Ponadczasowe pytanie - kabina prysznicowa czy wanna?

2015-12-28
Ponadczasowe pytanie - kabina prysznicowa czy wanna?
Weronika Sosnowska zdjecie
Weronika Sosnowska
Ponadczasowe pytanie - kabina prysznicowa czy wanna?

Ponadczasowe pytanie - kabina prysznicowa czy wanna?

2015-12-28

To uniwersalne, częste pytanie, które zadaje sobie każda osoba zmuszona do wybrania pomiędzy tymi dwiema – równie atrakcyjnymi możliwościami.Zarówno wyposażenie łazienki w wannę, jak i w prysznic ma swoje zalety, a wybierając jedną opcję, najczęściej zmuszeni jesteśmy zrezygnować z drugiej – szczególnie odnosi się to do właścicieli niewielkich łazienek – czyli de facto dylemat dotyczy ok. 80% polskiego społeczeństwa.
 

 

Wanna


Łazienka wyposażona w wannę to prawdziwe królestwo relaksu, które łatwo przemienić można w domowe SPA. Kąpiel w wannie obecnie bardziej kojarzy się nawet z relaksem niż z codzienną higieną. Trudno wyobrazić sobie coś równie łatwo dostępnego, a przy tym przyjemniejszego niż kąpiel w aromatycznej wodzie, przy świecach, a nawet dobrej książce. Rynek sanitarny oferuje nam w zakresie wyboru wanny naprawdę wiele możliwości – możemy wybrać kształt wanny, funkcje hydromasażu, siedziska. Podejmując decyzję warto przemyśleć kwestię korzystania z łazienki przez pozostałych domowników, a nawet wziąć pod uwagę szczególne zamiłowanie dzieci do kąpieli – większość dzieci uwielbia kąpiel w kolorowej pianie. Jeśli natomiast mieszkają z nami osoby starsze, decyzja o wyposażeniu łazienki w wannę może ograniczyć samodzielność starszych domowników – w takim przypadku kabina prysznicowa będzie bardziej komfortowym rozwiązaniem. Kolorowe magazyny również nie pozostawiają złudzeń – to właśnie wanny wolnostojące pięknie uzupełniają przestrzeń łazienkową i tym łatwiej nam wyobrazić sobie przyjemność płynącą z kąpieli w takiej wannie.

 


Brodzik płytki Sanplast Space Line
Wanna prostokątna Koło Modo
 

Kabina prysznicowa

 

Jednym z kluczowych argumentów przemawiającym za wyborem prysznica do swojej łazienki jest prosty rachunek ekonomiczny. Brodzik to zdecydowanie dobry wybór dla oszczędnych. Jedna kąpiel w wannie to około 180 litrów wody, a dla porównania – jeden prysznic to około 50 litrów wody. Różnica jest ogromna. Dodatkowo możemy skorzystać z wielu sposobów i pomysłów na ograniczenie kosztów kąpieli pod natryskiem – skrócenie czasu kąpieli, wyposażenie kabiny w baterię z termostatem czy ograniczenie strumienia wody, to jedne z najpopularniejszych i najprostszych sposobów. Równie istotną kwestią jest to, jaką kwotę możemy przeznaczyć na wyposażenie łazienki. Zdecydowanie łatwiej kupić niedrogi, dobrej jakości brodzik niż dobrą wannę w podobnej cenie.

Prysznic jest jednym z najlepszych wyborów dla osób starszych – przy zamontowaniu tylko drzwi wnękowych i odpływu liniowego starsza osoba nie ma możliwości potknąć się o próg brodzika – zwiększamy dzięki temu jej komfort i samodzielność co ma ogromny wpływ na samopoczucie osoby starszej.

W kwestii estetyki, nowoczesne prysznice w niczym nie ustępują wannom. Obecnie na rynku sanitarnym mamy ogromny wybór wariantów, rozmiarów i wyglądu. Producenci starają się zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wymagających osób , produkując nietypowe i oryginalne kabiny oraz jak zwykle wychodząc naprzeciw potrzebom swoich klientów proponują przeróżne rozwiązania i funkcjonalności zarówno do małych i dużych łazienek.

 

Kompromis wanny i prysznica

 

Jeśli wybór nadal sprawia poważne trudności oznacza to dla nas tylko jedno – potrzebujemy zarówno wanny jak i prysznica! Jeśli metraż pomimo naszych potrzeb nie zwiększył się, mamy na to rozwiązanie – wanna z parawanem sprawdzi się idealnie. Jest to rozwiązanie łączące zalety zarówno wanny jak i natrysku. Jeśli metraż nie pozwala nam na wannę z parawanem, zdecydować możemy się na głęboki brodzik, który być może choć trochę da nam możliwość korzystania z funkcji kąpieli.

 

 

WIĘCEJ W KATEGORII Brodziki prysznicowe

Brzydki zapach z brodzika - jak sobie z nim radzić?

Czytaj

Powiązani producenci

Ravak

Powiązane kategorie

Zamów
Zamów