Ulubione
Szybki przegląd trendów 2016

Szybki przegląd trendów 2016


Łazienka XXI wieku nie jest już wyłącznie miejscem pozbawionym charakteru, owianym nutą społecznego tabu. Coraz częściej również łazienka czy toaleta stają się miejscem do którego przykłada się niezwykle dużą uwagę – zarówno pod względem funkcjonalności, jak i designu.

Współcześnie łazienka coraz częściej przypomina nowoczesny pokój kąpielowy niż łazienkę naszych rodziców.  Mnogość aranżacji i rozwiązań pozwala zaprojektować łazienkę skrojoną na miarę każdego z domowników.  Na co stawiają współcześnie Polacy? Które trendy w designie są najbardziej aktualne? Zestawienie bieli z szarościami, a może odważne aranżacje, czy rozwiązania podkreślające styl życia domowników? Inspiracje marki KOŁO na 2016 odpowiadają na każde potrzeby i wymagania.

Łazienka dla dwojga

Łazienka coraz częściej staje się jednym z ważniejszych pomieszczeń w domu, to tutaj dochodzi właśnie do spotkania, a nawet coraz częściej do rozmów – chociażby podczas wieczornej kąpieli.  Okazuje się, że mądre zaplanowanie miejsca dla dwóch osób w małej łazience nie musi być trudne! Zastosowanie w aranżacji kolekcji ceramiki KOŁO Style, umiejętnie pozwala wygospodarować przestrzeń dla każdego. Niecodzienne, asymetryczne umywalki z serii Koło STYLE z przedłużonym bokiem idealnie sprawdzają się jako półka na podręczne kosmetyki. Niewielkie rozmiary umywalek są na tyle uniwersalne, że  pozwalają zachować przestrzeń przy równoczesnym zachowaniu współczesnego designu. Nawet wisząca miska i podobny bidet nadają pomieszczeniu lekkości. Ciemna kolorystyka ścian i podłogi idealnie współgra z bielą ceramiki łazienkowej i dodatkowo wydobywa jej kolor. Atutem ceramiki łazienkowej z serii Koło STYLE jest również zastosowanie w niej technologii Rimfree, która wpływa na zwiększenie higieny w łazience – czy jest bowiem coś cenniejszego niż zdrowie i bezpieczeństwo drugiej osoby?
 
ŁazienkiABC.pl

W odcieniach szarości

W ostatnich miesiącach niezwykle popularnym rozwiązaniem jest wprowadzenie nieco skandynawskiego stylu  we wnętrza naszej łazienki – coraz częściej wybieranym rozwiązaniem jest wprowadzenie bieli w nasze wnętrza i przełamanie jej odcieniami szarości. Wszystko to sprawia, że łazienka nabiera przestrzeni i charakteru.  Daje  to również szerokie możliwości aranżacyjne pomieszczenia w jasnych odcieniach -  takie rozwiązanie sprawia, że pomieszczenie staje się optycznie większe. Polscy designerzy  rekomendują zestawienie serii Traffic z meblami w kolorze szarego dębu – dzięki temu zyskamy dużą przestrzeń do przechowywania kosmetyków. Pomysłowym rozwiązaniem są ustra z oświetleniem LED , które optycznie powiększają pomieszczenie i stwarzają przyjazny klimat, idealnie komponują się z przeszklonymi drzwiami kabiny prysznicowej Next.

Łazienka dla odważnych

Cenisz sobie indywidualizm w łazience i myślisz, że należysz do grona osób odważnych? To rozwiązanie będzie zatem idealne dla Ciebie! Nowoczesne rozwiązanie designerskie głosi, żeby kabina prysznicowa umieszczona została na środku łazienki – bez wątpienia wyznaczy to charakter całej aranżacji. Dzięki temu prostemu zabiegowi, pomieszczenie staje się eleganckim salonem kąpielowym. Surowość drewna zastosowanego w elementach stropu i ścian w połączeniu ze szkłem kabiny potęgują wrażenie bliskości z naturą. Armatura łazienkowa idealnie współgra z przestronnym jasnym pomieszczeniem i materiałami zastosowanymi do jego aranżacji.  Całość wnętrza zwyczajnie będzie zachwycać.
 
LazienkiABC.pl - inspiracje 2016

Warto pamiętać, że nowoczesny design w pomieszczeniach łazienkowych to tylko połowa sukcesu. Współczesna łazienka to także pomieszczenie w pełni funkcjonalne i wyposażone w nowoczesne rozwiązania technologiczne.  Tym samy, trendy w aranżacjach to nie tylko idealnie dopasowana kolorystyka i mnogość materiałów zastosowanych przy projektowaniu przestrzeni. To również, a może przede wszystkim, technologie użyte przy projektowaniu i produkcji ceramiki łazienkowej, dzięki którym łazienka stanie się miejscem nowoczesnym i przyjaznym dla użytkownika. Produkty marki KOŁO wykonane z najlepszej jakości materiałów, charakteryzują się również nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi.
 Jedną z technologii zasługujących na uwagę jest opatentowana technologia Rimfree, czyli pierwsze na rynku całkowicie bezkołnierzowe rozwiązanie w toaletach. To sprytne rozwiązanie pozwala zachować zdecydowanie większy poziom higieny w toalecie oraz wpływa na łatwiejsze utrzymanie jej w czystości. Sekret opatentowanej technologii tkwi w ukształtowaniu WC. Woda spłukująca misę jest precyzyjnie rozprowadzana po całym wnętrzu ceramiki. Dopełnieniem, które wpływa na jakość higieny w toalecie jest rozwiązanie Click2Clean KOŁO, dzięki któremu w łatwy i prosty sposób możemy utrzymać w czystości deski WC.

To tylko szybki przegląd po najbardziej aktualnych trendach łazienkowych roku 2016 – kolejne nowinki ze świata designu obiecujemy publikować z niegasnącą systematycznością!
 


POWIĄZANI PRODUCENCI