Ulubione
Styl wiktoriański w aranżacji łazienki

Styl wiktoriański w aranżacji łazienki


Styl wiktoriański powrócił już kilka sezonów temu w aranżacjach wnętrz. Chociaż dziś najczęściej wybierane są minimalistyczne i ultranowoczesne projekty, to style, które czerpią z przeszłości cieszą się wciąż rosnącą popularnością i zainteresowaniem. Nie ma się temu co dziwić, bo styl wiktoriański, jest synonimem luksusu i prezentuje się niezwykle elegancko, szczególnie w dużych pokojach kąpielowych lub łazienkach.

Pomieszczenia urządzone w ten sposób, nie są powinny być idealnym przełożeniem. Wnętrza zaaranżowane w tej stylistyce zawierają jedynie elementy, które są charakterystyczne dla niej. Mogą być to stylizowane płytki, lub meble, dodatki.


Angielski styl w urządzaniu wnętrz, czym się charakteryzuje?

Nurt ten nawiązuje do czasów, gdy w Wielkiej Brytanii panowała Wiktoria Hanowerska. Charakterystyczna dla tego stylu jest bogata ornamentyka, wielość i różnorodność dodatków. Rozpoznać go można zamiłowaniem do nadmiernej ilość rzeźbień i dekoracji. Styl ten jest pełen przepychu. Motywy roślinne, naleciałości kolonialne- to często przewodnie motywy takich wnętrz. Jeśli we własnej łazience chcemy czuć się jak w pałacu – styl ten będzie idealny dla nas. Goście odwiedzający nasz dom także poczują się luksusowo i niezwykle komfortowo, bo takie właśnie są łazienki wiktoriańskie!

Niezbędne elementy łazienki w stylu wyspiarskim

Wnętrze powinno być przytulne, luksusowe i komfortowe. Jednym z ważniejszych elementów wyposażenia jest wanna. Najlepiej wolnostojąca na zdobionych nóżkach! Dobrze jeśli będzie zlokalizowana w centralnym miejscu łazienki. To ona bowiem będzie stanowiła największą ozdobę tego miejsca. Wanna taka, sama w sobie jest synonimem luksusu. Bateria wolnostojąca wannowa w kolorze mosiądzu lub też złotym będzie stanowiła idealne dopełnienie. W łazience takiej nie powinna znaleźć się kabina prysznicowa. Nie pasuje ona swoją stylistyką do tego nurtu. Umywalki mogą być w kształcie eleganckich mis. Płytki powinny być spore. Dobrze jeśli będą jasne. Dobrym rozwiązaniem będą też takie w kolorze jasnego brązu lub beżu. Na ścianach zamiast ceramiki mogą pojawić się tapety z dużymi roślinnymi motywami, zdobione kolorem złotym. Wybierając tapety należy jednak zwrócić uwagę na to, czy będzie się ona na pewno nadawała do warunków panujących w łazience. Powinna być odporna na wilgoć i wysokie temperatury.


Meble w wiktoriańskiej łazience

Meble powinny być drewniane. Wykonane z litego drewna, nie należą do najtańszych. Można jednak wybrać takie, które posiadają drewniane dekory.  Meble muszą mieć żłobienia, zdobione nóżki, uchwyty. Mogą być białe, lub w kolorze ciepłego drewna.  Meble, które mogą znaleźć się w takiej łazience, to nie tylko szafki podumywalkowe. W tym pomieszczeniu mogą lub nawet powinny znaleźć się fotele czy sofa. Pokój kąpielowy zaaranżowany w takim stylu, to miejsce wysoce komfortowe, aby poczuć się jak w angielskim pałacu, musimy mieć miejsce na takie właśnie przedmioty.

Najważniejsze są stylowe dodatki

Wydawać by się mogło, że to właśnie meble, lub ceramika sanitarna pełni w tym wnętrzu najważniejszą rolę. Jednak nic bardziej mylnego. Całego i niepowtarzalnego charakteru nadają mu dodatki. One stają się być detalami, które najbardziej wpływają na stylistykę łazienki, i bez wątpienia to właśnie ich, nie może tam zabraknąć. Duże lustro w zdobionej ramie, kolorystyką nawiązujące do mebli- będzie idealnym rozwiązaniem. Bogato zdobione żyrandole i liczne kinkiety stanowią jeden z najciekawszych i najbardziej przyciągający uwagę element dekoracji. Płyny do kąpieli, żele mogą być przelane do ozdobnych flakoników, które są niezwykle eleganckie. Jeśli w łazience znajduje się okno, można powiesić na nim długie firany. Nawet haczyki na ręczniki powinny być zdobione i posiadać np. motywy roślinne.

Współczesna łazienka jest miejscem, w którym nie tylko mamy się umyć. To właśnie tam relaksujemy się po męczącym dniu. Na pewno jeśli tylko możemy sobie na to pozwolić warto urządzić ją w stylu wiktoriańskim. Miejsce to będzie luksusowe i każdy, kto skorzysta z naszej łazienki poczuje się wyjątkowo. Podczas aranżacji należy jednak pamiętać o tym, że styl ten nie należy do najłatwiejszych. Łatwo jest przesadzić i sprawić, że wnętrze stanie się kiczowate. Dlatego wybierając odpowiednie elementy wyposażenia, warto postawić na te, które są sprawdzone i posiadają dobre opinie. Muszą być one nie tylko estetyczne i pasujące do wnętrza, ale także funkcjonalne.

 

 PRODUKTY Z ARTYKUŁU

Bateria wannowa wolnostojąca Omnires ARMANCE AM5233 CR
 
Wanna wolnostojąca 159 cm z marmuru Omnires Marble+ VENEZIA biały połysk
 
Wanna wolnostojąca 168 cm z marmuru Omnires Marble+ ATENA biało-czarny połysk
 
Wanna wolnostojąca 170x85 Roca NEWCAST A233650007 biała
 
POWIĄZANI PRODUCENCI