Ulubione
Zimne czy ciepłe światło do łazienki - na co warto postawić?

Zimne czy ciepłe światło do łazienki - na co warto postawić?


Każdy element łazienkowego wyposażenia jest istotny. Aranżując wnętrze, w pierwszej kolejności myślimy o ciekawych płytkach, wielkości wanny czy kabiny prysznicowej oraz rodzaju ceramiki sanitarnej. Często wybór oświetlenia jest wręcz przypadkowy. Co jest sporym błędem. Ponieważ właśnie dobrze dobrane oświetlenie ma wpływ na optyczne powiększenie przestrzeni, uwypuklenie jej atutów czy po prostu na funkcjonalność. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się na jaki rodzaj światła warto postawić: zimne czy ciepłe?

Na jakie oświetlenie do łazienki warto postawić?


Wybór rodzajów oświetlnia jest współcześnie ogromny! Chcąc dokonać wyboru, można wręcz pogubić się w gąszczu ofert. Jednak oświetlenie do łazienki różni się od tego, które to montowane jest w innych pomieszczeniach domu. Przede wszystkim wybierając odpowiednie, należy wziąć pod uwagę, czy w łazience jest okno i dopływ światła naturalnego. W przeważającej części łazienek go nie ma. Dlatego też, a także ze względu na rodzaj wykonywanych czynności, łazienka powinna być dobrze doświetlona. 


Ogólnie można stwierdzić, że w łazience powinny znaleźć się dwa rodzaje oświetlenia. jedno główne - sufitowe, może być to plafon, ciekawy żyrandol. Drugie w strefie umywalki, to właśnie w niej warto jest postawić na lampy punktowe, które dobrze doświetlą lustro. Mogą się znajdować po obu stronach lustra, nad nim lub wręcz za nim. Odpowiednio dobrane, pomogą wykonać np. precyzyjny makijaż.  Bardzo dobrze w tej roli sprawdzają się kinkiety.


Zimne czy ciepłe?


Ze względu na charakter wnętrza, w łazience powinno znaleźć się światło ciepłe lub neutralne. Barwa neutralna sprawdzi się we wnętrzach, w których przeważa jasna kolorystyka lub wręcz biele.Idealnie oświetlenie takie prezentuje się w łazienkach, w której znajdują się duże, jasne płytki imitujące marmur. Natomiast ciepłe oświetlenie pasuje do łazienek ciemnych, czarnych, w których znajdują się elementy drewniane. Ciepła barwa dodaje głębi, a także pozwala wprowadzić wyjątkowy klimat, który sprzyja poczuciu relaksacji.
PRODUKTY Z ARTYKUŁU

 
Spot okrągły Zuma Line CHIPA DL ARGU10-034 czarny
 
Spot kwadratowy Zuma Line CHIPO DL ARGU10-032 czarny
 
Zuma Line QUARDIP SL Spot ACGU10-160 biały
 
Spot Zuma Line QUARDIP SL ACGU10-161 czarny
 
Lampa sufitowa Zuma Line GEM C0389-01A-F4AC
 
Lampa wisząca Zuma Line CONTE MD1998-1BL czarna
 
 
Kinkiet Zuma Line NIASA CK20181015-1
 
Zuma Line BOX 2  Spot ACGU10-116 biały
 
Lampa sufitowa Zuma Line NIASA 2 CK20181015-2
 
Zuma Line NIASA 4 Lampa sufitowa CK20181015-4
 
Spot Zuma Line RONDIP SL ACGU10-159  czarny
 
Kinkiet Zuma Line ROCK W0488-01D-SEAC złoty/czarny
 
Kinkiet Zuma Line BASTONI MB1921-1-CLEAR
 
Lampa wisząca Zuma Line BASTONI MD1921-4A-CLEAR 4
 
Zuma Line BUELL 1  Spot ACGU10-153 czarny
 
Kinkiet Zuma Line FROZE W0509-02A-B5AC
 
Lampa sufitowa Zuma Line MALAWI 2 B180607-2
 
Zuma Line BUELL 1  Spot ACGU10-152 biały
 
Lampa sufitowa Zuma Line CAPRI M 19027-M
 
POWIĄZANI PRODUCENCI