Ulubione
Szczegół stanowiący o całości czyli jak wybrać słuchawkę prysznicową

Szczegół stanowiący o całości czyli jak wybrać słuchawkę prysznicową


Wybór słuchawek prysznicowych jest przeogromny – praktycznie każdy producent w swoim asortymencie posiada ich przynajmniej kilkanaście. Czym właściwie różnią się poszczególne modele słuchawek i na co zwrócić uwagę szukając odpowiedniej? Poniżej przedstawiamy pięć popularnych słuchawek, trzech różnych producentów: NDX 051S, NCW 051S, ZDOC054CR, ZDOC032CR i LIVINGSTONE-R.

 

Wygląd i estetyka słuchawki prysznicowej

 

Spora część z nas w ogóle nie zawraca sobie głowy zastanawianiem się nad wyborem słuchawki do natrysku. Wybieramy ją po prostu kierując się jej wyglądem, zwracając uwagę jedynie na to czy pasuje do naszej baterii natryskowej i drążka. W łazience, tak jak w pozostałych pomieszczeniach wszystkie elementy powinny ze sobą współgrać. W przypadku łazienki słuchawka prysznicowa powinna pasować w szczególności do armatury łazienkowej, z wiadomych względów – znajduje się najbliżej niej, a właściwie jej jej częścią. Obecnie wszelkie trendy zmierzają do maksymalnego upraszczania form i w tym też stylu projektowanych jest większość baterii łazienkowych oraz słuchawek natryskowych. Najczęściej słuchawki produkowane są z tworzywa sztucznego i wykończone w kolorze chromu, satyny, inoxie lub też nieco rzadziej w innym kolorze.

 

Funkcjonalność – co powinieneś wiedzieć

 

Kiedy wybór estetyczny słuchawki mamy za sobą, powinniśmy zastanowić się nad jej funkcjonalnością. Słuchawkę można podzielić na dwie podstawowe części – korpus i główkę. Korpus jest nośny, natomiast o funkcji słuchawki decyduje główka, która zawiera cały mechanizm odpowiadający za ilość i rodzaje strumieni wodnych oraz trwałość i żywotność słuchawki. Słuchawki dzielimy na jednofunkcyjne i wielofunkcyjne. W zależności od naszych oczekiwań co do słuchawki wybierać możemy pośród różnych funkcji, natomiast jeśli interesuje nas tylko estetyka możemy ograniczyć się do słuchawki jednofunkcyjnej. Jeśli jednak interesują nas funkcje zwiększające komfort kąpieli możemy zainteresować się funkcjami jakie oferowane są przy słuchawkach wielofunkcyjnych. Słuchawka prysznicowa wielofunkcyjna to ogólnie mówiąc, urządzenie wyposażone w otwory, przez które woda wypływa różnymi rodzajami strumieni, o rozmaitym natężeniu i ciśnieniu. W zależności od rodzaju i temperatury wody, strumienie te masują ciało, działając na nie w pożądany sposób: pobudzająco, odprężająco lub relaksująco. Dzięki wyborze odpowiedniej słuchawki z funkcjami masażu, możemy bez wychodzenia z domu korzystać z dobrodziejstw hydromasażu. Zwróćmy także uwagę na komfort użytkowania słuchawki, ze szczególnym uwzględnieniem sposobu przełączania funkcji. Najczęściej producenci stosują jedną z dwóch możliwości: wystający poza obręb główki natrysku przełącznik (zmiana następuje przez obrót główki) z graficznymi oznaczeniami funkcji lub wybór funkcji na podstawie kliku.

 

Słuchawki wybierane przez Klientów

 

Deante CUBIC LUX NDX 051S to okrągła słuchawka natryskowa o średnicy 80 mm, wyposażona w 5 funkcji natrysku: deszczowy, hydromasaż, miękki i dwa mieszane. Słuchawka wykończona jest chromem błyszczącym i wyposażona w system anti-calc zapobiegający osadzaniu się kamienia na otworach, przez które wypływa woda.

Deante WHITE NCW 051S to słuchawka o kwadratowym kształcie, z opływowymi brzegami o średnicy 120 mm. Słuchawka wyposażona jest w 3 funkcje strumieniaL deszczowy, hydromasażu i mieszany. Wykończenie słuchawki to chrom błyszczący. Słuchawka posiada system anti-calc. 

Rączka prysznicowa 3-funkcyjna LIVINGSTONE R-294 marki Omnires wykonana jest z tworzywa. Posiada trzy strumienie wody: zwykły, zwykły silny i masaż. Wykończeniem słuchawki prysznicowej LIVINGSTONE R-294 jest chrom.
 

Kolejne dwie słuchawki prysznicowe 1-funkcyjne, to dobrej jakości produkty, znajdujące się w asortymencie marki Paffoni. Jeśli szukasz słuchawki jednofunkcyjnej, o modnym designie, zgodnym z aktualnymi trendami, słuchawka Level ZDOC054CR i Stick ZDOC032CR spełnią te oczekiwania.

 

Zarówno rączka prysznicowa Level ZDOC054CR jak i Stick ZDOC032CR wykończone są chromem błyszczącym i wykonane z tworzywa ABS. Słuchawka prysznicowa Level od słuchawki Stick rożni się kształtem – Level ma dość ostry, geometryczny kształt natomiast Słuchawka Stick stylizowana jest do pozostałych produktów serii Stick przez co jej kształt jest bardziej opływowy i delikatniejszy. Obie charakteryzują się bardzo nowoczesną linią wzorniczą i pasują szczególnie do nowoczesnej armatury.

 

Wszystkie słuchawki prysznicowe przedstawione w artykule posiadają 24 - miesięczną gwarancję producenta.PRODUKTY Z ARTYKUŁU

Słuchawka natrysku Paffoni LEVEL ZDOC054CR
Szybka wysyłka z własnego magazynu
Słuchawka natrysku Paffoni LEVE...Słuchawka natrysku Paffoni LEVEL ZDOC054CR
55,00 PLN67,65 PLNOszczędzasz 18%
 
Słuchawka natrysku Paffoni STICK Birillo ZDOC 032
Dostępny w 3-31 dni
Słuchawka natrysku Paffoni STIC...Słuchawka natrysku Paffoni STICK Birillo ZDOC 032
50,00 PLN61,50 PLNOszczędzasz 18%
 
POWIĄZANI PRODUCENCI