Ulubione
Ranking czarnych wanien wolnostojących!

Ranking czarnych wanien wolnostojących!


Remontując czy aranżując nową łazienkę, trzeba podjąć wiele decyzji. Jedną z pierwszych i ważniejszych jest ta dotycząca zakupu wanny lub kabiny prysznicowej. Zwolenników jednego, jak i drugiego rozwiązania jest sporo. W dzisiejszym wpisie chcemy przybliżyć najlepsze na rynku czarne wanny wolnostojące oraz podpowiedzieć, czym się kierować podczas ich wyboru - zapraszamy!

Zalety i wady wanien wolnostojących

W domach Polaków zazwyczaj znajdują się klasyczne wanny narożne lub przyścienne. Modele te przede wszystkim zajmują mało miejsca, chociaż trzeba je obudować płytkami lub specjalnymi panelami. Modele te nie kosztują dużo i sprawdzają tak naprawdę zarówno w dużych, jak i małych łazienkach. Pomimo tego, że z pewnością dobrze spełniają swoją rolę, to jednak za synonim luksusu, relaksu uznawane są wanny wolnostojące.

Modele te posiadają wiele zalet. Przede wszystkim wanien wolnostojących nie trzeba zabudowywać, tym samym ich montaż nie jest skomplikowany. Poza tym są to produkty, w których nie tylko można odprężyć się podczas długiej, aromatycznej kąpieli, ale także i zachwycić się ich estetyką. W nowoczesnym budownictwie wanny wolnostojące często montowane są w łazienkach przy sypialniach. W pomieszczeniach, w których się znajdą są zresztą także ciekawą dekoracją. To właśnie ich estetyka jest jedną z ich głównych zalet.

Poza tym w przestronnej, dobrze wyprofilowanej wannie wolnostojącej można się po prostu nie tylko wykąpać, ale i zrelaksować po długim i ciężkim dniu. Dzięki tego typu produktom łazienka może stać się prywatną strefą SPA. Może nie tylko zyskać na estetyce, ale także na funkcjonalności. Zaletą wanien wolnostojących jest także fakt, że na etapie projektu łazienki, można ciekawie zaplanować jej montaż, tym samym może ona znajdować się nie tylko pod ścianą, ale także na środku łazienki, a także w sypialni.

Szeroki wybór asortymentowy pozwala stworzyć wnętrze nie tylko nowoczesne, zgodne z aktualnymi trendami, ale także i typowo retro. Dużym powodzeniem dziś cieszą się bowiem wanny retro, które posiadają stylizowane nóżki oraz zostały specjalnie wyprofilowane, by idealnie odwzorowywały wanny sprzed kilku epok.

czarna łazienka aranżacja

 

Czarne wanny wolnostojące - hit czy kit?

Od kilku sezonów zauważyć można, że dużym zainteresowaniem cieszą się czarne elementy łazienkowego wyposażenia. Jeszcze do niedawna były to przede wszystkim czarne baterie łazienkowe, meble. Ostatnio na rynek zostały wprowadzone także czarne miski WC, kabiny prysznicowe z czarnymi profilami, a także i czarne wanny.

Te elementy łazienkowego wyposażenia sprawdzają się przede wszystkim w nowoczesnych aranżacjach, we wnętrzach w których są czarne elementy wyposażenia, płytki, albo wręcz przeciwnie - w łazienkach jasnych, w których są ciekawym kontrapunktem kolorystycznym. Czarna ceramika sanitarna, czarne wanny wyglądają wyjątkowo! Tak samo dobrze spełniają swoją rolę co te białe, a jednak przyciągają wzrok, są elementem dekoracyjnym.

 

Polecane czarne wanny wolnostojące

Na rynku znajduje się szeroki wybór czarnych wanien wolnostojących, chociaż nie wszystkie zostały wykonane z dobrych materiałów i spełniają szereg wymogów. Jednymi z tych, które zasługują na wyróżnienie są wanny wolnostojące Massi MODERN czarne. Modele te wewnątrz są białe, a czarne zewnątrz. Dzięki takiemu rozwiązaniu są po prostu bardziej praktyczne, łatwiejsze podczas czyszczenia i codziennej pielęgnacji. Wymienione wanny wolnostojące Massi wykonane są z akrylu i włókna szklanego. Włókno wzmacnia dodatkowo cala konstrukcję wanny.

Kolejnym modelem, który idealnie sprawdzi się w nowoczesnych aranżacjach, jest wanna Excellent COMFORT 2.0. model ten posiada przelew szczelinowy i jest wykonany z akrylu. Ze względu na materiał wykonania, wanna jest bezproblemowa podczas czyszczenia, jest idealnie gładka, a także ciepła. Z tego względu woda się w niej nie wychładza, nie ma konieczności dolewania gorącej wody i można cieszyć się w niej dłużej przyjemną kąpielą.

Modelem, który jest równie chętnie wybierany jest wanna wolnostojąca Omnires Marble+ VENEZIA. W odróżnieniu od powyższych produktów, wanna Omnires została wykonana z innowacyjnego materiału kompozytowego. Jego głównym składnikiem jest skała dolomitowa. Lany marmur, czyli materiał z jakiego wanna została wykonana, sprawia, że wanny te są niezwykle wytrzymałe, gładkie odporne na występowanie uszkodzeń. W razie, gdyby jednak pojawiły się na nich rysy, pęknięcia - materiał ten można łatwo naprawić przy użyciu specjalnych zestawów naprawczych. Wyróżnikiem wanny Omnires VENEZIA jest także jej design. Ze względu na niego model ten sprawdzi się przede wszystkim w łazienkach utrzymanych w stylistyce retro.

wizualizacja czarnej łazienki

 

W jakich aranżacjach najlepiej sprawdzają się czarne wanny?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Wiele zależy bowiem od gustu domowników, jest to kwestia typowo subiektywna. Projektanci wnętrz jednak chętnie wykorzystują w swoich aranżacjach czarne wanny wolnostojące, które występują w ultranowoczesnych łazienkach. W takich pomieszczeniach zazwyczaj pojawia się beton architektoniczny, szarości, a także i inne elementy łazienkowego wyposażenia w czarni.

Ostatnim hitem aranżacyjnym są czarne wanny wolnostojące w łazienkach, w których na podłogach oraz ścianach znajdują się płytki imitujące marmur. Takie połączenie kolorystyczne oraz czarna wanna wyglądają bardzo ciekawie. Tworzą razem wnętrze luksusowe, niezwykle efektowne.

Kolejną propozycją jest wyodrębnienie strefy mokrej, poprzez zastosowanie ciekawych, mocnych w odbiorze płytek. Obecnie dużym zainteresowaniem cieszą się te szkliwione, które są w kolorze antracytu lub wręcz czerni, niestety na ich tle czarna wanna może być mało widoczna, z tych względów korzystniej jest zastosować równie ciekawe tło, z tym że jasne.

Warto wspomnieć także o tym, że nie tylko sama wanna jest elementem dekoracyjnym strefy mokrej, ale także dobrze dobrana bateria. Do tych modeli często są wybierane baterie wannowe wolnostojące, które są także niezwykle efektowne.POWIĄZANI PRODUCENCI
POWIĄZANE KATEGORIE
  1. Wanny
  2. Wanny wolnostojące