Ulubione
Ratunek na każdą kieszeń - słów kilka o częściach zamiennych

Ratunek na każdą kieszeń - słów kilka o częściach zamiennych


Wybierając poszczególne przedmioty do naszej łazienki kierujemy się głównie ich funkcjonalnością i estetyką - każdy z nas bowiem ma swój własny, sprecyzowany gust i każdy chce w łazience mieć pomieszczenie nie tylko w którym się zrelaksuje, ale także które będzie maxymalnie wygodne i funkcjonalne. Co bardziej świadomi użytkownicy już przy wyborze poszczególnych produktów do łazienki kierują się nie tylko estetyką, ale również jakością wykonania i zaufaniem względem wybranego producenta.

Oczywistym wydaje się fakt, że za dobrą jakość trzeba zapłacić konkretną kwotę. Warto jednak pamiętać, że łazienkę remontujemy raz na kilka dobrych lat - warto zatem postawić na solidność wykonania produktów idących na równi z estetyką.  Mimo wszystko należy zauważyć, że żaden producent nie zapewni nam dożywotniej gwarancji na swoje wyroby. Dlaczego? To proste. Współcześnie, mimo największych starań producentów, wszystkie elementy w naszej łazience zwyczajnie mają swoją żywotność.

Co jednak zrobić w momencie kiedy przestaje nam działać bateria, zaczyna przeciekać i zacinać się kabina prysznicowa, a spłuczka odmawia nam posłuszeństwa? Najprościej byłoby oczywiście wymienić wadliwy produkt na nowy. To proste, prawda? Psuje nam się kabina prysznicowa - zwyczajnie wymieniamy ją na nową. Znamy jednak bardziej przyjazne i ekonomiczne rozwiązanie dla naszego portfela! Nie wymieniaj całego produktu, znajdź część zamienną która się zepsuła i wymień ją na nową - to znacznie tańsze rozwiązanie.

Jednymi z najczęściej psujących się elementów w produktach z branży łazienkowej są wszystkie te małe, drobne elementy, które podlegają permanentnemu zużyciu - są to między innymi zawiasy w deskach sedesowych, uszczelki do kabin prysznicowych, uszczelki do baterii i innych produktów, głowice,  rolki i suwaki do kabin, elementy plastikowe  do spłuczek, wszelkiego typu śrubki i nakrętki. Zazwyczaj większość elementów można dostać osobno, wymieniając tylko tę część, która faktycznie okazała się wadliwa.
http://www.lazienkiabc.pl/photoOrg/product/Zestaw-naprawczy-Cersanit-SAONA-s903-024-68710.jpg  http://www.lazienkiabc.pl/photoOrg/product/Rolka-dolna-do-kabiny-Radaway-008-00000110-68058.jpg


Często jednak, dla ułatwienia życia klientom oczywiście, producenci tworzą zestawy naprawcze, które zawierają w sobie najczęściej psujące się elementy z danej grupy produktu, np. zestaw naprawczy do kabiny półokrągłej Cersanit PAULA / VEGA / STELLA / CARMEN S903-008.


Większość producentów dba o to, aby części zamienne do produkowanych przez nich produktów były dostępne nawet do 10 lat po wycofaniu produktu z rynku. Co to oznacza?  Najprościej oznacza to, że gdy kupujemy przykładowo kabinę prysznicową dostępna jest ona na rynku jeszcze przez kilka sezonów (o jej obecności na rynku decyduje popularność produktu, ale i wykorzystana do jej produkcji technologia), ale wszystkie części zamienne do tego produktu będzie można kupić jeszcze przez kilka lat po zniknięciu produktu z rynku - średnio zatem przez 10-15 lat jest możliwość wymiany wadliwych części zamiennych.Jak dobrać wadliwą część zamienną do naszego produktu?

Po pierwsze trzeba wiedzieć jaki model produktu (kabiny, baterii, deski, etc.) posiadamy. Nazwa modelu wraz z producentem jest na fakturze zakupu, instrukcji montażu czy rachunku - to najprostszy sposób weryfikacji. Gdy posiadamy te niezbędne dane wystarczy tylko wejść na stronę naszego sklepu i odnaleźć posiadany przez nas produkt. Na stronie produkty, w zakładce "części zamienne" znajdziemy dostępne w naszym sklepie części zamienne do konkretnego produktu. Jeśli okaże się, że potrzebnej Tobie części zamiennej na tej stronie brakuje - prosimy napisać do nas na adres sklep@lazienkiabc.pl  - zrobimy wszystko, aby dostarczyć poszukiwaną część zamienną.

