Powrót wanny w wielkim stylu

2018-04-05
Powrót wanny w wielkim stylu
Weronika Sosnowska zdjecie
Weronika Sosnowska
Powrót wanny w wielkim stylu

Powrót wanny w wielkim stylu

2018-04-05

Współczesna łazienka na ogół nie należy do dużych pomieszczeń. Pewnie dlatego też coraz częściej spotkać możemy kabinę prysznicową niż wannę w łazienkach Polaków. Kabiny prysznicowe mają wiele niezaprzeczalnych zalet. Przede wszystkim zajmują mało miejsca, a także pozwalają na szybką kąpiel. Korzystanie z nich pozwala zmniejszyć zużycie wody. Mimo tego, nie sposób porównać komfortowej i długiej kąpieli w wannie z szybkim prysznicem.Zalety posiadania wanny

Łatwo można wyobrazić sobie kąpiel, która nie tylko służy umyciu się, ale przede wszystkim relaksacji. Gorąca i przyjemna woda pomaga rozluźnić mięśnie, działa odprężająco i wpływa korzystnie na cały organizm. Posiadając wannę, można skorzystać z różnego rodzaju soli, ziół i zrobić sobie leczniczą kąpiel, która często może być niezastąpiona. Kąpiel lecznicza może być niezwykle skuteczna w przypadku problemów stawowych, przy różnych dolegliwościach skórnych, a także może wspierać ogólną regenerację. Niezaprzeczalnym atutem posiadania wanny, jest fakt, że jest to jedno z ulubionych miejsc zabawy dzieci. Mogą podczas kąpieli bawić się i mają na to miejsce.

Jaką wannę wybrać?

Na rynku bez problemu znaleźć można wanny wykonane z rożnych materiałów. Każda posiada swoje zalety. Chociaż najpopularniejsze są te wykonane z akrylu, to również wanny kompozytowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Wanny konglomeratowe, ze względu na idealnie gładką powierzchnię są chronione przed zabrudzeniami i przed normalnym, codziennym użytkowaniem. Wanny kompozytowe posiadają delikatny połysk, który jest przez wiele osób ceniony dużo bardziej od granitu czy marmuru. Można więc śmiało stwierdzić, że ten rodzaj wanien jest czymś luksusowym. Nie tylko jednak posiada wiele walorów wizualnych, ale przede wszystkim urządzenie to jest niezwykle ergonomiczne i przez wiele lat wygląda jak nowe.

Wanna tradycyjna czy wolnostojąca?

Wybór jest oczywiście kwestią indywidualną. Wiele osób posiada przeświadczenie, że wanna wolnostojąca musi znajdować się w bardzo dużej przestrzeni i to na środku. Jednak można ją umiejscowić tak samo pod ścianą czy w rogu – w każdym miejscu wygląda dobrze. Wanny wolnostojące były najbardziej popularne w latach 70 i 80, chociaż wtedy na ogół znajdowały się w łazienkach, które nie były zbyt duże. Znajdowały się bowiem w blokach. Dzisiaj ten rodzaj wanien wraca do łask i jest coraz bardziej popularny. Wanna wolnostojąca stała się współcześnie synonimem luksusu i elementem wyposażenia, który jest niezmiernie pożądany w wielu aranżacjach.Wanna Roca – nowość na rynku

Wielu czołowych producentów z branży łazienkowej posiada w swojej ofercie wanny wolnostojące. Na pewno na wyróżnienie zasługuje marka Roca, która znana  jest z produktów najwyższej jakości i posiadających ciekawe wzornictwo. Nowością jest wanna wolnostojąca owalna z półką Roca Raina. Wykonana została z kompozytu. Dzięki temu jest odporna na zarysowania i działanie UV. Konglomerat, to materiał, który wykonany został ze składników mineralnych. Jest to połączenie skał dolomitowych i żywic poliestrowych. Tworzywo to jest niezwykle plastyczne, dlatego  coraz chętniej wykorzystywany jest do produkcji przedmiotów użytecznych. Wanna Roca -  to harmonia kształtów, ale także przestronne i niezwykle wygodne wnętrze. Bez wątpienia właśnie w niej można się wyciszyć i zrelaksować. W naszym sklepie jest to nowość, która dostępna jest w promocyjnej i konkurencyjnej cenie!

Wanny wolnostojące znów są modne. Bez wątpienia stają się elementem dekoracyjnym wnętrz w jakich się znajdą, oraz potrafią nadać dodatkowej elegancji i luksusu. Można je postawić na środku w roku czy przy ścianie i wszędzie prezentują się dobrze. Są niezwykle pożądanym elementem wnętrz nowoczesnych, vintage, retro, czy też tradycyjnych. Wszystko zależy od kształtu, oraz chociażby od tego czy wanna wyposażona jest w nóżki. Jest to spory wydatek. Jednak biorąc pod uwagę, to że łazienkę remontuje się rzadko i ma być to miejsce, w którym będziemy mogli się zrelaksować, warto zdecydować się na dobrej jakości wannę!

WIĘCEJ W KATEGORII Wanny

Niebanalna kremowo brązowa łazienka!

Czytaj

Powiązani producenci

Besco
Brenor
Excellent
Massi
Omnires
Rea
Roca

Powiązane kategorie

Zamów
Zamów