Ulubione
Wielki wybór wanien Ravak

Wielki wybór wanien Ravak


Wielki wybór wanien

Wanna jak każdy inny element wyposażenia łazienki może przysporzyć prawdziwego kłopotu podczas jej wybierania. Mnogość kształtów, wymiarów, a nawet użytych kolorów potrafi skutecznie zniechęcić do dalszych łazienkowych zakupów. Wszystkiemu można jednak zaradzić. Wystarczy choćby na chwilę zerknąć na nasze krótkie porównanie poszczególnych typów wanien, żeby wybrać najlepszą dla siebie.
Prawdą jest, że jednym z głównych czynników decydujących o wyborze wanny są upodobania wybierającego. Z tym nie możemy się spierać, ale pamiętać trzeba, że niemniej ważnym aspektem, który trzeba wziąć pod uwagę jest wielkość posiadanej łazienki. To właśnie ilość metrów kwadratowych wolnej przestrzeni, którą dysponujemy może w znaczącym stopniu wpłynąć na to, czy w naszym domu lub mieszkaniu swoje miejsce znajdzie wanna prostokątna lub asymetryczna. A przecież na tym możliwości się nie kończą.

Warto wiedzieć, że najczęściej spotykanym materiałem, z którego wykonane są współczesne wanny jest akryl sanitarny. Jego główne cechy to zatrzymywanie ciepła, przyjemna w dotyku powierzchnia oraz łatwość utrzymania w czystości. Zanim zdecydujemy się na zakup konkretnej wanny warto dokładnie sprawdzić rozmieszczenie otworu odpływowego i przelewowego, tak by nie przeszkadzały nam one podczas kąpieli. Także sposób montażu baterii powinien zwrócić naszą uwagę. Jednak niezależnie od tego, czy będzie to bateria zamontowana na brzegu wanny lub na ścianie, ważna jest wygoda w jej użytkowaniu.

W przypadku wyboru określonego już typu wanny dobrze jest mieć świadomość, która wanna będzie dla nas najlepsza. Dla przykładu prostokątny kształt to absolutna klasyka zawarta w pięknej, bo tradycyjnej formie. Dzięki prostocie i uniwersalności pozwoli na dopasowanie konkretnego modelu do naszych możliwości i potrzeb. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku wanien owalnych, które jako ponadczasowe i niezaprzeczalnie funkcjonalne mają jedną znaczącą przewagę nad ich prostokątnymi siostrami. Zawsze będą zwracać na siebie uwagę. Szczególnie jeśli wanna taka ustawiona zostanie na środku łazienki. Wanny narożne pozwolą za to zaoszczędzić wiele cennej przestrzeni, a dodatkowo wyposażone w wygodne siedziska i pomocne uchwyty zapewnią prawdziwy komfort płynący z przebywania w jej towarzystwie. Ostatnia, choć ani trochę najmniej atrakcyjna będzie wana asymetryczna. Łączy ona wszystkie zalety wanny narożnej, a ponadto może zagwarantować niebanalny wygląd i ogromną przestrzeń do kąpieli.

Godnym rozważania dodatkiem w przypadku wanien mogą się stać parawany lub kabiny nawannowe. Piękna i komfortowa wanna wzbogacona o funkcję prysznica to przecież wiele więcej niż tylko wanna, prawda?

 
na podstawie: www.kolo.com.pl


PRODUKTY Z ARTYKUŁU

Wanna narożna 140x105 lewa Rosa I RAVAK CI01000000 snowwhite
 
Wanna narożna 150x105 lewa Rosa II RAVAK CK21000000 snowwhite
 
Wanna narożna 140x140 cm Gentiana RAVAK CF01000000 snowwhite
 
Wanna narożna 150x75 lewa Avocado RAVAK CT01000000 snowwhite
 
Wanna narożna 150x100 lewa Asymmetric RAVAK C441000000 snowwhite
 
POWIĄZANI PRODUCENCI
POWIĄZANE KATEGORIE
  1. Wanny
  1. Płytki ceramiczne
  2. ITT Ceramic