Ulubione
Wiosenna łazienka, czyli aranżacja w kolorze soczystej zieleni!

Wiosenna łazienka, czyli aranżacja w kolorze soczystej zieleni!


Łazienka może być urządzona na wiele sposobów, chociaż obserwacje rynku, pokazują, że Polacy najchętniej wybierają do aranżacji jasną kolorystykę. Królują biele, szarości, beże. Coraz więcej osób decyduje się też wykończenie wnętrza w kolorze czarnym. Niewiele mówi się natomiast o łazienkach wiosennych, w których pojawia się soczysta zieleń. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat - koniecznie zapoznaj się z naszym poniższym wpisem. Zapraszamy!

Łazienka w zielonym kolorze - jak ją ciekawie urządzić?

Eksperci od projektowania wnętrz podkreślają, że łazienkę urządza się raz na kilka czy kilkanaście lat. Z tego względu warto jest wybrać uniwersalne elementy wyposażenia, a także i postawić na kolorystykę, która nie znudzi, nie wyjdzie z mody za kilka sezonów. Między innymi z tych względów łazienki często są białe. Jednak tak naprawdę to domownicy powinni czuć się w swojej łazience dobrze. Obecnie wybór kolorystyki, faktur, wzorów jest tak ogromny, że jedynie wyobraźnia i zasobność portfela jest w wielu przypadkach jedynym ograniczeniem. Nie szkodzi więc nic na przeszkodzi, by urządzić łazienkę także w kolorze soczystej zieleni.

Kolor zielony od niepamiętnych czasów kojarzony jest z naturą, przyrodą. Ogólnie kolor zielony oznacza rodzącą się przyrodę, wzrost, płodność. Nie bez znaczenie jest też to, że w wielu krajach kolor zielony oznacza szczęście. Obecnie kolor zielony symbolizuje wszystko to co jest związane z ekologią. Przebywanie w miejscach, w których występuje kolor zielony uspokaja, regeneruje siły witalne, ma pozytywny wpływ na samopoczucie. Z tych też względów zresztą często to właśnie w szpitalach czy szkołach ściany są właśnie pomalowane na zielono.

Samych odcieni zieleni jest mnóstwo. Jedne są inspirowane soczysta, świeżą i młodą trawą, inne wpadają w brązy, jest to tzw zgniła, ciemna zieleń, są też odcienie bardzo jasne, które są na granicy koloru zielonego i żółtego. Za aranżacją łazienki w kolorze zielonym z pewnością przemawia fakt, że kolorystykę tą można z łatwością połączyć z różnymi materiałami czy kolorami. W ostatnich latach zieleń odgrywa coraz większą rolę w wystroju wnętrz i nie chodzi tylko o detale, ale o całe pomieszczenia, które są wypełnione różnymi odcieniami zieleni.

zielone meble

Wiele osób jest znudzonych już wszechobecnymi szarościami, bielami i stonowaną kolorystyką, która dla nich jest nijaka. Korporacje, duże aglomeracje miejskie, nowinki technologiczne sprawiają, że wbrew pozorom człowiek coraz bardziej dąży do kontaktu z naturą, potrzebuje go a jest to wyrażone, chociażby w kolorystyce w jakiej urządzone są wnętrza.

Zielona łazienka z pewnością klimatem i charakterem nawiązuje do domowego SPA. Miejsca, w którym nie tylko wykonuje się dane czynności higieniczne, ale także i przestrzenią, w której można się zrelaksować, odprężyć i za której drzwiami można zostawić problemy i stresy codziennego dnia. Więcej na temat łazienki w stylu SPA pisalismy w jednym z naszych poprzednich artykułów: https://www.lazienkiabc.pl/Artykuly/Lazienka-w-stylu-SPA-1904.html

szafka pod umywalkę zielony mat

 

Zielona łazienka - jak łączyć kolory?

