Ulubione
Wybieramy dobry stelaż podtynkowy!

Wybieramy dobry stelaż podtynkowy!


Stelaże podtynkowe są tymi elementami, bez których chyba nikt nie jest w stanie wyobrazić sobie współczesnej, nowoczesnej łazienki. Są to metalowe ramy, na których zawiesza się elementy ceramiki, takie jak: miski WC, umywalki, bidety czy pisuary. W przypadku stelaży do misek WC, cała konstrukcja schowana jest pod tynkiem i jedynymi elementami zewnętrznymi pozostaje miska WC oraz przycisk spłukujący.

Przeczytaj jakie zalety ma takie rozwiązanie i dowiedź się na co zwrócić uwagę, by wybrany przez nas stelaż sprawdzał się przez wiele lat!

Stelaż do zabudowy lekkiej czy ciężkiej?

Stelaże podtynkowe dzielą się na dwie grupy. Na te przeznaczone do zabudowy lekkiej i ciężkiej. O zabudowie lekkiej mówimy wtedy, gdy konstrukcja montowana jest do podłogi lub do podłogi i do ściany. Stelaż obudowuje się następnie metalowymi profilami oraz płytami kartonowo - gipsowymi. Sam montaż nie jest skomplikowany i wiele osób może wykonać go samodzielnie.

Zabudowa ciężka wymaga większego nakładu pracy. Należy stelaż zamontować bezpośrednio w ścianie, a to związane jest z koniecznością wykucia otworu o odpowiedniej wielkości. Całość konstrukcji należy zamurować. Zaletą tej opcji jest to, że nie tracimy przestrzeni, która szczególnie w niewielkich łazienkach ma naprawdę duże znaczenie. Stelaże jakie obecne są na rynku, w większości przypadków przeznaczone są tylko do jednego typu zabudowy.

Dobry stelaż podtynkowy, czyli jaki?

Decydując się na zakup stelaża podtynkowego należy zwrócić szczególną uwagę na kilka parametrów, które mają wpływ na trwałość oraz funkcjonalność danego urządzenia. Pierwszym i chyba najważniejszym elementem,  jest to czy wybrany zestaw zawiera wszystko to, co jest potrzebne do instalacji. Najkorzystniej, aby w komplecie oprócz spłuczki znalazł się przycisk spłukujący, maty wygłuszające, dodatkowe wsporniki montażowe. Istotny jest także okres gwarancji. Im jest on dłuższy, tym możemy być przekonani o tym, że wybrany przez nas model został wykonany z dobrych materiałów i z dbałością o każdy detal. Wiele ze stelaży podtynkowych w naszym sklepie posiada aż 10 letni okres gwarancyjny.

Uwagę powinniśmy zwrócić także na tryb spłukiwania. Dzięki temu możemy oszczędzić podczas codziennego, normalnego użytkowania znaczną ilość wody, co przekłada się nie tylko na ochronę środowiska, ale i na niższe rachunki. Istotne są także takie elementy jak np. zbiornik spłuczki. Te wykonane metodą rozdmuchiwania gwarantują długotrwałą szczelność. Ważna jest też głębokość stelaża. Czym jest płytszy, tym mniej przestrzeni będzie wymagał.PRODUKTY Z ARTYKUŁU

Miska WC + stelaż podtynkowy + deska WC + przycisk Cersanit AQUA S701-216 chrom błyszczący
 
Miska WC + deska wolnoopadająca wypinana + stelaż podtynkowy Cersanit CARINA S701-201
 
Stelaż do WC 112 cm + wspornik Jomo 174-91100700-00
 
Stelaż podtynkowy Grohe RAPID SL 5w1 + przycisk SKATE COSMOPOLITAN 39449000 mat
 
POWIĄZANI PRODUCENCI