Ulubione
Zniszczona, zalana łazienka - jak zapobiegać?

Zniszczona, zalana łazienka - jak zapobiegać?


Niedawno kupiłam pierwsze własne mieszkanie razem z mężem. Jest to chyba dla każdego ważny moment w życiu. W końcu to właśnie posiadanie własnego domu daje nam poczucie bezpieczeństwa. My kupiliśmy je na kredyt. Jednak uważam, że i tak mieliśmy sporo szczęścia bo w urządzaniu pomagali nam już finansowo rodzice.

Dla mnie najważniejszym pomieszczeniem jest łazienka. Może ze względu na to, że spędzam tam dużo czasu. I uważam, że powinna być to strefa relaksu. Bo to właśnie w łazience potrafię naprawdę odprężyć się i zapomnieć o trudach dnia. Dlatego też zależało mi na tym żeby wyposażenie było najlepsze. Dawno już obmyślałam jak ma wyglądać moja wymarzona łazienka i uważam, że udało mi się spełnić swoje marzenie. Bałam się tylko tego, że w łatwy sposób może coś się z nią stać. W końcu z mężem planowaliśmy dłuższy wyjazd i bałam się, że w tym czasie nasza łazienka może zostać na przykład zalana. Nasze mieszkanie też nie było nowe i tym samym nie mieliśmy pojęcia w jakim stanie mogą być rury. Moje dwie koleżanki doświadczyły sytuacji gdy ich mieszkania zostały zalane. A ja takich sytuacji sobie nie wyobrażałam. Zaczęłam więc szukać wiadomości na ten temat czy może jest jakiś sposób przeciwdziałania, lub zminimalizowania strat.


Czujnik zalania - nowinka techniczne pomocne w ochronie dobytku


Moja wymarzona łazienka


Zalana łazienkaZnalazłam informację o tym, że jest coś takiego jak czujnik zalania, o którym nie miałam do tej pory żadnej wiedzy. Taki czujnik zalania wodą jest urządzeniem, które możemy zostawić w łazience gdy nas nie ma. Urządzenie to raz dziennie wysyła informację o tym czy coś się dzieje na nasz Smartfon. Gdy wilgotność i temperatura w pomieszczeniu się zmienią dostaje się  informację z ostrzeżeniem. Do tego wszystkiego coś takiego nie kosztuje dużo. I na pewno patrząc na koszty remontu łazienki, która zostałaby zalana są one nieporównywalne i stanowią tylko nieznaczny ułamek takiej sumy. Zdecydowałam się więc zamówić to bezprzewodowe urządzenie. Wiedziałam, że mając coś takiego będę po prostu spokojniejsza gdy będziemy musieli z mężem gdzieś wyjechać czy po prostu wyjść do pracy. Realizacja zamówienia nie trwała długo. Tak naprawdę to już trzy dni od zamówienia otrzymałam czujnik do domu. Instrukcja obsługi była na tyle prosta, że poradziłam sobie z wszystkim sama bez problemu. Od razu sprawdziłam też czy wszystko jest sprawne. Czujnik działał bez zarzutów. Byłam zadowolona z tego zakupu. Przed wyjazdem mąż powiedział, że warto byłoby jeszcze wymienić głowice ceramiczne do baterii, bo jednak gdy są one w dobrym stanie technicznym to już na pewno nie powinniśmy się o nic martwić. Mieliśmy wyjechać na prawie miesiąc także trzeba było wymienić te części armatury, które mogłyby być problematyczne.


Obawa o zalanie łazienkiGdy głowice zostały wymienione na nowe mogliśmy pojechać spokojnie na upragniony urlop. Pierwszy raz nie martwiłam się o nic. Raz dziennie dostawaliśmy informacje na Smartfon z czujnika zalania. Mogłam cieszyć się pogodą i nie myśleć o tym, że może przytrafić się coś złego. Także każdemu komu zależy na tym żeby czuć się bezpiecznie poleciłabym pomyśleć o takich nowoczesnych rozwiązaniach.POWIĄZANI PRODUCENCI