Ulubione
 Przegląd nowoczesnych modeli parawanów nawannowych w 2020!

Przegląd nowoczesnych modeli parawanów nawannowych w 2020!


Wiele osób, które remontuje łazienkę, staje przed dylematem dotyczącym zakupy kabiny natryskowej lub wanny. Problem ten pojawia się najczęściej, jeśli dysponujemy małą łazienką, w której nie ma miejsca na umieszczenie tych dwóch elementów wyposażenia. Wydaje się, że koniecznie musimy zrezygnować z jednego rozwiązania, kosztem drugiego. Wybrać np. możliwość gorących kąpieli i zrezygnować z szybkich natrysków. Okazuje się, że jest na rynku produkt, który doskonale potrafi połączyć funkcje wanny i kabiny prysznicowej. Jest nim parawan nawannowy, który z każdym rokiem cieszy się większą popularnością! Chcesz dowiedzieć się więcej na temat dostępnych rodzajów parawanów? Jeśli tak - zapraszamy do zapoznania się z poniższym wpisem!

Parawan nawannowy - idealny do małych łazienek!

Parawany nawannowe montowane są nie tylko po to, by zwiększyć funkcjonalność samej wanny. Mają dużo więcej zastosowań, o których nie każdy wie. Nawet wtedy, gdy nie planujesz korzystać z wanny jako kabiny, być może chcesz oddzielić strefę mokra od suchej. Niestety na zbyt małej powierzchni, jest trudno to zrobić. Dzięki zamontowaniu parawanu, można nie tylko wizualnie rozdzielić dwie strefy, ale także podnieść właściwości użytkowe. Parawan zapobiega wydostaniu się wody poza wannę. Jest to także dobre rozwiązanie wtedy, gdy w pobliżu wanny znajdują się gniazda lub urządzenia elektryczne.

Producenci parawanów nawannowych w swojej ofercie posiadają modele, które można z łatwością dopasować do każdego modelu wanny, bez różnicy na jej kształt czy rozmiar. Produkty te zamontować można na wannach prostokątnych, klasycznych czy asymetrycznych. W ofercie naszego sklepu znajduje się szeroki wybór tych produktów! Zapraszamy do zapoznania się z ofertą!

 

Na co zwrócić uwagę wybierając parawan nawannowy?

W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę, z jakiego materiału parawany zostały zrobione. Ogólnie podzielić je można na te, które wykonane są z plastiku, a tak naprawdę z polipropylenu i ze szkła. Hartowane szkło jest materiałem bezpiecznym. Nawet w przypadku stłuczenia się jego tafli, nie powinno skaleczyć naskórka. Jest także łatwe w pielęgnacji i dobrze spełnia swoją rolę przez wiele lat. Parawany z plastiku są tańsze, jednak należy szczególnie uważać podczas czyszczenia ich. Bardzo łatwo jest zarysować ich powierzchnię. W rezultacie, nawet po krótkim czasie użytkowania, mogą stać się matowe i po prostu mało estetyczne, a w bruzdach chętnie gromadzą się i namnażają drobnoustroje.

Mając małą łazienkę, lepiej jest postawić na szkło przezroczyste, które nie ma wpływu na optyczne zmniejszenie wnętrza. Osoby, któremu zależy przede wszystkim na oddzieleniu strefy kąpielowej, postawić mogą na szkło mleczne lub przydymione.

Decydując się na zakup parawanu nawannowego, warto jest zwrócić uwagę także na rodzaj zastosowanych prowadnic. Te, które uchodzą za najlepsze, wykonane są z aluminium lub ze stali szlachetnej. Produkty te, poza tym powinny posiadać uszczelki elastomerowe, które są trwalsze od popularnego silikonu. Uszczelki te zapewniają wysoką szczelność, nie zmieniają barwy oraz są niezwykle trwałe.

Ostatnim z elementów jest sam profil parawanu. Te w typie U - usprawniają montaż, nawet, wtedy gdy mocowane są na nierównej ścianie.

 

Jaki typ parawany na wannę?

Wszystko zależne jest od rodzaju wanny oraz własnych preferencji. Ogólnie podzielić je można na trzy rodzaje: przesuwne, wahadłowe oraz składane.

Parawany harmonijkowe (składane) wybierane są zazwyczaj przez właścicieli najmniejszych łazienek. Parawan po złożeniu zabiera bardzo mało miejsca. Natomiast modele rozwijane, są propozycją dedykowaną do większych łazienek. Są niezwykle szczelne, jednak samo ich czyszczenie nie jest już tak proste, jak w przypadku modeli składanych.

Skrzydła wahadłowe montowane są na specjalnych zawiasach, dzięki którym można poruszać nimi w każdą stronę. Dzięki temu też czyszczenie ich jest bezproblemowe.POWIĄZANI PRODUCENCI
POWIĄZANE KATEGORIE
  1. Wanny
  2. Parawany nawannowe