Ulubione
Przycisk uruchamiający Geberit SIGMA60

Przycisk uruchamiający Geberit SIGMA60


Równy z niego przycisk

Czy projektując przycisk spłukujący można jeszcze zaskoczyć czymś innym niż oryginalny materiał wykończeniowy lub nietypowy wariant kolorystyczny? Znany ze stylowych, a przy tym solidnych przycisków Geberit tym razem sprawia nam niespodziankę czymś dotąd absolutnie niespotykanym. Szwajcarski producent postanowił ukryć przedmiot, który do tej pory był jak się mogło wydawać całkiem dobrze ukryty.

Wszystko to za sprawą przycisku z serii Sigma60, który swój estetyczny wygląd zawdzięcza nietypowemu montażowi, dzięki któremu przycisk ten zrównany jest z powierzchnią ściany, a więc stanowi idealny kontrapunkt dla okalających go płytek ceramicznych, kamienia, czy też może drewna lub po prostu gipsu.

Dodatkowo sam proces instalacji został możliwie uproszczony za sprawą szeregu akcesoriów. Stąd specjalna skrzynka ochronna oraz kompensująca ramka montażowa, dzięki którym możliwe będzie wyrównanie płaszczyzny przycisku ze ścianą nawet po położeniu glazury. Pomocna może być także wykonana z tego samego metalu co przycisk ramka, która w przypadku niewielkich nierówności lub szczelin skutecznie zamaskuje wszelkie niedoskonałości powstałe podczas urządzania naszej łazienki.

Jednak fakt, że Sigma60 „nie wychyla się przed szereg” i pozostaje praktycznie niewidoczny, to nie jedyna interesująca cecha. Oprócz niecodziennego montażu charakteryzuje go także elegancja wypływająca z wysokiej jakości cynkowego odlewu ciśnieniowego oraz powierzchni o ograniczonej podatności na zabrudzenia i ślady palców w kolorze szczotkowanego chromu. Przycisk ten więc jest nie tylko miły dla oka, ale także praktyczny ze względu na łatwość utrzymania go w czystości i możliwość dopasowania do powierzchni ściany nawet po wykonanych już pracach budowlanych.


Tomasz A. KonwickiPOWIĄZANI PRODUCENCI