Co w przypadku gdy zagubiliśmy gdzieś dowód zakupu i nie znamy modelu produktu, który się popsuł?

Okazuje się, że jeszcze nie wszystko stracone. Jeśli nie jesteśmy w stanie określić jaki model zepsutego produktu (baterii, kabiny, deski sedesowej, etc.)  mamy w łazience, zróbmy zdjęcia produktu i zdjęcie części, która się zepsuła i którą chcemy kupić. Wyślij zdjęcie do naszych handlowców-ekspertów, którzy  w oparciu o swoją wiedzę i doświadczenie bezbłędnie rozpoznają produkt. To oni właśnie podpowiedzą model posiadanego przez nas produktu i pomogą dobrać nam odpowiednią część.http://www.lazienkiabc.pl/photoOrg/product/Element-ruchomy-lewy-do-drzwi-wahadlowych-DD-PRIIa-EX-80-cm-szklo-hartowane-Sanplast-PRESTIGE-II-660-E0608-69509.jpg


Wiedząc jak kosztowna jest wymiana wadliwego produktu na nowy staramy się zadbać o Twój komfort, nie tylko dalszego użytkowania produktu, ale i komfort finansowy. Między innymi dlatego, dbając o to, aby dobrać idealnie część zamienną, każda z nich opisana jest w najdrobniejszych szczegółach - od koloru, przez wszystkie wymiary i materiał. Każda część zamienna w opisie zawsze zawiera spis produktów do których jest przeznaczona.

Jeśli poszukujesz części zamiennej do swojej ulubionej kabiny prysznicowej, baterii czy innego produktu - napisz, pomożemy!PRODUKTY Z ARTYKUŁU

 
Suwaki do kabiny lewy i prawy Sanplast CLASSIC 660-C0014
 
Wąż do baterii kuchennej CLIP 1,5m Omnires 1182
 
Linka do przycisku 2V Sanit 0275500 czarna
 
Linka do przycisku 2V Sanit 0276900 czerwona
 
Uszczelka do rury odpływowej Koło SLIM 99235010
 
Uszczelka 3/4 z filtrem do bateri ściennej Ferro CF260
 
Rolka dolna do kabiny KNA051K Deante XKCA2RU02
 
Perlator z uszczelką 24x1 RUBI Ferro PCH2
 
Uszczelka do spłuczki w stelażu Koło 94049
 
Rolka kompletna Sanplast 660-C0935
 
Wózek górny TYP-2 Cersanit TOSCANA S900-2123 szary
 
Głowica ceramiczna 35 mm Kludi 7560500-00
 
Rolki górne typ 1 do kabiny Cersanit S900-2122
 
Przełącznik funkcji do paneli NOA, NOD, NOK, NOI, NOM 4, NOR, NOQ, NOL, NOG Deante XNC05FUP0
 
Wózek kompletny Sanplast 660-C1391
 
Uszczelka 36x45x2 Sanit 201000
 
 
 
Zawieszka dolna do kabiny Koło VIGOR A0617931, szara
 
Głowica ceramiczna 28mm Grohe 46580000
Wysyłka w 24h
Głowica ceramiczna 28mm Grohe 4... Głowica ceramiczna 28mm Grohe 46580000
199,00 PLN 222,63 PLN Oszczędzasz 10%
 
Rolka kompletna do kabiny KN/OPTIMUM LUX Sanplast 660-C0894
 
Rolka kompletna do kabiny KP4/ALTERNA Sanplast 660-C1179
 
 
Głowica ceramiczna 28 mm do baterii MICRO, LIGHT, STICK Paffoni / Paffoni / Fonte ZA 91160
 
Zaczep do kabiny Ravak SKCP4 X85800000001
 
Uszczelka stożkowa Tres 95.33.317.50
 
Uszczelka stożkowa Tres 95.30.333.53