Ulubione
Trend na czerń! - Poznaj czarne kabiny Radaway!

Trend na czerń! - Poznaj czarne kabiny Radaway!


Zdawać by się mogło, że moda dotycząca aranżacji łazienek nawiązywała już niemal do wszystkiego. Co jakiś czas pojawią się nowe elementy wyposażenia, w trendach jest inna kolorystyka, ale i funkcjonalność danych produktów. Wszystko dlatego, ponieważ współczesna łazienka to nie tylko miejsce, w którym wykonujemy poszczególne czynności higieniczne, ale także nasza prywatna strefa SPA, w której oprócz ergonomii istotna jest estetyka.

W ostatnich sezonach zauważyć było można, że producenci z branży łazienkowej postawili na produkty w kolorze czarnym. Czarne baterie, elementy ceramiki sanitarnej czy meble królowały we wnętrzarskich rankingach, jednak dopiero czarne kabiny prysznicowe zdobyły szturmem rynki na całym świecie. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na ich temat, poznać zalety czarnych kabin oraz parametry, na które należy zwrócić uwagę przed wyborem optymalnego modelu - koniecznie zapoznaj się z naszym dzisiejszym wpisem!

Nowoczesne kabiny z czarnymi profilami

Aranżując czy modernizując łazienkę, jesteśmy zmuszeni podjąć wiele decyzji, które nie zawsze należą do łatwych. Jedną z istotniejszych, jest ta dotycząca zakupu kabiny prysznicowej bądź wanny. Nie ma jednej dobrej odpowiedzi dotyczącej tego, co jest lepsze. Wiele zależy bowiem od indywidualnych preferencji, od wielkości łazienki, jej ustawności oraz charakteru aranżacji. Coraz częściej w domach Polaków znajdują się kabiny prysznicowe.

Użytkownicy ich doceniają nie tylko to, że zajmują dużo mniej miejsca od wanien, ale także i to, że można korzystać z nich szybko, a także to, że pasują do wielu nowocześnie zaprojektowanych wnętrz. Dużym zainteresowaniem cieszą się kabiny otwarte Walk - in oraz takie, które mają cienkie profile. Prawdziwą rewolucją było wprowadzenie przez firmę Radaway kabin prysznicowych z czarnymi profilami, które to ze względu na nietypowy, wręcz zaskakujący design szybko zyskały duże grono zwolenników. Dzięki temu, że w przypadku tych kabin profile są czarne - sama kabina prezentuje się zupełnie inaczej. Jest dekoracją wnętrza, w jakim się znajdzie. Jest też elementem, na który zwraca się uwagę po wejściu do łazienki.

 Radaway kabina czarna

Do jakich aranżacji pasują czarne kabiny prysznicowe?

Gdy tylko czarne kabiny pojawiły się na rynku, eksperci, projektanci czy dekoratorzy podkreślali, że modele te sprawdzą się najlepiej w łazienkach loftowych, industrialnych. Oczywiście - czarne profile idealnie wpisują się w charakter takich aranżacji, jednak nie tylko! Tak naprawdę są to modele, które będą prezentowały się dobrze w praktycznie każdej łazience. W tych klasycznych, jasnych mogą być ciekawym dodatkiem i kontrapunktem kolorystycznym dla białych mebli, jasnych płytek i chromowanych dodatków. Mogą być także uzupełnieniem łazienek, w których kolorem dominującym jest czerń.

Czarne kabiny i inne czarne elementy łazienkowego wyposażenia mogą sprawdzić się w wielu stylistykach, jednak trzeba przyznać, że szczególnie dobrze prezentują się razem z płytkami drewnopodobnymi, betonami, szarościami. Są to elementy wyposażenie, które ze względu na wygląd sprawdzą się w pomieszczeniach, które utrzymane są w stylistyce nowoczesnej, minimalistycznej, loftowej, ale i klasycznej. Nie będą natomiast dobrym wyborem - w łazienkach skandynawskich czy retro.

Warto wspomnieć także o tym, że czarne kabiny prysznicowe, które obecnie dostępne są na rynku, mogą znacznie różnić się od siebie. Niektóre posiadają tylko delikatny profil w kolorze czarnym, inne szerokie ramy, jeszcze inne na tafli szkła mają czarną kratę - różnej wielkości. Wybór jest naprawdę spory.

 kabina Radaway czarna

Czarne kabiny z brodzikiem czy bez?

Obecnie dużym zainteresowaniem i popularnością cieszą się kabiny prysznicowe bez brodzika. W ich przypadku montuje się je bezpośrednio na posadzce, a odpływ znajduje się w podłodze. Zastosowanie odpływów liniowych ma wiele zalet. Przede wszystkim dzięki temu te same płytki podłogowe mogą znaleźć się także i w miejscu brodzika. Samo wejście do kabiny prysznicowej nie jest związane z pokonaniem progów, barier.

Z tego względu kabiny te polecane są szczególnie wtedy, gdy użytkownikami ich są osoby starsze, niepełnosprawne lub takie, które mają problem z motoryką. Nie zawsze jednak postawienie na kabinę prysznicową bez brodzika jest możliwe i dobre.

W wielu modernizowanych łazienkach, ze względu na wysokość stropu, zastosowanie odpływu liniowego nie jest możliwe. Myśląc o aranżacji łazienki, należy przemyśleć wszystkie funkcje, jakie to pomieszczenie ma pełnić. Gdy wśród domowników są małe dzieci, korzystniej jest posiadać kabinę z brodzikiem, i to takim, w którym dzieci mogą się wykąpać i pobawić.

 

czarny profil kabiny

Na co zwrócić uwagę wybierając kabinę prysznicową?

Na rynku znajduje się obecnie ogromny wybór kabin prysznicowych! Chcąc wybrać najlepszą, można wręcz pogubić się w gąszczu ofert. Wiele osób kupuje „oczami”. Kieruje się głównie estetyką, odpowiednim designem, rozmiarem, ale także i niską ceną. Należy uzmysłowić sobie, że łazienkę remontuje się zazwyczaj raz na kilka, nawet kilkanaście lat. Z tego względu opłacalny jest wybór tylko produktów dobrych, sprawdzonych, pochodzących od solidnych producentów.

Decydując się na zakup dobrej kabiny prysznicowej, należy zwrócić uwagę na kilka podstawowych parametrów. Pierwszym jest szkło, czyli główny element, z które składa się kabina. Szkło powinno mieć odpowiednią grubość np. 5-6 mm. Powinno być hartowane, dzięki temu nawet podczas przypadkowego zbicia, szkło nie zrobi krzywdy, ponieważ rozpadnie się na wiele, małych elementów.

Jeśli działanie kabiny oparte jest na rolkach, suwakach czy zawiasach - trzeba sprawdzić jakość tych elementów. To właśnie bowiem one najczęściej ulegają uszkodzeniom. Korzystniej jest wybrać kabinę, która posiada specjalną powłokę ochronną. Powłoki tworzą na powierzchni warstwę hydrofobową, dzięki czemu czyszczenie jej nie zajmuje dużo czasu. Wybierając kabiny prysznicowe Radaway - ma się pewność, że posiada się produkt najwyższej jakości!POWIĄZANI PRODUCENCI