Ulubione
Toaleta z lekkim przymrużeniem oka – postaw na ciekawe dodatki!

Toaleta z lekkim przymrużeniem oka – postaw na ciekawe dodatki!


Łazienka jest pomieszczeniem, które na przestrzeni lat zmieniło się pod względem wizualnym, ale także i funkcjonalnym. 15-20 lat temu było to miejsce, w którym wykonywane były dane czynności higieniczne. Dziś to właśnie w łazience spędzamy sporo czasu w ciągu dnia, to właśnie tam nie tylko myjemy się, ale i relaksujemy po ciężkim długim dniu.

Jest to namiastka domowego SPA, strefa komfortu, która może być urządzona na wiele sposobów, nie zawsze do końca poważnie, a właśnie z lekkim przymrużeniem oka. Jeśli chcesz się dowiedzieć czegoś więcej na temat możliwości aranżacyjnych, użycia ciekawych dodatków - zachęcamy do zapoznania się z poniższym wpisem!

Dodatki łazienkowe inspirowane wcześniejszymi epokami

Bardzo często współczesne łazienki są pomieszczeniami utrzymanymi w stylistyce nowoczesnej, minimalistycznej. Nie ma tam miejsca na zbyt dużą ilość dodatków. Niestety często pomieszczenia te są po prostu nudne. Z tego względu warto iść nieco pod prąd i użyć do ich aranżacji ciekawych dodatków.

Wybór dodatków jest ogromny, często zresztą te, które nie kojarzą się bezpośrednio z łazienką, mogą się tam najlepiej sprawdzić. Jednym z ciekawszych pomysłów jest użycie grafik, printów, które są inspirowane czasami PRL. Takie grafiki mogą być przekazem typowych dla tego okresu haseł, ale i wizualizacji. Grafiki tego typu cieszą się niezmierną popularnością. Nie muszą być to też przekazy, które bezpośrednio kojarzą się z łazienką, higieną etc., ale ogólne np. zabawne hasła społeczne.

Zaletą grafik w stylu PRL jest też ciekawa kolorystyka, oczywiście te, które są obecnie w sprzedaży zostały podkoloryzowane, ale dzięki temu są jeszcze bardziej ciekawe wizualnie i stanowią przyciągającą wzrok dekorację.

 dodatki do salonu kompielowego

Postaw na kolorowe dodatki!

Łazienka jest pomieszczeniem, które jest urządzane raz na kilka czy kilkanaście lat. Z tego względu płytki, czy poszczególne elementy wyposażenia powinny być jak najbardziej uniwersalne, ponadczasowe, po to, by po chwilowej modzie daną stylistyką, wnętrze nie stało się przestarzałym.

Warto jest jednak pokusić się o zakup dodatków, akcesoriów, które podobają nam się teraz, są zgodne z naszymi obecnymi upodobaniami, trendami. Warto też poprzez dodatki dodać wnętrzu nieco optymistycznego wydźwięku. Nie wszystko musi traktowane być dosłownie, a akcesoria kolorowe z pewnością będą miały wpływ na poprawę nastroju, korzystających z łazienki domowników.

Na rynku znajduje się szeroki wybór kolorowych dodatków łazienkowych. Mydelniczki, uchwyty na ręczniki, kubki na szczotki do zębów, zawieszki na papier toaletowy oraz po prostu gadżety łazienkowe mogą być zielone, niebieskie, czerwone, żółte, pomarańczowe. Kolor ma ogromny wpływ na nasze odczucia, z tego względu warto jest się też zapoznać z ich znaczeniem przed zakupem kolorowych dodatków. Kolor pomarańczowy, żółty będzie dodawał pozytywnej energii, zielony wyciszał, ale i przywoływał na myśl zielone łąki, wiosenne krajobrazy itp.

Pomimo dużej różnorodności kolorystycznej, w ostatnich sezonach dużym zainteresowaniem cieszą się czarne dodatki łazienkowe. Nie muszą być one nudne, eleganckie i surowe. Producenci czarnych akcesoriów prześcigają się w pomysłach na najciekawsze i często zaskakujące produkty. Przykłady można mnożyć, chociaż do tych, które oglądane są z lekkim uśmiechem na ustach są czarne szczotki do WC oraz uchwyty na papier toaletowy.

Szczotki mogą przypominać dużą wiśnię, kaktus, Oscara, śmiesznego flaminga, czy rewolwer. Nie sposób wręcz wymienić wszystkich inspiracji, które dostępne są na rynku. W przypadku zawieszek na papier toaletowy królują owce, gdzie składnikiem “wełny” są właśnie rolki z papieru toaletowego. W przypadku tych dodatków jedynie wyobraźnia jest jedynym ograniczeniem.

 

Zabawne dodatki łazienkowe dla dzieci

Nie od dziś wiadomo, że dzieci uwielbiają różne gadżety, które przedstawiają ich ulubione postaci z bajek, są kolorowe, zabawne. Różnego typu akcesoria, które wykonane są w ciekawy sposób, mogą wręcz zachęcić dziecko do wykonywania danych czynności higienicznych.

Dużym zainteresowaniem cieszą się zawieszki na szczoteczki do zębów, które to zazwyczaj można mocować przy pomocy przyssawki do płytek. Do wyboru są także ciekawe kubeczki na szczotki do zębów, czy wyciskacze do pasty do zębów. Mówiąc o dodatkach łazienkowych nie sposób pominąć ręczniki, które dostępne są w różnorakiej kolorystyce, mogą posiadać postaci z bajek, ale i śmieszne motywy.

Dla dzieci ważne są też zabawki, którymi mogą po prostu pobawić się podczas kąpieli. Jednym z bardziej popularnych i już wręcz kultowych są żółte kaczuszki.

 nowoczesne dodatki łazienkowe

Zabawne elementy łazienkowego wyposażenia

Urządzając łazienkę można pokusić się o wybranie do wnętrza ciekawych, niesztampowych akcesoriów łazienkowych, o których wspomnieliśmy powyżej. Można iść o krok dalej i postawić na poszczególne elementy wyposażenia, które odbiegają od przyjętych standardów. W tej kwestii z pewnością wygrywają deski sedesowe, które nie tylko mogą być kolorowe, ale także swoim wyglądem przypominać pianino, posiadać zatopione w masie tworzywowej żyletki lub pinezki. Są także deski WC, które posiadają printy ze zdjęciami śmiesznych zwierzaków czy danych motywów.

Prawdziwym hitem jest papier toaletowy, który posiada jakieś grafiki, motywy. Producenci tego rodzaju papieru co chwilę poszerzają swoją ofertę i z tego względu można nie tylko kupić papier, który będzie odpowiedni na co dzień, ale i taki, z którego pomocą będzie można nadać łazience odświętnego charakteru. Ciekawe elementy wyposażenia znaleźć można także u producentów chodniczków toaletowych czy zasłon prysznicowych.

Wybór zabawnych gadżetów, dodatków łazienkowych jest ogromny! Z ich pomocą można odświeżyć nieco swoje łazienkowe wnętrze, sprawić, że korzystanie z niego będzie wywoływało uśmiech na twarzy. Warto dodać, że taka aranżacja nie jest droga i bardzo prosta do przeprowadzenia, chociażby z tego względu raz na jakiś czas warto zdecydować się na zmianę tradycyjnych elementów wyposażenia, na te zabawne.POWIĄZANI PRODUCENCI