Wybieramy armaturę do nowoczesnej łazienki!

2019-03-04
Wybieramy armaturę do nowoczesnej łazienki!
Weronika Sosnowska zdjecie
Weronika Sosnowska
Wybieramy armaturę do nowoczesnej łazienki!

Wybieramy armaturę do nowoczesnej łazienki!

2019-03-04

Każda łazienka składa się z wielu elementów. Każdy z nich jest ważny i ma wpływ nie tylko na estetykę, ale co najważniejsze – na funkcjonalność tego miejsca. Planując wyposażenie łazienki większość z nas w pierwszej kolejności myśli o kolorystyce płytek, o tym czy ma się znaleźć tam wanna czy może kabina prysznicowa. Często wybór baterii łazienkowych zostawiony jest na koniec – a to właśnie one we współczesnych, minimalistycznych wnętrzach są nie tylko niezwykle funkcjonalne, ale także często są jedyną ozdobą łazienkowej aranżacji.Nowoczesne technologie w łazience

Jednymi z elementów, na które musimy zwrócić uwagę wybierając armaturę łazienkową są technologię. To od nich bowiem w dużej mierze zależeć będzie nie tylko to, ile zużyjemy wody podczas codziennego użytkowania, ale także to czy baterie będą bezproblemowe podczas czyszczenia i pielęgnacji.

Baterie łazienkowe topowych producentów posiadają wiele udogodnień. Niektóre pokryte są specjalną powierzchnią, dzięki której pozostają lśniące i odporne na wiele negatywnych czynników zewnętrznych, nawet przez wiele lat. Deszczownice czy rączki natrysku, powinny posiadać specjalne gumowe wypustki, które to zabezpieczają dysze przed kamiennymi osadami. Baterie powinny posiadać wysokiej klasy głowice ceramiczne, dzięki którym pracują płynnie i bez zarzutów.

Każdy model baterii łazienkowych powinien zostać wyposażony w technologię, która ma wpływ na zmniejszenie zużycia wody. Mogą być to zwykłe aeratory, które założone na końcu wylewki napowietrzają wodę i w rezultacie zużywamy jej po prostu mniej. Mogą być to wszelkiego typu ograniczniki przepływu a także termostaty. Opcji jest wiele i każdy może wybrać najbardziej pasującą dla siebie.Jednolita armatura i dodatki łazienkowe

Wybierając baterie do łazienki powinniśmy postawić na modele, które będą do siebie pasowały pod względem stylistyki. Współczesna łazienka jest często minimalistyczna i jedynymi elementami dekoracyjnymi są właśnie baterie. Najkorzystniej jest wybrać takie pochodzące z jednej linii produktowej. Spójny design baterii będzie miał wpływ na jednolity charakter wnętrza.

Wybierając baterię do łazienki warto postawić na takie, które cechuje ponadczasowość designu. Łazienka jest pomieszczeniem, które remontowane jest statystycznie raz na kilkanaście lat. Proste formy baterii sprawią, że będą one prezentowały się dobrze tak samo dobrze dziś, jak i za kilka lat.

WIĘCEJ W KATEGORII Armatura prysznicowa

Jak usunąć kamień i wyczyścić deszczownicę?

Czytaj

Powiązani producenci

Grohe
Kludi

Powiązane kategorie

Ikona wyceny Zamów
Ikona wyceny
Ikona projektu łazienek online Zamów
Ikona projektu łazienek online