Wybieramy płytki pod prysznic bez brodzika!

2023-10-31
Wybieramy płytki pod prysznic bez brodzika!
Weronika Sosnowska zdjecie
Weronika Sosnowska
Wybieramy płytki pod prysznic bez brodzika!

Wybieramy płytki pod prysznic bez brodzika!

2023-10-31

W aranżacjach nowoczesnych łazienek coraz częściej pojawiają się kabiny prysznicowe, które osadzane są nie na brodziku, a na płytkach. W ich przypadku stosowane są odpływy liniowe lub punktowe. Rozwiązanie takie ma wiele zalet. Wiele osób zastanawia się jednak jakie płytki będą odpowiednie właśnie pod prysznic bez brodzika. Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat? Jeśli tak, koniecznie zapoznaj się z naszym poniższym wpisem. Zapraszamy!

Popularne kabiny bez brodzika

Dlaczego kabiny bez brodzika cieszą się obecnie tak dużą popularnością? Otóż wpływ na taki stan rzeczy ma przede wszystkim estetyka tych kabin. Zazwyczaj są to kabiny otwarte typu walk-in. Dzięki temu, że nie ma brodzika, a sama kabina jest otwarta, cała przestrzeń wygląda przestronnie. Jest to rozwiązanie, które sprawdzi się nie tylko w nowoczesnych i minimalistycznych aranżacjach, ale także i w niewielkich łazienkach, oraz wszędzie tam, gdzie z łazienki mają korzystać osoby starsze czy o obniżonej motoryce.

Wchodząc do otwartej kabiny prysznicowej nie trzeba pokonywać żadnych barier. Dzięki temu osoby starsze mogą nie tylko samodzielnie korzystać z kabiny prysznicowej, ale nawet wjechać do niej wózkiem. Brak widocznych profili sprawia natomiast, że kabina staje się praktycznie niewidoczna, a wnętrze zdaje się być przestronniejsze. Jakie jeszcze zalety niesie z sobą montaż kabin montowanych na płytkach? Przede wszystkim podłoga w łazience tworzy jednolitą całość. Tym samym wygląda ona po prostu spójnie i harmonijnie.

Poza tym nie bez znaczenia jest fakt, że płytki łatwiej jest wyczyścić, niż brodzik prysznicowy. Kabiny bez brodzika są dostępne w różnych rozmiarach i konfiguracjach, co pozwala na dostosowanie ich do różnych przestrzeni i potrzeb użytkowników. Poza tym montaż kabiny bez brodzika może być prostszy niż tradycyjnych kabin prysznicowych z brodzikiem, co może zaoszczędzić czas i pieniądze podczas remontu łazienki. Warto podkreślić, że także odpływ liniowy może być elementem dekoracyjnym. Na rynku bowiem dostępne są odpływy liniowy, które dostępne są nie tylko w kolorze chromu, ale również złote, czarne, grafitowe. Mogą posiadać też różne wzory. Jakie jednak wybrać płytki, by dobrze spełniały swoją rolę oraz zapewniały bezpieczeństwo osób korzystających z natrysku?

płytki do kabiny bez brodzika

Kabina bez brodzika - jakie płytki wybrać?

Wybierając płytki do prysznica bez brodzika, warto wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii, które pomogą stworzyć funkcjonalną i estetyczną przestrzeń. Wybierając płytki pod prysznic, zwróć uwagę na ich właściwości antypoślizgowe. Jest to szczególnie istotne, aby uniknąć wypadków na mokrym podłożu. Na rynku dostępne są płytki o różnym stopniu antypoślizgowości, więc warto wybrać te, które zapewnią odpowiednią przyczepność. Z pewnością lepiej sprawdzą się płytki o chropowatej powierzchni, niż te na wysoki połysk.

Płytki do kabiny bez brodzika muszą być wodoszczelne. Upewnij się, że wybrane płytki są odpowiednie do stosowania w obszarze o stałym kontakcie z wodą. Zazwyczaj płytki ceramiczne lub porcelanowe sprawdzają się najlepiej w pomieszczeniach, gdzie mają kontakt z wodą czy wilgocią. Niska nasiąkliwość w ich przypadku nie powinna przekraczać 3%.

Istotny jest oczywiście także rozmiar i kształt płytek. Powinny się one bowiem dobrze komponować z przestrzenią. W niektórych łazienkach pod prysznicem znajduje się inny rodzaj kafli, niż na reszcie podłogi. W tym przypadku mogą być one po prostu ciekawym kontrapunktem kolorystycznym, który będzie przyciągał wzrok w strefie kąpieli. Można wybrać także taki sam rodzaj płytek na całą podłogę. W tym przypadku wnętrze będzie wyglądało spójnie. Jest to też zazwyczaj częstsze rozwiązanie, jeśli chodzi o małe łazienki, w których spójna, harmonijna przestrzeń ma wpływ na optyczne powiększenie.

Przed zakupem płytek upewnij się, że wybrane płytki są łatwe w utrzymaniu czystości i konserwacji. Łazienka jest miejscem, gdzie wilgoć i plamy mogą być częstym problemem, więc warto wybrać materiał, który jest łatwy do czyszczenia. Płytki powinny być łatwe do utrzymania w czystości. Ważne jest, aby płytki były dobrze uszczelnione izolacją dwuskładnikową, aby zapobiec przeciekom wody. Pomiędzy płytkami powinna być stosowana wodoodporna masa szpachlowa, aby zapewnić szczelność i trwałość konstrukcji.

WIĘCEJ W KATEGORII Odwodnienia

Brzydki zapach z brodzika - jak sobie z nim radzić?

Czytaj

Powiązani producenci

Radaway
Schedpol

Powiązane kategorie

Zamów
Zamów