Ulubione
Spoty – modne łazienkowe oświetlenie

Spoty – modne łazienkowe oświetlenie


Wybranie odpowiedniego oświetlenia do łazienki nie należy do łatwych decyzji. Warto zastanowić się nie tylko nad kolorystyką, która będzie pasowała do płytek, czy armatury, ale przede wszystkim o zamontowaniu lamp w miejscach, które tego wymagają. Do łazienek najczęściej wybierane są spoty, czyli nieduże reflektory, które w efektowny sposób oświetlą wszystkie miejsca, które powinny być jasne.

Dlaczego oświetlenie kierunkowe jest tak istotne w łazience?

Podczas codziennej pielęgnacji, czy wykonywania makijażu konieczne jest odpowiednie oświetlenie, które każdy będzie mógł ustawić według własnych potrzeb. Coraz częściej wybierane lampy punktowe pełnią kilka zasadniczych funkcji. Przede wszystkim zapewniają odpowiednią ilość światła, co w przypadku takich pomieszczeń, jak łazienka ma bardzo duże znaczenie. Zaprojektowane w nowoczesny sposób cieszą się sporą popularnością. Zazwyczaj dominująca prosta forma sprawia, że świetnie prezentują się nawet w niewielkich wnętrzach.

 

Jednym z najważniejszych miejsc, w których powinny znaleźć się spoty są okolice lustra. To właśnie przed nim spędza się zazwyczaj najwięcej czasu, dlatego powinno zostać w przemyślany sposób oświetlone. Kluczowa będzie w tym przypadku wysokość, na której zostaną zamontowane spoty. Zazwyczaj umieszcza się je na wysokości wzroku, tuż nad lustrem lub na suficie, jednak w tym ostatnim przypadku efekt może nie być wystarczający.

 

Oświetlenie zamontowane na suficie ma bardzo duże znaczenie. Pomysłowo rozmieszczone lampy sprawią, że łazienka stanie się jasna i komfortowa dla każdego domownika. Nowoczesne spoty, które produkowane są również pojedynczo, pozwalają stworzyć w łazience sprzyjający odpoczynkowi efekt. Wystarczy, że możliwe będzie włączenie jedynie części lamp – dzięki temu wieczorna kąpiel lub prysznic odbędą się w relaksującej atmosferze.

Spoty łazienkowe

 

Współczesne oprawy świetlne - czym się kierować podczas wyboru?

 

Podczas wybierania odpowiednich lamp, warto zastanowić się nie tylko nad ich kształtem, czy kolorem, ale przede wszystkim nad wielkością. Nie bez znaczenia jest również możliwość ustawiania ich pod dowolnym kątem. Dzięki temu użytkownik sam decyduje, które miejsce ma być bardziej, a które mniej oświetlone. Jest to wygodna opcja w przypadku łazienek posiadających większy metraż – tego rodzaju rozwiązania zapewniają pożądaną ilość światła w każdym miejscu w nowo zaaranżowanym wnętrzu.

 Spoty łazienkowe

Oświetlenie do łazienki powinno pasować do dominującego w danym pomieszczeniu stylu. Dużą popularnością cieszą się lampy posiadające jednokolorowe, ciemne oprawy. W zestawieniu z modną w ostatnim czasie ciemną armaturą i ceramiką, stworzą oryginalny efekt. Łazienka zaaranżowana w minimalistycznym stylu, nabierze niecodziennego charakteru, który mimo upływu lat nadal pozostanie atrakcyjny.


W łazience spędza się sporo czasu każdego dnia, dlatego warto zadbać, by korzystanie z  niej było w pełni funkcjonalne. Podczas jej aranżacji należy zastanowić się nie tylko nad rodzajem lamp, ale także nad ich rozmieszczeniem. Modne spoty łazienkowe, które oferujemy, z łatwością dopasujesz do swojego wnętrza. Wśród dostępnych produktów znajdziesz modele klasyczne, jak i zdecydowanie bardziej nowoczesne. Zapoznaj się z naszym asortymentem i wybierz modne oświetlenie do swojego mieszkania. Postaw na ponadczasowe spoty, które w zestawieniu z nowoczesnymi meblami, czy ceramiką stworzą jedyny w swoim rodzaju efekt.