Ulubione
Słów kilka o obudowie wanny

Słów kilka o obudowie wanny
Kupno wanny to nie wszystko. Pomyśl o obudowie!


Wybór i kupno wanny to tylko połowa sukcesu w urządzeniu wymarzonego wnętrza łazienki. Żadna bowiem wanna nie może pozostać niezabudowana. Wbrew pozorom obudowa wanny nie powinna stanowić kwestii drugoplanowej podczas podejmowania decyzji o zakupie. I nie chodzi tutaj tylko o względy wizualne, czy też ozdobne, lecz przede wszystkim funkcjonalne. Ta z wysokiej jakości materiałów, fachowo zamontowana, po pierwsze będzie Nam służyć przez długie lata, a po drugie ułatwi przeprowadzenie wszelkich konserwacji oraz napraw.  Jak zatem dobrze zabudować wannę?

Obudowanie wanny to nie tylko kwestia estetyki - wszystkim nam bowiem nie przypadną do gustu wystające spod wanny metalowe nóżki. Obudowanie wanny to także kwestia bezpieczeństwa -paradoksalnie wzmocnienie zewnętrznej ściany wanny chroni przed bolesnym upadkiem.  Istnieją dwa sprawdzone sposoby, aby obudować naszą wannę.

Pierwszy z nich  jest dość popularny - obudowanie wanny płytkami. Rozwiązanie to jest co prawda nieco pracochłonne i wymaga zatrudnienia fachowca, jednak pozwala nam zachować w łazience pewną obraną kolorystykę. Tylko dobry fachowiec poradzi sobie z obudową wanny asymetrycznej, która wymaga już sporej wprawy w kładzeniu płytek.  Dobrze obudowana płytkami wanna to również estetyczne rozwiązanie - wówczas wanna pięknie wkomponowana zostaje  w całość wnętrza.

Obudowa do wanny
Drugi sposób to sposób niezwykle prosty - wystarczy kupić dobrze dopasowaną obudowę do swojej wanny.   Gotowe obudowy to ciekawe rozwiązanie do wanien o różnych kształtach.  Takie rozwiązanie ma sporo zalet - przede wszystkim idealnie pasują do kupionej przez nas wanny. Dodatkowo niezwykle łatwo ją założyć, a zatem ewentualni fachowcy okazują sie zbędni. Takie obudowy są również niesamowicie proste do samodzielnego zdejmowania - jest to niezwykle istotne gdy pomyślimy o awarii  - musimy wówczas mieć swobodny dostęp do syfonu czy podłączeń baterii. Takie rozwiązanie pozwala także zaoszczędzić na kosztach montażu i materiałach wykończeniowych. No i liczy się czas - po zamontowaniu obudowy wanna jest gotowa do użytkowania.

W czym tkwi sekret prawidłowego posadowienia wanny? Specjaliści pracujący w tym fachu od wielu już lat podpowiadają, że pierwszym krokiem dobrego montażu obudowy jest przymocowanie stelaż do dna wanny, a następnie umiejscowienie na nim nóżek. Kolejnym krokiem jest wypoziomowanie wanny - czynność tę należy wykonać niezwykle precyzyjnie by całą resztę czynności można wykonać bez problemu.  Kolejnym elementem jest montaż uchwytów, dzięki którym wanna będzie idealnie przylegać do ścian. Dopiero wtedy, nie wcześniej, powinniśmy zamocować system odpływowo-przelewowy.

obudowa do wanny

Dopiero wówczas nadchodzi moment by założyć obudowę na wannę. Na samym wstępie powinno się wkręcić uchwyty mocujące w specjalnie fabrycznie wklejone gniazda. Następnie zwracać uwagę, aby górny rant obudowy wsunąć w uchwyty, a z kolei dolną część mocować na odpowiednie do tego rzepy. Dzięki takiemu rozwiązaniu w każdej chwili bez problemu dotrzemy do przestrzenni pod wanną.

Oba rozwiązania obudowania wanny wbrew pozorom nie są skomplikowane. Jednak gotowe obudowy wanien pozwalają nie tylko zaoszczędzić czasu w trakcie remontu, ale też potrafią czasem stworzyć klimat, którego nie oddadzą nawet najlepiej położone płytki na obudowie. Szczególnie dla wzmocnienia efektu wizualnego gotowa obudowa znajdzie zastosowanie w wannach wolnostojących. Jest to rozwiązanie praktyczne jak i ciekawe wzorniczo, obudowa z wanną tworzy idealną całość jako kompletny produkt, gotowy do montażu w łazience.PRODUKTY Z ARTYKUŁU

Obudowa do brodzika DANTE / DORIS Schedpol 5.022
 
POWIĄZANI PRODUCENCI