Ulubione
Top 10 produktów dla aranżacji czarnej łazienki!

Top 10 produktów dla aranżacji czarnej łazienki!


Już od dawna wiadomo, że kolory jakimi się otaczamy, mają na nas określony wpływ. Tak naprawdę każdy czuje się dobrze w innej kolorystyce. Kolor jest istotny nie tylko podczas doboru ubrań, ale także i podczas aranżacji wnętrz. Łazienka ze względu na swoją specyfikę powinna być zaaranżowana w taki sposób, by rano kolorystyka jej delikatnie nas pobudzała i wprowadza w dobry nastrój, z kolei by wieczorem wprowadziła w atmosferę wyciszenia.

W dzisiejszym wpisie chcemy przybliżyć tematykę związaną z łazienkami, w których przeważa czerń, lub w których znajdują się poszczególne elementy wyposażenia w takiej kolorystyce. Podpowiemy na jakie produkty, warto jest się zdecydować, a które nie są zbyt praktyczne. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat aranżacji łazienek w czerni - koniecznie zapoznaj się z naszym dzisiejszym wpisem!

Czarne baterie łazienkowe - hit czy kit?

Tak naprawdę utarło się już, że łazienki to pomieszczenia przede wszystkim jasne. Biel kojarzona jest ze sterylnością, higieną, czystością. Nie zawsze i nie każda łazienka musi wyglądać tak samo, szczególnie, że producenci armatury łazienkowej posiadają w swoich ofertach baterie, które dostępne są w różnej kolorystyce. Od kilku sezonów prawdziwym hitem sprzedażowym są czarne baterie do łazienki. Nie ma się czemu dziwić, bo właśnie te elementy łazienkowej przestrzeni mogą znacznie zmienić jej charakter. Czarne baterie łazienkowe nie muszą znajdować się tylko i wyłącznie w łazienkach, w których dominuje czarna kolorystyka, równie dobrze mogą być po prostu kontrapunktem kolorystycznym dla bieli, szarości.

Decydując się na zakup czarnych baterii łazienkowych, należy wziąć jednak pod uwagę kilka parametrów. Przede wszystkim najkorzystniej jest wybrać modele, pochodzące od znanych i sprawdzonych producentów armatury. Czarne baterie łazienkowe renomowanych firm takich jak: Kohlmann, Kludi, Omnires, KFA czy Deante znajdują się w ofercie naszego sklepu internetowego. To właśnie one nie tylko zachwycają swoją estetykę, ale także i wysoką jakością wykonania oraz parametrami, dzięki którymi są to produkty trwałe, wytrzymałe, odporne na wiele niekorzystnych czynników.

 

Czarne kabiny prysznicowe

Wśród czarnych elementów wyposażenia jako pierwsze pojawiły się czarne baterie łazienkowe, krótko po nich na rynku zadebiutowały kabiny prysznicowe z czarnymi profilami. Od samego początku wzbudziły niemałe zainteresowanie. Nie ma się czemu dziwić, bo czarne kabiny prysznicowe zachwycają swoją oryginalna estetyką. Są z jednej strony wyjątkowo eleganckie, z drugiej niesztampowe, wychodzące poza utarte już schematy.

W końcu kabiny nie muszą mieć tylko i wyłącznie chromowanych profili, a mogą być elementem nie tylko funkcjonalnym, to jeszcze dekoracyjnym. Czarne kabiny prysznicowe idealnie pasują do łazienek do loftowych czy ultranowoczesnych. Trafiają w gusta osób, które chcą by ich łazienka była jedyna i niepowtarzalna.

Obecnie wielu producentów kabin prysznicowych posiada modele, które mają czarne profile. Na wyróżnienie zasługują czarne kabiny Radaway, New Trendy czy Deante.

 

Czarne wanny, miski WC, umywalki…

Nie tylko sporym zainteresowaniem cieszą się czarne baterie czy czarne kabiny prysznicowe. Elementów wyposażenia łazienkowego w tym właśnie kolorze jest znacznie więcej. Na rynku bez problemu znaleźć można czarne wanny, umywalki, ale i miski WC, które okazały się produktami budzącymi chyba najwięcej kontrowersji. Miski WC pomimo danej aranżacji kojarzona jest z kolorem białym. Trzeba przyznać, że czarne miski WC są odważnym rozwiązaniem, które jednak z każdym sezonem cieszy się większym zainteresowaniem. Tego typu elementy ceramiki sanitarnej przyciągają uwagę i wpisują się w dany charakter przestrzeni. Sprawdzą się zarówno w łazienkach nowoczesnych, jak i loftowych.

Czarne wanny to przede wszystkim modele wolnostojące. Spośród tych, które obecnie oferują nam producenci, znajdują się modele które są czarne także w środku i takie, które są czarne tylko na zewnątrz, w środku są np. białe lub złote, szare.

Czarne umywalki są produktami, które jako jedne z pierwszych pojawiły się na rynku w tej właśnie kolorystyce. Mówiąc o czarnych umywalkach ma na myśli zazwyczaj modele nablatowe np. w kształcie misy. Warto wspomnieć także o tym, że czarne umywalki mogą być wykonane z różnych materiałów. Mogą być to umywalki ceramiczne, ale równie dobrze szklane, tworzywowe, a nawet i metalowe.

 

Czarne elementy wyposażenia w łazience - plusy i minusy

Wiele osób podkreśla, że czerń w łazience nie jest dobrym pomysłem. W zbyt dużej ilości kolor ten może zacząć przygnębiać, a także powodować, że łazienka wygląda na dużo mniejszą. Z pewnością cała czarna łazienka nie jest dobrym rozwiązaniem dla małych wnętrz. Jednak nie zawsze wszystko musi być monochromatyczne. Często wystarczy do wnętrza wprowadzić kolor pod postacią właśnie danych dodatków, elementów wyposażenia, by łazienkowe wnętrze nabrało zupełnie innego charakteru.

Czarna bateria, umywalka, kabina będzie ciekawym kontrapunktem kolorystycznym dla jasnego tła, dla białych czy szarych płytek. Czerń jest też nie tylko kolorem przygnębiającym, ale także i takim, który kojarzy się z czymś ekstrawaganckim, a także i eleganckim. Z tego względu z użyciem czarnych elementów wyposażenia, można stworzyć przestrzeń, która będzie zachwycała estetyką!

Wybierając jednak poszczególne elementy w kolorze czarnym, należy pamiętać o tym, że nie wszystkie z dostępnych na rynku są wysokiej jakości. Dotyczy to przede wszystkim baterii łazienkowych. Kupując tego typu produkty “no name” w przypadkowych marketach, można liczyć się z tym, że nawet po krótkim czasie użytkowania wierzchnia czarna powłoka, może ulec uszkodzeniu, zacząć odchodzić i wyglądać mało estetycznie.POWIĄZANI PRODUCENCI