Ulubione
Współczesna łazienka, czyli jaka?

Współczesna łazienka, czyli jaka?


Łazienka niegdyś była pomieszczeniem, w którym przeprowadzano zabiegi higieniczne, ewentualnie służyła jako miejsce, w którym można wywiesić pranie czy je zrobić. Estetyka łazienki kiedyś nie miała zbyt dużego znaczenia. Ze względu na mały wybór i ilość materiałów wykończeniowych, były to miejsce nieciekawe, które przede wszystkim miały spełniać swoje funkcje. Dziś wygląda to zupełnie inaczej. A współczesna łazienka jest nie tylko funkcjonalna, ale i dzięki ciekawemu designowi oraz odpowiednio dobranym elementom wyposażenia jest strefą, w której można się zrelaksować i odpocząć po ciężkim dniu.

Łazienka minimalistyczna czy inspirowana naturą?

Na przestrzeni lat powstało wiele trendów aranżacji wnętrz. Pomimo dużej różnorodności łazienki minimalistyczne czy takie inspirowane naturą wciąż cieszą się największym zainteresowaniem.


Łazienki nowoczesne, w których minimalizm odgrywa główną rolę są przede wszystkim uporządkowane. Nie ma w nich miejsca na zbyt dużą ilość dekoracji. Często jedynym elementem, który spełnia funkcję ozdobną jest bateria. W łazienkach minimalistycznych baterie zazwyczaj montowane są podtynkowo. Im mniej elementów zewnętrznych tym lepiej. Ceramika sanitarna to: podwieszane miski WC  i bidety, proste wanny czy kabiny prysznicowe z niskim brodzikami lub pozbawione ich. Uzupełnieniem wnętrza są meble, które nie posiadają ozdobnych uchwytów, szafki zazwyczaj wykończone na wysoki połysk. Dzięki odpowiednio dopasowanym elementom wyposażenia, nowoczesne aranżacje są harmonijne, a także wyglądają na większe, niż w rzeczywistości. Największym zarzutem takich projektów jest surowy charakter, który nie zawsze sprzyja relaksacji.


Łazienki inspirowane naturą cieszą się wciąż sporym zainteresowaniem. Często są to wnętrza nowoczesne, które zostały „ocieplone” drewnianymi dekorami. Drewno jest materiałem szlachetnym, które jest modne praktycznie od zawsze. Oczywiście drewno naturalne nie jest tanie, a także nie zawsze jest praktyczne. Do łazienek najlepiej nadaje się egzotyczne, które jest szczególnie odporne na działanie wilgoci. Można też zdecydować się na meble do łazienki, które posiadają drewniane dekory, łudząco przypominające te naturalne. Cena za nie jest przystępna a także nie musimy obawiać się o ich funkcjonalność. Zamiast kosztownej drewnianej podłogi, można zastosować płytki drewnopodobne. Dziś praktycznie wszyscy wiodący producenci ceramiki, mają je w swojej ofercie. Uzupełnieniem takiej aranżacji jest roślinność. O ile mamy tylko taką możliwość warto postawić na prawdziwe kwiaty, czy ozdobne trawy, które są dedykowane łazienkom. W przypadku, gdy nie ma takiej możliwości, można zakupić sztuczne dodatki przypominające naturalne.PRODUKTY Z ARTYKUŁU

Roca VICTORIA BASIC Umywalka z szafką Unik 60 cm A855854422 brzoza
 
KFA FAN BRUN Szafka pod umywalkę 50 cm 1695-214-150
Wysyłka w 24h
Outlet
KFA FAN BRUN Szafka pod umywalk... KFA FAN BRUN Szafka pod umywalkę 50 cm 1695-214-150
225,00 PLN 257,07 PLN Oszczędzasz 12%
 
Szafka podumywalkowa 85 cm Comad DECO 821
 
Cersanit LARA Szafka z umywalką 80 cm COMO S801-154-DSM orzech
 
Cersanit CREA Szafka z umywalką 100 cm S801-290 dąb
 
Cersanit CREA Szafka z umywalką 60 cm S801-288 dąb
 
Cersanit CREA Szafka z umywalką 80 cm S801-289 dąb
 
Cersanit CREA Szafka z umywalką 40 cm S801-286 dąb
 
POWIĄZANI PRODUCENCI