Ulubione
Styl retro na wyciągnięcie ręki

Styl retro na wyciągnięcie ręki


Niejeden z nas marzy o łazience w starym stylu. Nic w tym dziwnego – to właśnie łazienki retro posiadają w sobie coś tajemniczego, a jednocześnie inspirującego. Z całą pewnością mają też w sobie pewien urok nieuchwytny dla nowoczesnych wnętrz.


 

Retro w aranżacjach

 
 

Styl retro to powrót do przeszłości, do tego co kiedyś było trendem, a teraz, z upływem czasu stało się częścią historii. Retro, kiedy dotyczy łazienki, najczęściej kojarzony jest ze stylem staroangielskim – wannami / baliami na mosiężnych łapach, stojącymi w przestrzennych, bogato zdobionych pomieszczeniach, często w połączeniu z sypialnią. Można powiedzieć, że powrót do dawnej mody w aranżacji wnętrz jest przeciwieństwem obecnie cenionego minimalizmu we wnętrzach.

 

Część producentów, zdając sobie sprawę z upodobań swoich Klientów posiada w swoim asortymencie przedmioty odpowiadające stylowi retro – baterie łazienkowe wszelkiego typu, wanny, ceramikę czy dodatki. Decydując się na ten styl w swojej łazience, zapewne pierwszą myślą z jaką się spotkamy, będzie myśl o wannie wolnostojącej – nic zresztą dziwnego - jest ona niekwestionowanym wyznacznikiem stylu retro, a także prawdopodobnie najdroższym elementem wystroju naszego pomieszczenia. Oferowana różnorodność wanien, wcale nie pomaga w podjęciu decyzji dlatego warto pamiętać, że jeśli decydujemy się na złote czy srebrne wykończenia, powinniśmy kierować się tym wyborem przy kupowaniu kolejnych przedmiotów, dodatków.

 
 

Novoterm / Kerra Empire EMP 170

 
 

Cenioną przez naszych Klientów propozycją marki Novoterm jest niewątpliwie wanna w stylu retro – Empire o wymiarze 170 cm długości i 74 cm szerokości. Wanna wyprodukowana została z akrylu, który śmiało można stwierdzić, że jest „powiewem nowoczesności” biorąc pod uwagę klasyczny kształt wanny.
Akryl jest wdzięcznym, „ciepłym” materiałem dzięki czemu choć kształt wanny oddaje idealnie dawne czasy, to jej materiał, w przeciwieństwie do zimnej stali czy marmuru jest naprawdę przyjemny w użytkowaniu i równie łatwy do utrzymania w czystości. Wanna osadzona jest na tzw. lwich łapach co jest najpopularniejszym rozwiązaniem wybieranym do łazienek urządzonych w stylu retro.


Do wanny retro koniecznie należy wybrać baterię – również  w tym stylu. Z pewnością możemy polecić producentów takich jak Massi, który posiada w swojej ofercie szeroki wybór baterii do wanien wolnostojących, np. MSBW-2019G / MSBW-2019S czy Besco - RETRO CHROM / RETRO MOSIĄDZ.

 
W sklepie ŁazienkiABC.pl posiadamy pełen asortyment dostępnych produktów w stylu retro – z pewnością każdy znajdzie produkty idealne do swojej wymarzonej retro łazienki.

 
 PRODUKTY Z ARTYKUŁU

Bateria wannowa wolnostojąca 1020 mm z natryskiem Massi RETRO MSBW-2019S srebrna
 
Bateria wannowa wolnostojąca 1020 mm z natryskiem Massi RETRO MSBW-2019G złota
 
Wanna wolnostojąca 170x75 Empire Novoterm RETRO Wanna EMP 170
 
Odpływ klik-klak do wanny Besco RETRO chrom
Na zamówienie
Odpływ klik-klak do wanny Besco... Odpływ klik-klak do wanny Besco RETRO chrom
414,00 PLN 510,45 PLN Oszczędzasz 18%
 
Syfon z przelewem do wanny Besco RETRO chrom
Na zamówienie
Syfon z przelewem do wanny Besc... Syfon z przelewem do wanny Besco RETRO chrom
749,00 PLN 922,50 PLN Oszczędzasz 18%
 
Syfon z przelewem do wanny Besco RETRO mosiądz
Na zamówienie
Syfon z przelewem do wanny Besc... Syfon z przelewem do wanny Besco RETRO mosiądz
1104,00 PLN 1359,15 PLN Oszczędzasz 18%
 
Odpływ klik-klak do wanny Besco RETRO mosiądz
Na zamówienie
Odpływ klik-klak do wanny Besco... Odpływ klik-klak do wanny Besco RETRO mosiądz
694,00 PLN 854,85 PLN Oszczędzasz 18%
 
Bateria wannowa wolnostojąca 1065 mm wysoka Besco RETRO chrom
 
Bateria wannowa wolnostojąca 1065 mm wysoka, z natryskiem Besco RETRO mosiądz
 
Wanna wolnostojąca retro 170x75 Kerra EMPIRE EMP 170 black czarna
Produkt z archiwum
Produkt w archiwum
Wanna wolnostojąca retro 170x75... Wanna wolnostojąca retro 170x75 Kerra EMPIRE EMP 170 black czarna
1995,00 PLN 2615,29 PLN Oszczędzasz 23%
 
POWIĄZANI PRODUCENCI