyny. Zlewy te posiadają szereg zalet. Przede wszystkim, to co widzimy na pierwszy rzut oka: są po prostu efektowne. Będą pasowały do kuchni urządzonej w różnym stylu: nowoczesnym, minimalistycznym, klasycznym, retro, loftowym, rustykalnym lub innym. Mogą występować w różnych kształtach, wersjach kolorystycznych. Zlewy te są także wytrzymałe. Odporne są na zarysowania, uszkodzenia mechaniczne, a także na nagłe skoki temperatury. Można na zlewie z granitu postawić coś zimnego, lub gorącego. Używając go nie musimy się tym za bardzo przejmować.


Zlew granitowy- czyszczenie

Czyszczenie zlewów granitowych nie jest skomplikowane. Wszystko w zależności od stopnia zabrudzenia. Czasem bowiem wystarczy umycie zlewu ciepłą wodą i wytarcie go do sucha. Dobrze jest też umyć zlew płynem do mycia naczyń. Można zalać go wodą i rozpuścić w nim jedną tabletkę do zmywarki. Dobrze jest stosować środki chemiczne dedykowane do zlewów granitowych. Wskazane jest raz na jakiś czas wyczyścić go preparatem, który zaimpregnuje go i zabezpieczy przed powstaniem zanieczyszczeń.

Trzeba jednak uważać na to co wlewamy do zlewu. Jeśli są to rzeczy, które mogłyby zabarwić jego powierzchnię, to trzeba jak najszybciej zlew opłukać dużą ilością wody, lub nawet umyć go specjalnym preparatem lub płynem do mycia naczyń. Pozostawiona kawa, czerwone wino, sok z buraków, może spowodować, że na powierzchni pojawią się plamy i odbarwienia, których będzie się trudno pozbyć.

Estetyczna i efektowana kuchnia to marzenie wielu z nas. Na pewno w takim miejscu zwraca uwagę się na wszystkie detale, które powinny być funkcjonalne. Wiele osób decyduje się na zlewy z granitu, ze względu na to, że nie potrzebują zbyt wielu zabiegów pielęgnacyjnych, alby wyglądały dobrze. Nie widać na nich zacieków, nie tworzy się kamień, są odporne na wiele czynników. Nawet nie groźne są im ostre przedmioty, które w zlewach z innego materiału mogłyby porysować ich powierzchnię. Zlew granitowy jest wyborem, który nie tylko podnosi standard kuchni, ale także sprawia, że miejsce to jest jeszcze bardziej praktyczne.

 PRODUKTY Z ARTYKUŁU

Preparat do usuwania tłustych zabrudzeń kuchennych Deante ZZZ 000K
Szybka wysyłka z własnego magazynu
Preparat do usuwania tłustych z...Preparat do usuwania tłustych zabrudzeń kuchennych Deante ZZZ 000K
31,00 PLN37,90 PLNOszczędzasz 18%
 
Preparat do impregnacji zlewozmywaków granitowych Deante
Szybka wysyłka z własnego magazynu
Preparat do impregnacji zlewozm...Preparat do impregnacji zlewozmywaków granitowych Deante
31,00 PLN37,90 PLNOszczędzasz 18%
 
Zlewozmywak granitowy 1-komorowy z krókim ociekaczem Deante EVORA ZQJ S11A szary
 
Zlewozmywak granitowy 1-komorowy z ociekaczem Deante EVORA ZQJ G113 grafitowy metalik
 
POWIĄZANI PRODUCENCI