Ulubione
Sposoby na ciekawe oświetlenie LED łazienki

Sposoby na ciekawe oświetlenie LED łazienki


Chyba nikomu nie trzeba udowadniać tego jak ważne jest odpowiednie oświetlenie w łazience. To właśnie w tym miejscu rozpoczynamy i kończymy dzień, przygotowujemy się do wyjścia z domu do pracy czy szkoły. Panie zazwyczaj w łazience wykonują makijaż czy czeszą włosy, a panowie golą się. Każde z czynności, jakie wykonuje się w łazienkach wymaga odpowiedniego światła. Podpowiadamy jak ciekawie doświetlić to pomieszczenie!
Jaka barwa światła do łazienki jest najlepsza?


Ogólnie rzec ujmując światło główne, czyli to, które znajduje się na suficie w centralnym miejscu łazienki powinno być mocniejsze, niż te, które zamontowane są po bokach czy nad lustrem. 4000K jest najbardziej odpowiednią mocą. Ta barwa oświetlenia jest szczególnie polecana przez ekspertów, dlatego ponieważ jest ona najbardziej uniwersalna. Kolor ten dobrze zgrywa się i komponuje z praktycznie każdą kolorystyką wyposażenia. Światło boczne, które często nazywane jest ozdobnym może być słabsze. Najkorzystniej jeśli oświetlenie lustra jest najbardziej zbliżone do naturalnego. Barwa światła 3000K, 4000K oraz 6000K będą idealne! 

Wybierając oświetlenie, szczególnie takie, które ma znaleźć się w pobliżu strefy mokrej powinno być odporne na wilgoć czy ewentualne zachlapania wodą. Ważne jest, aby to oświetlenie było zabezpieczone w taki sposób, by nie doszło do przypadkowego spięcia.Taśmy LED w łazienkach?


Coraz częściej stosowane są w łazienkach specjalne taśmy LED. Nie tylko delikatnie oświetlają one dany element wyposażenia, jak np. lustro, ale także same w sobie są ciekawą ozdobą. Takie taśmy LED dodają wnętrzu głębi, budują klimat. Ten rodzaj oświetlenia może być wykorzystywany razem z innymi źródłami, lub wręcz tylko wtedy, gdy łazienka ma zamienić się w naszą prywatną strefę SPA. Wtedy mocne doświetlenie jest wręcz niewskazane, a listwy czy taśmy LED mogą być uzupełnieniem klimatycznych świec.PRODUKTY Z ARTYKUŁU

Spot sufitowy Nowodvorski EYE BRASS S 8911
 
Lampa wisząca Nowodvorski EYE BRASS I ZWIS M 8914
 
Lampa wisząca Nowodvorski EYE BLACK III ZWIS L 8917
Szybka wysyłka z własnego magazynu
Nowość
Lampa wisząca Nowodvorski EYE B...Lampa wisząca Nowodvorski EYE BLACK III ZWIS L 8917
318,01 PLN319,00 PLN
 
Lampa wisząca Nowodvorski EYE WHITE III ZWIS L 8916
 
Lampa sufitowa Azzardo NEOS AZ0710 czarna / chrom 2-punktowa
 
Lampa sufitowa 14,5 cm Azzardo SLIM AZ2841 chrom / 4000K
 
Lampa sufitowa 14,5 cm Azzardo SLIM AZ2842 biała / 4000K
 
POWIĄZANI PRODUCENCI