Ulubione
Taśma LED - idealna do ciekawych aranżacji!

Taśma LED - idealna do ciekawych aranżacji!


Łazienka jest pomieszczeniem, do którego aranżacji przykładamy coraz większą rolę. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ to właśnie także w łazience spędzamy coraz więcej czasu, nie tylko wykonując dane czynności higieniczne, ale również - po prostu relaksując się po ciężkim dniu. To jak wygląda łazienka, może sprzyjać odpoczynkowi, sprawiać że czujemy się w danym wnętrzu miło. Sposobów samej aranżacji jest naprawdę sporo i często jedynie wyobraźnia czy zasobność portfela wyznacza granice. W dzisiejszym wpisie chcemy podpowiedzieć w jaki sposób możemy wykorzystać w łazience taśmy LED. Zapraszamy do zapoznania się z poniższym wpisem!

Kiedy warto jest postawić na taśmy LED w łazience?

Oświetlenie jest niezwykle ważne w praktycznie każdym pomieszczeniu w domu, także w łazience. Ze względu na dość precyzyjne czynności, takie jak: golenie się, wykonanie makijażu i inne, niezbędne jest dobre oświetlenie. Bez różnicy czy chodzi zresztą o przestronną czy o małą łazienkę nigdy nie wystarczy tylko jedno światło sufitowe. Powinno być ono uzupełnione o kinkiety, punktowe punkty świetlne. Nikomu nie trzeba tłumaczyć jak ważną rolę odgrywa same światło. Wpływa przede wszystkim na funkcjonalność danego wnętrza, na atmosferę, ale i na ogólny wygląd.

Dzięki optymalnie wykorzystanemu oświetleniu możemy daną strefę uwypuklić, inną z kolei lekko ukryć. Jest to zabieg często stosowany przez projektantów wnętrz. W ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się taśmy LED. To właśnie dzięki nim można w ciekawy sposób podkreślić w łazience lustro, wannę, podkreślić walory wnęki

Warto wspomnieć, że ledowe taśmy to nie tylko dodatkowe oświetlenie, ale także i dekoracja wnętrza. Dobrze zamontowane, mają także wpływ na bezpieczeństwo użytkowania danego pomieszczenia, z tych względów właśnie tak często wykorzystywane są podczas aranżacji ciągów komunikacyjnych. Taśmy LED w łazience tak naprawdę sprawdzą się w wielu współczesnych aranżacjach, nie tylko tych nowoczesnych i minimalistycznych, ale także i w loftowych, boho, klasycznych.

 lustro LED

Wanna, lustro, sufit, wnęka - co najlepiej podkreślić taśmami LED?

Często taśmy LED spotkać można zamontowane w podwieszanych sufitach. Jest to ciekawe rozwiązanie, dzięki któremu nie trzeba będzie w łazience stosować już kinkietów czy punktów świetlnych, ponieważ taśmy spełniają tam funkcję oświetlenia dodatkowego. Nie tylko zresztą ważna jest ich ergonomia, ale również walory estetyczne. W przypadku podwieszanych sufitów można ułożyć z taśmy naprawę oryginalne wzory, zastosować dany rodzaj/kolor światła, który dodatkowo nada łazience ciekawego charakteru.

Ledowe paski sprawdzą się nie tylko na suficie, ale także jako dodatkowe podświetlenie lustra. Wybierając taką taśmę, należy jednak pamiętać, aby dobrze dopasować kolor oświetlenia łazienkowego, aby nie zmieniał i zniekształcał barwy skóry. Z pewnością dobrze prezentuje się także w oryginalny sposób wyodrębniona strefa mokra. Nawet w małych łazienkach zastosować można taśmy ledowe, które zamontowane w pobliżu wanny oddzielą ją wizualnie od reszty pomieszczenia. Dzięki odpowiednio dobranym kolorom ledów można uzyskać także efekt wizualny, który będzie miał wpływ na poczucie relaksacji i sprawi, że kąpiele w wannie będą jeszcze większą przyjemnością.

 taśma LED w łazience

Zalety ledów w łazience

Taśmy ledowe posiadają wiele zalet! Jedną z ważniejszych jest fakt, że się nie nagrzewają, dzięki temu, nawet w przypadku, gdy dotknie ich małe dziecko, nie dojdzie do przypadkowego oparzenia skóry. Poza tym cechuje je wyjątkowa trwałość. Charakteryzują się więc długą żywotnością i to przy niskim zużyciu energii.

Atutem jest także to, że można wybrać stopień jasności diod. Tym samym można dzięki nim tylko delikatnie podkreślić daną strefę, uwypuklić ją, lub wręcz sprawić, że taśmy ledowe będą funkcjonalnym dodatkowym oświetlaniem.

Na rynku znaleźć można nie tylko taśmy LED jednokolorowe, ale także i kolorowe. Może ona świecić w wybranym przez nas kolorze. Atutem jest także to, że kolor możemy zawsze zmienić w zależności od aranżacji, pory dnia czy po prostu własnych upodobań. Zmiany dokonuje się przy pomocy kontrolera taśmy, czyli małego pilota.

Dlaczego jeszcze warto postawić na taśmy LED? Przede wszystkim tego typu oświetlenie będzie dobrym rozwiązaniem do łazienek dużych, małych czy nieustawnych. Pasuje także do praktycznie każdej aranżacji. Poza tym montaż taśm LED, nie wiąże się z dosyć kosztowną przebudową instalacji elektrycznej. Taśmy posiadają taśmę klejącą, umieszczoną na spodzie - to właśnie dzięki niej montaż ich jest tak szybki i prosty. Tak samo jak zakup taśm LED - nie jest drogi.

 zalety taśm LED

Na co należy zwrócić uwagę wybierając taśmy LED do łazienki?

Tak jak w przypadku każdego produktu, który ma się znaleźć w łazience, niezwykle ważna jest jakość produktów. Najkorzystniej jest więc wybierając taśmy LED, które znajdują się w ofercie branżowych sklepów z oświetleniem, a nie w marketach. Łazienka jest specyficznym pomieszczeniem, w którym okresowo może pojawiać się wilgoć sięgająca nawet 70% czy spore wahania temperatury. Z tego względu taśmy LED, które się tam znajdą, szczególnie te montowane w pobliżu strefy mokrej powinny być wodoodporne.

W zależności od indywidualnych oczekiwań wybrać można nie tylko taśmy LED, ale także listwy ledowe.