Złote i czarne baterie łazienkowe

2018-07-20
Złote i czarne baterie łazienkowe
Weronika Sosnowska zdjecie
Weronika Sosnowska
Złote i czarne baterie łazienkowe

Złote i czarne baterie łazienkowe

2018-07-20

Łazienka może być urządzona na wiele sposobów. Coraz częściej wykorzystywany jest kolor złoty w projektach. Nie zawsze jednak może on wyglądać dobrze. W momencie, gdy będzie go za dużo lub będzie źle dobrany z kolorystyką wnętrza, może wyglądać kiczowato lub zbyt ozdobnie, a tego na pewno byśmy nie chcieli.

Producenci z branży łazienkowej wprowadzają na rynek co rusz nowe produkty w tym kolorze. Jednymi z częściej wybieranych są baterie złote. Jest ich spory wybór. Warto jednak pamiętać, że te „no name” chociaż wyglądają tak jak markowe zazwyczaj mają inne parametry techniczne. Warto jest więc zwrócić na to uwagę. Ważne jest, aby baterie miały ceramiczne głowice, które odpowiedzialne będą za bezawaryjne działanie. Powinny posiadać też ograniczniki przepływu wody, lub chociaż perlatory, które pomogą zmniejszyć zużycie wody podczas codziennego i normalnego użytkowania. Kupując markową baterię na ogół posiadamy na nią długą gwarancję a także w razie awarii, nawet po wielu latach po zakupie nie ma problemu z otrzymaniem części zamiennych.

Złote baterie łazienkowe mogą mieć różny kształt, a także i odcień złota. Mogą być to modele typowo nowoczesne, lub takie, które są teraz coraz bardziej popularne – czyli retro.Z czym zestawić złote elementy?

Niezwykle istotne są ściany podłogi oraz kolor ceramiki sanitarnej w łazience, w której są baterie łazienkowe złote. Dobrze jeśli wszystkie inne elementy wyposażenia będą utrzymane raczej w chłodnej kolorystyce. Złoto jest ciepłe, a przeciwwagą będą chłodne barwy. Idealnymi kolorami są: szafiry, fiolety, kobalty, odcienie koloru morskiego, oliwkowego czy grafitowego. Elementy złota będą idealnie komponowały się z bielą czy ze złamanymi beżami. Sprawdzą się także naturalne materiały, takie jak: surowy beton czy drewno.

W tego typu aranżacjach ważne jest to, by nie przesadzić z ilością złotych elementów. Takie wnętrze może być odbierane źle. W projektach inspirowanych dawnymi epokami, z całą pewnością możemy wykorzystać baterie w kolorze starego złota.

Hit czy kit – czarne baterie łazienkowe?

Baterie łazienkowe nie muszą być wykończone tylko chromem. Coraz częściej i chętniej wybierane są takie, które posiadają nietypowe kolory. Jednymi z nich są baterie czarne. Trzeba przyznać, że wyglądają one niezwykle ekstrawagancko a jednocześnie są idealnym dopełnieniem wielu aranżacji. Tego typu baterie będą komponowały się w nowoczesnych stylizacjach a także i w takich typowo klasycznych. Bez wątpienia będą elementami, które przyciągną wzrok i wzbudzą zainteresowanie. Baterie czarne, nie tylko sprawdzą się w łazienkach, ale także i kuchni. Czarna bateria zlewozmywakowa, może być często jedyną ozdobą minimalistycznych wnętrz.

Wszystkie elementy wyposażenia kuchni czy łazienki są istotne. Czasem warto wyjść poza utarty schemat i postawić na akcenty, które ożywią, odświeżą oraz zmienią wnętrze. Łazienka czy kuchnia, w której znajdą się baterie w kolorze złota czy czerni z całą pewnością nie będzie nudna!

WIĘCEJ W KATEGORII

Powiązani producenci

Cersanit
Deante
Franke
Kohlman
Massi
Omnires
Tres
Zamów
Zamów