Od samego początku pragniemy zauważyć, że zieleń jest kolorem neutralnym. Zaliczany jest do tzw. ponadczasowych kolorów bazowych. Tym samym nie ma obow do stosowania zieleni, nawet w większej ilości. Ważne jest jednak odpowiednie dobranie odcieni, a także zestawienie go z innymi barwami czy materiałami, które znajdą się w łazience.

Oczywiście hitem ostatnich sezonów jest butelkowa zieleń, ale coraz chętniej wybierane są barwy żywe, jaśniejsze, soczyste. Każdy odcień w łazience może prezentować się wyjątkowo, ciekawie, inspirująco. Kluczem do sukcesu jest oczywiście odpowiednie zestawienie elementów wyposażenia innej kolorystyki. Jak wiadomo zieleń, szczególnie ta butelkowa ciekawie wygląda w towarzystwie żółtego złota. Natomiast każdy odcień zieleni dobrze komponuje się z naturalnymi materiałami i oświetleniem (najlepiej żółtym). Czym zieleń jest bardziej intensywna, tym reszta kolorystyki powinna być bardziej stonowana. soczysta zieleń dobrze prezentuje się w towarzystwie różnych odcieni szarości, od jasnych po ciemne.

Kolor zielony dobrze prezentuje się także w połączeniu z brązami. We wnętrzu takim prócz drewnianych elementów znaleźć się mogą także elementy wyposażenia szklane, metalowe, bambusowe, elementy z wikliny. Oczywiście w łazience, która ma nawiązywać swoją estetyką do natury nie powinno zabraknąć naturalnych roślin. Może być to tylko jedna duża monstera ustawiona w rogu albo specjalna półka, na której mogą znaleźć się rośliny o różnym wybarwieniu, od jasnej po ciemną zieleń.

Wciąż niewiele osób wykorzystuje naturalną roślinność do swoich aranżacji. A to właśnie rośliny potrafią wprowadzić do pomieszczenia, jakim jest łazienka wyjątkowy klimat i sprawić, że poczujemy się tam, jak w prawdziwym SPA. Rośliny zresztą nie są propozycją tylko dla osób, które mają w łazience okno. Są też dobrym rozwiązaniem dla osób, które okna w łazience nie mają. W takim przypadku trzeba jednak wybrać rośliny, które lubią zacienione miejsca.

 jasno zielona łazienka

Zieleń w różnych stylach aranżacyjnych

Zieleń jest kolorem dość uniwersalnym. Z jej pomocą można urządzić wnętrze ciekawe, niesztampowe, takie w którym będzie można z przyjemnością odpocząć po ciężkim dniu. Zielona może być zarówno łazienka nowoczesna, minimalistyczna, klasyczna, a nawet i loftowa. Wszystko zależy bowiem od odcienia koloru zieleni, jej intensywności oraz umiejętnego połączenia wszystkich kolorów wnętrza. Jeśli obawiamy się nadmiaru zieleni w łazience, można na początek postawić na zaakcentowanie jednej ściany, np ściany prysznicowa czy całej strefy umywalki, ściany za wanną.

Mogą być to zarówno zielone małe płytki imitujące cegłę, a także duże płytki w kolorze głębokiej zieleni. Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie tapety, na której znajdą się zielone liście lub inne motywy w tej kolorystyce, które są obecnie niezwykle modne.PRODUKTY Z ARTYKUŁU

 
Besco FLOO Szafka podumywalkowa 60x50x40 SUF-654-ZCL w/lewy u/czarny zielona
 
Bateria umywalkowa uchwyt patyk Tres STUDY EXCLUSIVE 26290301TVE zielona
 
Bateria umywalkowa Tres STUDY EXCLUSIVE 26290403TVE zielona
Na zamówienie
Nowość
Bateria umywalkowa Tres STUDY E...Bateria umywalkowa Tres STUDY EXCLUSIVE 26290403TVE zielona
1430,00 PLN1787,19 PLNOszczędzasz 19%
 
POWIĄZANI PRODUCENCI