Ulubione
Poznaj wady i zalety brodzików konglomeratowych!

Poznaj wady i zalety brodzików konglomeratowych!


Urządzając, modernizując łazienkę, należy podjąć wiele decyzji. Nie wszystkie z nich są łatwe i oczywiste szczególnie dla osoby, która na co dzień nie ma wiele wspólnego z urządzeniem wnętrz czy też z tematyką sanitarną. W dzisiejszym wpisie postaramy się przybliżyć wady i zalety brodzików konglomeratowych, które w ostatnich sezonach cieszą się dużym zainteresowaniem. Zapraszamy!

Według różnych statystyk coraz więcej osób podczas aranżacji łazienki decyduje się na montaż kabiny prysznicowej zamiast wanny. Rozwiązanie takie ma wiele zalet. Sama kabina zajmuje mniej miejsca niż wanna. Jest to więc idealna opcja dla posiadaczy małych, blokowych łazienek. Kabina jest także niezwykle praktycznym urządzeniem, z którego można skorzystać szybko, chociażby przed wyjściem do pracy czy do szkoły. Samo użytkowanie kabiny prysznicowej wiąże się z niższym zużyciem wody. Na komfort użytkowania kabiny prysznicowej wpływ ma nie tylko jej kształt, wielkość czy materiał, z jakiego została wykonana, ale także i brodzik.

Rodzajów samych brodzików jest kilka, chociaż do najbardziej popularnych zalicza się te wykonane z akrylu i konglomeratu. Różnic pomiędzy materiałami jest sporo, z tego względu postaramy się przybliżyć wady i zalety konglomeratu.

 biały brodzik konglomeratowy

Konglomerat - czym tak naprawdę jest materiał, z którego robione są brodziki?

Konglomerat (nazywany inaczej lanym marmurem), to materiał, który jest stosowany tak naprawdę od niedawna. Wykonuje się z niego nie tylko brodziki, ale także wanny czy umywalki. Sam konglomerat składa się z kruszonego marmuru, który to łączy się z żywicą poliestrową lub różnego rodzaju poliestrów.

Uzyskany materiał jest niezwykle gładki, co przekłada się oczywiście na jego właściwości. Nie ma też jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czy konglomerat jest materiałem matowym, czy z połyskiem, wiele zależy bowiem od stopnia szlifowania. Konglomerat jest też materiałem, który nie musi występować tylko w kolorze białym, co jest jego niewątpliwą zaletą. Bez problemu na rynku spotkać można bowiem brodziki konglomeratowe czarne, czerwone, bordowe, brązowe, szare i tak naprawdę każdej innej kolorystyce.

 

Zalety brodzików z konglomeratu

Zalety brodzików konglomeratowych wynikają typowo z materiału, z jakiego zostały wykonane. Konglomerat jest materiałem niezwykle trwałym, odpornym na wiele negatywnych czynników, estetyczny a przy tym plastyczny. Do zalet brodzików konglomeratowych z pewnością należy zaliczyć fakt, że szybko się nagrzewa. Jest to bardzo ważne, gdy wchodzi się bosymi stopami do kabiny prysznicowej. Nie ma wtedy bowiem nieprzyjemnego uczucia związanego z dotknięciem zimnej powierzchni.

Kolejnym atutem, jakże ważne atutem jest sama estetyka brodzików konglomeratowych. Ten kompozytowy materiał prezentuje się niezwykle szlachetnie. Może wyglądać idealnie w praktycznie każdym łazienkowym wnętrzu. Pasuje do stylistyki nowoczesnej, do łazienek klasycznych, retro czy loftowych oraz takich utrzymanych w stylistyce skandynawskiej. Dzięki temu, że brodziki konglomeratowe dostępne są w tak wielu wariantach kolorystycznych, jeszcze łatwiej można je dopasować do danej aranżacji.

Brodziki konglomeratowe są też odpowiednimi produktami dla osób, którym zależy na sterylności oraz bezpieczeństwie korzystania z łazienki. Dzięki gładkiej powierzchni konglomeratu, a także i jego właściwościom na powierzchni brodzika nie rozwijają się grzyby i pleśnie.

 

Wady brodzika z konglomeratu

Brodziki konglomeratowe posiadają wiele zalet, jednak nie są to też produkty pozbawione wad. Chyba pierwszą i taką, która ma największy wpływ na decyzje zakupowe jest sama cena takiego brodzika. Jest on znacznie droższy od modeli wykonanych z akrylu. Może kosztować nawet kilka razy więcej co ten akrylowy. Sama cena nie jest jedyną wadą brodzików z konglomeratu. Jest nią też waga produktu. Brodziki te są ciężkie i tym samym transport ich oraz montaż nie zawsze jest łatwy.

Warto wspomnieć także o tym, że produkty te są odporne na wiele negatywnych czynników, a jednak można je dosyć łatwo zarysować na przykład podczas niewłaściwej ich pielęgnacji. Z tego względu do czyszczenia powinno się używać tylko żeli i płynów, które nie posiadają ścierających drobinek. Ścierające środki czyszczące mogą spowodować mikrozarysowania, które z czasem będą się pogłębiały.

kabina z brodzikiem konglomeratowym

 

Na co zwracać uwagę wybierając brodzik z konglomeratu?

Wybierając brodzik z konglomeratu należy przede wszystkim sprawdzić wszystkie parametry danego produktu. Na rynku znajdują się bowiem brodziki, które opisywane są jako konglomeratowe, w rzeczywistości produkty te wykonane zostały z materiałów niskiej jakości, które mogą po nawet krótkim czasie użytkowania ulec uszkodzeniu, wyglądać mało estetycznie lub być problematyczne podczas czyszczenia. Z tych względów zawsze warto jest kupować produkty sanitarne w sklepach branżowych, w których oferowane produkty, pochodzą od znanych i sprawdzonych producentów.

Do tych, które z pewnością są godnymi polecenia zaliczyć można brodziki konglomeratowe marki Radaway, Roca, New Trendy, Ravak, Laufen, Besco czy Excellent. Wszystkie z tych brodzików zachwycają nie tylko swoją estetyką, ale także i ponadprzeciętnymi parametrami technicznymi, dzięki którym są to produkty trwałe i odporne na wiele negatywnych czynników.

Przed podjęciem decyzji dotyczącej zakupu danego brodzika z konglomeratu, warto zapoznać się z opiniami na jego temat. We współczesnych czasach jest wiele miejsc, w których można spotkać się z rzetelnymi i prawdziwymi opiniami, które są dla przyszłego posiadacza danego produktu niezwykle ważne. Wiele sklepów - w tym nasz oferuje pomoc na każdym etapie realizacji zamówienia, także i podczas wyboru optymalnego brodzika z konglomeratu. W innych naszych wpisach znajdują się porady, dotyczące czyszczenia oraz pielęgnacji brodzików konglomeratowych zarówno środkami, które można kupić w sklepach, jak i takich wykonanych samodzielnie.POWIĄZANI PRODUCENCI